Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Tydzień Mediacji w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
14.10.2016.
Wzorem lat ubiegłych w Polsce odbędzie się kolejna (szósta) edycja działań na rzecz promowania mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi reprezentującymi m.in. środowiska mediatorów, adwokatury, notariatu, radców prawnych, komorników, kuratorów sądowych oraz polskie więziennictwo.
 
W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października 2016 roku. Jednocześnie do włączenia się w tę inicjatywę Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło również polską Policję.
 
Radomszczańscy policjanci będą pełnili dodatkowe dyżury telefoniczne pod nr tel. 44 685 28 84  lub 44 685 28 73. Ponadto, będą wraz z innymi specjalistami pełnili dyżur w Sądzie Rejonowym w Radomsku. 
 
Koncepcja tegorocznych obchodów opiera się na propagowaniu inicjatyw lokalnych, włączeniu lokalnych środowisk do działań prowadzonych przez prezesów sądów, koordynatorów ds. mediacji i sędziów, a także współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, wymiarem sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości. Obchody będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji".
 
Odpowiadając na zaproszenie ministerstwa oraz Komendanta Głównego Policji, policjanci z województwa łódzkiego będą udzielać informacji na temat postępowania mediacyjnego w ramach wspólnych dyżurów z przedstawicielami sądów, prokuratur i mediatorów, jak również podczas dyżurów pełnionych w trakcie Tygodnia Mediacji w siedzibach Komend Powiatowych/Miejskich Policji naszego województwa.
 
Mediację można najprościej określić jako sposób dobrowolnego rozwiązywania problemów, które powstały w wyniku przestępstwa czy wykroczenia, na drodze porozumienia się pokrzywdzonego i podejrzanego lub oskarżonego z pomocą neutralnego mediatora. Mediator musi być zatem osobą bezstronną, która jest gwarantem, że pomiędzy ofiarą a sprawcą zostanie zachowana swoista równowaga sił, zapewniającą jednocześnie przestrzeganie w pełni ich praw i ochronę godności.
Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 270

Czytaj całość…
 
Bieg na orientację z edukacją w tle
Wpisał: Jacek Paszewski   
03.10.2016.
Pierwsze Liceum Ogólnokształcące zorganizowało spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzieli młodzieży jak radzić sobie z różnymi rodzajami przemocy. Panel dyskusyjny był integralną częścią tegorocznego biegu na orientację poświęconemu tematyce związanej z szeroko pojętą przemocą, jaki odbędzie się w przyszłym tygodniu w miejscowości Podświerk.
 

Jak wyjaśnia Bożena Ujma z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, szkolne biegi na orientację od wielu lat stanowią tradycję liceum. Impreza przeznaczona jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radomszczańskiego oraz nie jest ukierunkowana wyłącznie na sport. Organizatorzy stawiają na wątek edukacyjny, a każda poprzednia edycja miała swą myśl przewodnią. W tym roku edukacyjna część biegu poświęcona jest przemocy, zdrowiu oraz pierwszej pomocy.

- Staramy się zwrócić uwagę na aktualne zagadnienia, z którymi borykamy się na co dzień. W tym roku zdecydowaliśmy, że będzie to szeroko rozumiana przemoc. Możemy spotkać się z nią niestety np. w domu, szkole czy innych miejscach. Chcemy zachęcić młodzież do rozmowy na ten temat. Informacje uzyskane od przedstawicieli m.in. policji, prokuratury, poradni psychologicznej czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z pewnością będą pomocne – wyjaśnia organizatorka biegu na orientację, Bożena Ujma.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 317

Czytaj całość…
 
Rocznica klubu Szansa i Forum Trzeźwościowe
Wpisał: Jacek Paszewski   
11.09.2016.

Klub Wzajemnej Pomocy "SZANSA" Radomsko oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku, zapraszają  na obchody XXXI rocznicy powstania Stowarzyszenia i Forum Trzeźwościowe.

 
Uroczystości zaplanowano 17 września, o godz. 16.00, w ZSG nr 6 przy ul. Makuszyńskiego 25.

Program:

godz. 16.00 XIX Forum Trzeźwościowe poprowadzi Instruktor Terapii Uzależnień pani Elżbieta Skrzymowska z Stowarzyszenia "Granica" Łódzkie Centrum Pomocy Bliźniemu
godz. 17.00 Miting Otwarty
Zabawa taneczna gra oczywiście zespół "FENIX "

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 653

 
Akcja "Trzeźwo do celu" podsumowana
Wpisał: Jacek Paszewski   
08.09.2016.
„Trzeźwo do celu” – to hasło akcji profilaktycznej, która w sierpniowe poniedziałki trwała w Radomsku, a polegała na sprawdzaniu trzeźwości kierowców. W środę7 września, w Urzędzie Miasta w obecności prezydenta Jarosława Ferenca podsumowano akcję.
 Podsumowanie akcji

Akcja „Trzeźwo do celu” była prowadzona w cztery sierpniowe poniedziałki (za wyjątkiem poniedziałku 15 sierpnia). Do akcji włączyły się działające w Radomsku kluby abstynenckie "Szansa", "Można Inaczej" i "Carpe diem".

Głównym celem akcji było uświadamianie kierowców o zagrożeniu jakie niesie ze sobą jazda na podwójnym gazie. Kontrole odbywały się w godzinach porannych w różnych punktach miasta. Wręczano wówczas kontrolowanym trzeźwym kierowcom, ulotki z informacjami o zakresie działań Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i stowarzyszeń abstynenckich, a także breloki z napisem „Prowadzę jestem trzeźwy”.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 282

 
Ruszyła akcja Trzeźwo do celu
Wpisał: Jacek Paszewski   
02.08.2016.
Inauguracja akcji miała miejsce 1 sierpnia 2016 r.,  pod I Liceum Ogólnokształcącym  w Radomsku, gdzie policjanci wraz z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz stowarzyszeniami abstynenckimi przeprowadzali kontrolę trzeźwości oraz wręczali ulotki informacyjne.

Akcja „Trzeźwo do celu” będzie prowadzona w sierpniowe poniedziałki. Jej głównym celem jest uświadamianie kierowców o zagrożeniu jakie niesie ze sobą jazda na podwójnym gazie. Kontrole będą odbywały się w godzinach porannych w różnych punktach miasta. Jak zauważyli przedstawiciele MKRPA, statystyki nie napawają optymizmem. Inicjacja alkoholowa odbywa się w coraz niższym wieku oraz rośnie odsetek uzależnionych od alkoholu kobiet, a alkohol bardzo często gości w naszym codziennym życiu. Wszystko to przekłada się na większą tolerancję dla osób, które wypiją jedno piwo i wsiadają za kółko.

- Chcemy propagować wstrzemięźliwość alkoholową. Jeżeli chodzi o kierowców, to jest to oczywiste, że trzeba robić wszystko by nie prowadzili po spożyciu alkoholu. Prowadzi to do tragedii rodzinnych i nie tylko. Chcemy też pokazać, że w naszym mieście działają stowarzyszenia, które udzielają pomocy osobom uzależnionym. Chcemy informować mieszkańców i kierowców, gdzie można zgłosić się po pomoc. Często jest tak, że nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś z naszych bliskich może być uzależniony od alkoholu – wyjaśnia Rafał Dębski z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 301

 
Rusza akcja MKRPA Radomsko "Trzeźwo do celu"
Wpisał: Jacek Paszewski   
29.07.2016.
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku we współpracy z Urzędem Miasta Radomsko, policją oraz stowarzyszeniami działającymi na rzecz trzeźwości w Radomsku: Klubem Wzajemnej Pomocy „Szansa”, Klubem Abstynenckim „Można Inaczej", Radomszczańskim Stowarzyszeniem Rodzin Abstynenckich CARPE DIEM" w sierpniu, który jest miesiącem trzeźwości, podejmują wspólne działania pod hasłem „TRZEŹWO  DO  CELU".
 
Akcja jest wynikiem spotkań z inicjatywy MKRPA w celu nawiązania współpracy z radomszczańskimi stowarzyszeniami abstynenckimi działającymi w Radomsku.
 
Działania obejmują:
- udział przedstawicieli MKRPA i stowarzyszeń w kontrolach trzeźwości prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji w poniedziałki w sierpniu 2016.

- wręczanie kierowcom  wspólnie opracowanej ulotki z informacjami o zakresie działań MKRPA i stowarzyszeń oraz danymi kontaktowymi, a także  breloków  (ulotki zostaną wykorzystane w kolejnych przedsięwzięciach np. 10 września 2016 roku,  podczas Pikniku Organizacji Pozarządowych oraz rozwieszone będą plakaty na terenie miasta Radomska).

Kampania informacyjno – edukacyjna  ma na  celu integrację instytucji i organizacji radomszczańskich działających na rzecz trzeźwości oraz podniesienie świadomości społeczeństwa, że każdego dnia możemy spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę, który stanowi śmiertelne zagrożenie.
 
Pijani kierowcy przewożą swoich najbliższych: żony, dzieci, przyjaciół, ale zagrażają również wszystkim znajdującym się na drodze - innym kierowcom, pieszym. Reagujmy, gdy ktoś pod wpływem alkoholu zbliża się do samochodu.  Każdego dnia możesz spotkać pijanego kierowcę! Reaguj!"
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 490

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 285

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU