Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Komunikat dotyczący Poradni Telefonicznej "Niebieskiej Linii" 22 668-70-00
Wpisał: Jacek Paszewski   
03.01.2017.
Od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to 800 120 002.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" jest placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie "Niebieska Linia" na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Można skontaktować się z nami telefonicznie oraz e-mailowo. Oferujemy pomoc psychologiczną i prawną osobom doznającym przemocy i  świadkom przemocy w rodzinie. Pomoc udzielana jest w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz migowym. Podejmujemy również działania polegające na kontakcie z lokalnymi instytucjami w celu udzielenia pomocy osobom, które tego potrzebują oraz interwencje wobec osób skazanych za przestępstwo z użyciem przemocy i/lub groźby karalnej wobec osoby najbliżej.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 196

 
MKRPA podczas "Tygodnia Walki z Nałogami" w ZSG nr 7
Wpisał: Jacek Paszewski   
28.11.2016.
W poniedziałek 28 listopada, na zaproszenie ZSG nr 7 w Radomsku, przedstawiciele Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uczestniczyli w "Tygodniu Walki z Nałogami".

Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, szczególnie w trudnym wieku dorastania. Podczas godzinnej prelekcji, członkowie MKRPA w Radomsku, uświadamiali uczniom jakie zagrożenia wynikają z różnego rodzaju uzależnień, także od alkoholu. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 209

Czytaj całość…
 
Piłkarskie zmagania sympatyków życia w trzeźwości
Wpisał: Jacek Paszewski   
21.11.2016.
Już po raz ósmy Sympatycy Życia w Trzeźwości zmagali się w Otwartym Halowym Turnieju Piłki Nożnej. Turniej rozgrywany był w hali ZSG nr 7 w niedzielę 20 listopada.

Turniej zorganizował Klub Wzajemnej Pomocy "Szansa" przy współudziale Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

W zawodach wystartowało siedem zespołów: Viola Brzeziny, WOPR Radomsko, Szansa Radomsko, Tatusiowie, Gold Car, Policja Radomsko oraz Opoka Opoczno.

W meczu o 3. miejsce drużyna Gold Car wygrała z Policją Radomsko 1:0. W finale zmierzyły się drużyny Szansy Radomsko i Violi Brzeziny. Po zaciętym finale lepsi okazali się zawodnicy z Brzezin wygrywając całe spotkanie 3:0.

Nagrody zawodnikom wręczali członkowie Stowarzyszenia Szansa z prezes Anną Kopeć na czele, wicedyrektor ZSG nr 7 Radosław Bartnik i Małgorzata Kańska-Kipigroch, wiceprezydent Radomska,
 
Organizator turnieju, Klub Wzajemnej Pomocy "Szansa", realizuje m.in. programy z zakresu profilaktyki uzależnień. Jak widać, działalność klubu nie ogranicza się tylko do pomocy i mityngów, ale również polega na zapewnieniu możliwości aktywnego spędzania czasu.

W przygotowanie tegorocznej edycji Turnieju włączył się również Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Film z turnieju w tym miejscu

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 274

 
Tydzień Mediacji w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
14.10.2016.
Wzorem lat ubiegłych w Polsce odbędzie się kolejna (szósta) edycja działań na rzecz promowania mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi reprezentującymi m.in. środowiska mediatorów, adwokatury, notariatu, radców prawnych, komorników, kuratorów sądowych oraz polskie więziennictwo.
 
W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października 2016 roku. Jednocześnie do włączenia się w tę inicjatywę Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło również polską Policję.
 
Radomszczańscy policjanci będą pełnili dodatkowe dyżury telefoniczne pod nr tel. 44 685 28 84  lub 44 685 28 73. Ponadto, będą wraz z innymi specjalistami pełnili dyżur w Sądzie Rejonowym w Radomsku. 
 
Koncepcja tegorocznych obchodów opiera się na propagowaniu inicjatyw lokalnych, włączeniu lokalnych środowisk do działań prowadzonych przez prezesów sądów, koordynatorów ds. mediacji i sędziów, a także współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, wymiarem sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości. Obchody będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji".
 
Odpowiadając na zaproszenie ministerstwa oraz Komendanta Głównego Policji, policjanci z województwa łódzkiego będą udzielać informacji na temat postępowania mediacyjnego w ramach wspólnych dyżurów z przedstawicielami sądów, prokuratur i mediatorów, jak również podczas dyżurów pełnionych w trakcie Tygodnia Mediacji w siedzibach Komend Powiatowych/Miejskich Policji naszego województwa.
 
Mediację można najprościej określić jako sposób dobrowolnego rozwiązywania problemów, które powstały w wyniku przestępstwa czy wykroczenia, na drodze porozumienia się pokrzywdzonego i podejrzanego lub oskarżonego z pomocą neutralnego mediatora. Mediator musi być zatem osobą bezstronną, która jest gwarantem, że pomiędzy ofiarą a sprawcą zostanie zachowana swoista równowaga sił, zapewniającą jednocześnie przestrzeganie w pełni ich praw i ochronę godności.
Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 220

Czytaj całość…
 
Bieg na orientację z edukacją w tle
Wpisał: Jacek Paszewski   
03.10.2016.
Pierwsze Liceum Ogólnokształcące zorganizowało spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzieli młodzieży jak radzić sobie z różnymi rodzajami przemocy. Panel dyskusyjny był integralną częścią tegorocznego biegu na orientację poświęconemu tematyce związanej z szeroko pojętą przemocą, jaki odbędzie się w przyszłym tygodniu w miejscowości Podświerk.
 

Jak wyjaśnia Bożena Ujma z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, szkolne biegi na orientację od wielu lat stanowią tradycję liceum. Impreza przeznaczona jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radomszczańskiego oraz nie jest ukierunkowana wyłącznie na sport. Organizatorzy stawiają na wątek edukacyjny, a każda poprzednia edycja miała swą myśl przewodnią. W tym roku edukacyjna część biegu poświęcona jest przemocy, zdrowiu oraz pierwszej pomocy.

- Staramy się zwrócić uwagę na aktualne zagadnienia, z którymi borykamy się na co dzień. W tym roku zdecydowaliśmy, że będzie to szeroko rozumiana przemoc. Możemy spotkać się z nią niestety np. w domu, szkole czy innych miejscach. Chcemy zachęcić młodzież do rozmowy na ten temat. Informacje uzyskane od przedstawicieli m.in. policji, prokuratury, poradni psychologicznej czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z pewnością będą pomocne – wyjaśnia organizatorka biegu na orientację, Bożena Ujma.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 278

Czytaj całość…
 
Rocznica klubu Szansa i Forum Trzeźwościowe
Wpisał: Jacek Paszewski   
11.09.2016.

Klub Wzajemnej Pomocy "SZANSA" Radomsko oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku, zapraszają  na obchody XXXI rocznicy powstania Stowarzyszenia i Forum Trzeźwościowe.

 
Uroczystości zaplanowano 17 września, o godz. 16.00, w ZSG nr 6 przy ul. Makuszyńskiego 25.

Program:

godz. 16.00 XIX Forum Trzeźwościowe poprowadzi Instruktor Terapii Uzależnień pani Elżbieta Skrzymowska z Stowarzyszenia "Granica" Łódzkie Centrum Pomocy Bliźniemu
godz. 17.00 Miting Otwarty
Zabawa taneczna gra oczywiście zespół "FENIX "

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 602

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 278

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU