Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Bieg trzeźwościowy z MKRPA
Wpisał: Jacek Paszewski   
24.05.2017.
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, MOSiR oraz Miasto Radomsko zapraszają na I Radomszczański Bieg Nocny „Trzeźwość – to zdrowy styl życia”. Bieg już w piątek 2 czerwca.
 
Celem biegu jest szeroko pojęta profilaktyka społeczna, promocja zdrowego, aktywnego i bezpiecznego stylu życia,  Popularyzacja biegania jako znakomitej formy spędzania czasu wolnego, rekreacji oraz sportowej rywalizacji.

Trasa biegu (dystans ok. 2 km): „Wielorybek” – Leszka Czarnego – Jagiellońska – Piastowska – „Wielorybek”.

Start o godz. 20.30 przy boisku wielofunkcyjnym na „Wielorybku”.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 136

Czytaj całość…
 
Zaproszenie na konferencję "Człowiek szczęśliwy to człowiek trzeźwy"
Wpisał: Jacek Paszewski   
16.05.2017.

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Centrum Aktywności Społecznej, zapraszają na konferencję „Jak wychować trzeźwego człowieka”.

Podczas konferencji wysłuchać będzie można wykładu Jolanty Terlikowskiej, kierownika do spraw rodziny i młodzieży Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Konferencja odbędzie się 7 czerwca, o godz. 16.00 w siedzibie Urzędu Miasta sala 104, ul. Tysiąclecia 5.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 132

 
Dzień Trzeźwości z MKRPA i Szansą
Wpisał: Jacek Paszewski   
11.04.2017.
Nadużywanie alkoholu sprzyja utrwalaniu się bezrobocia, wzrostu przemocy, przestępczości, naruszeniu prawa i porządku publicznego, naruszeniu prawa przez nietrzeźwych kierowców, naruszenie prawa związane z obrotem alkoholem poprzez sprzedaż nieletnim i nietrzeźwym. O skutkach nadużywania alkoholu można by w tym miejscu pisać w nieskończoność.
 

Wychodząc naprzeciw problemowi Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku przyłączyli się do Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości, który w tym roku przypada 10 kwietnia. Klub „Szansa” właśnie w tym dniu od kilku lat organizuje „Dzień otwarty". Dzień ten jest okazją, aby mówić o problemach alkoholowych oraz informować o możliwościach wyjścia z tego zgubnego nałogu. Pokazać jak żyć w abstynencji.

W siedzibie „Szansy” mieszczącej się przy ul. Jagiellońskiej 16 dyżurowali specjaliści terapii uzależnień czy psycholog. Oprócz możliwości zapoznania się  z ofertą pomocową Klubu, można było uzyskać informację na temat terapii uzależnienia od alkoholu, otrzymać wszelkie informacje i materiały na temat placówek lecznictwa odwykowego, grup samopomocowych. W ciągu dyżuru, który trwał w godz. 10.00 z porad skorzystali mieszkańcy Radomska.

- Dzień Trzeźwości to również okazja do zaprezentowania działalności naszego stowarzyszenia, jak i też zwrócenia uwago na problemy wzrostu spożycia alkoholu i zagrożeń z tego wynikających. To także doskonała okazja do promocji zdrowych form spędzania wolnego czasu,  jako działań rehabilitacyjnych i profilaktycznych zarazem. Liczę, że ten dzień stanie się ważnym elementem promocji ruchu abstynenckiego i propagowania życia w trzeźwości – mówi Anna Kopeć, prezes Klubu „Szansa”.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 130

 
Klub Otwartych Drzwi
Wpisał: Jacek Paszewski   
07.04.2017.
Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” oraz  Miejska Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku wychodzą ze specjalną ofertą do mieszkańców miasta Radomska w ramach Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości.
W poniedziałek 10 kwietnia, w siedzibie stowarzyszenia „Szansa” przy ul. Jagiellońskiej 16, w godz. 10.00–20.00 członkowie stowarzyszenia oraz MKRPA, terapeuci, psycholog, osoba duchowna będą pełnić dyżury w ramach działania zatytułowanego „Klub otwartych drzwi”.

Jest to okazja do zaprezentowania działalności stowarzyszenia „Szansa” jak również zwrócenie uwagi na problem wzrostu spożywanego alkoholu i zagrożeń z tego wynikających.

W tym dniu będzie można :
- zapoznać się ofertą pomocową klubu,
- uzyskać informację na temat terapii uzależnienia od alkoholu,
-otrzymać wszelkie informacje i materiały na temat placówek lecznictwa odwykowego,
- uzyskać informacje o grupach samopomocowych,
- porozmawiać z osobami z długoletnim stażem abstynencji o doświadczeniu z życia  będących w całkowitej trzeźwości
- porozmawiać z osobą duchowną, która pomoże osobie  wychodzącej z uzależnienia, a szukającej odpowiedzi  o sens życia.

Mamy nadzieję, że ten dzień stanie się ważnym elementem promocji ruchu abstynenckiego i propagowania idei trzeźwości jako normy społecznie akcentowanej.
Jest to również moment na refleksję, stworzenie okazji do głębszego zastanowienia się nad tym, jaką rolę alkohol odgrywa w naszym życiu.

W siedzibie stowarzyszenia dyżurować będą psycholodzy, specjaliści terapii uzależnień oraz osoby znające problem uzależnienia.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 284

 
Rusza kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Wpisał: Jacek Paszewski   
23.03.2017.

Wzorem lat ubiegłych w Radomsku, rusza kampania „Zachowaj trzeźwy umysł”.


„Zachowaj trzeźwy umysł” jest to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Materiały kampanii wkrótce za pośrednictwem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, trafią do radomszczańskich szkół podstawowych i zespołów szkolno – gimnazjalnych.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 220

 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Wpisał: Jacek Paszewski   
20.02.2017.

Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach od 20 lutego do 26 lutego, "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Akcja została podjęta, by przypomnieć o cierpieniu ofiar i potrzebie ochrony ich interesów, konieczności niesienia im pomocy.

 

Akcja ma charakter głownie edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów ma być poinformowanie  społeczeństwa  o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym  oraz istnieniu szerokiego kręgu  podmiotów mogących udzielić im pomocy.

Osoby pokrzywdzone przestępstwami,  mogą zgłaszać się do siedziby Prokuratury Rejonowej w Radomsku, przy ul. Tysiąclecia 3, gdzie w dniach 20 do 24 lutego br. (od poniedziałku do piątku) w godzinach 9.00-15.00, dyżurować będą wyznaczeni prokuratorzy, którzy udzielać będą bezpłatnych porad prawnych w tym zakresie. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 170

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 285

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU