Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Rusza kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Wpisał: Jacek Paszewski   
23.03.2017.

Wzorem lat ubiegłych w Radomsku, rusza kampania „Zachowaj trzeźwy umysł”.


„Zachowaj trzeźwy umysł” jest to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Materiały kampanii wkrótce za pośrednictwem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, trafią do radomszczańskich szkół podstawowych i zespołów szkolno – gimnazjalnych.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 193

 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Wpisał: Jacek Paszewski   
20.02.2017.

Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach od 20 lutego do 26 lutego, "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Akcja została podjęta, by przypomnieć o cierpieniu ofiar i potrzebie ochrony ich interesów, konieczności niesienia im pomocy.

 

Akcja ma charakter głownie edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów ma być poinformowanie  społeczeństwa  o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym  oraz istnieniu szerokiego kręgu  podmiotów mogących udzielić im pomocy.

Osoby pokrzywdzone przestępstwami,  mogą zgłaszać się do siedziby Prokuratury Rejonowej w Radomsku, przy ul. Tysiąclecia 3, gdzie w dniach 20 do 24 lutego br. (od poniedziałku do piątku) w godzinach 9.00-15.00, dyżurować będą wyznaczeni prokuratorzy, którzy udzielać będą bezpłatnych porad prawnych w tym zakresie. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 148

 
O szkodliwości spożywania alkoholu z młodzieżą
Wpisał: Jacek Paszewski   
09.02.2017.

Powszechnie uważa się, że skuteczna profilaktyka jest optymalnym sposobem hamowania rozwoju lub ograniczania skali zjawisk uznanych za dolegliwe społecznie.

Kierując się tym przesłaniem 8 lutego, członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przeprowadzili pogadankę dotyczącą szkodliwości spożywania napojów alkoholowych dla młodzieży z bursy szkolnej w Radomsku. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób.  Członkom MKRPA towarzyszyli policjanci z Rewiru Dzielnicowych KPP Radomsko.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 160

 
Komunikat dotyczący Poradni Telefonicznej "Niebieskiej Linii" 22 668-70-00
Wpisał: Jacek Paszewski   
03.01.2017.
Od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to 800 120 002.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" jest placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie "Niebieska Linia" na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Można skontaktować się z nami telefonicznie oraz e-mailowo. Oferujemy pomoc psychologiczną i prawną osobom doznającym przemocy i  świadkom przemocy w rodzinie. Pomoc udzielana jest w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz migowym. Podejmujemy również działania polegające na kontakcie z lokalnymi instytucjami w celu udzielenia pomocy osobom, które tego potrzebują oraz interwencje wobec osób skazanych za przestępstwo z użyciem przemocy i/lub groźby karalnej wobec osoby najbliżej.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 223

 
MKRPA podczas "Tygodnia Walki z Nałogami" w ZSG nr 7
Wpisał: Jacek Paszewski   
28.11.2016.
W poniedziałek 28 listopada, na zaproszenie ZSG nr 7 w Radomsku, przedstawiciele Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uczestniczyli w "Tygodniu Walki z Nałogami".

Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, szczególnie w trudnym wieku dorastania. Podczas godzinnej prelekcji, członkowie MKRPA w Radomsku, uświadamiali uczniom jakie zagrożenia wynikają z różnego rodzaju uzależnień, także od alkoholu. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 273

Czytaj całość…
 
Piłkarskie zmagania sympatyków życia w trzeźwości
Wpisał: Jacek Paszewski   
21.11.2016.
Już po raz ósmy Sympatycy Życia w Trzeźwości zmagali się w Otwartym Halowym Turnieju Piłki Nożnej. Turniej rozgrywany był w hali ZSG nr 7 w niedzielę 20 listopada.

Turniej zorganizował Klub Wzajemnej Pomocy "Szansa" przy współudziale Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

W zawodach wystartowało siedem zespołów: Viola Brzeziny, WOPR Radomsko, Szansa Radomsko, Tatusiowie, Gold Car, Policja Radomsko oraz Opoka Opoczno.

W meczu o 3. miejsce drużyna Gold Car wygrała z Policją Radomsko 1:0. W finale zmierzyły się drużyny Szansy Radomsko i Violi Brzeziny. Po zaciętym finale lepsi okazali się zawodnicy z Brzezin wygrywając całe spotkanie 3:0.

Nagrody zawodnikom wręczali członkowie Stowarzyszenia Szansa z prezes Anną Kopeć na czele, wicedyrektor ZSG nr 7 Radosław Bartnik i Małgorzata Kańska-Kipigroch, wiceprezydent Radomska,
 
Organizator turnieju, Klub Wzajemnej Pomocy "Szansa", realizuje m.in. programy z zakresu profilaktyki uzależnień. Jak widać, działalność klubu nie ogranicza się tylko do pomocy i mityngów, ale również polega na zapewnieniu możliwości aktywnego spędzania czasu.

W przygotowanie tegorocznej edycji Turnieju włączył się również Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Film z turnieju w tym miejscu

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 305

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 281

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU