Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Rozstrzygnięcie konkursu w ZSG nr 2: "Świat bez dopalaczy"
Wpisał: Jacek Paszewski   
07.06.2016.

11 prac napłynęło na ogłoszony przez Zespół Szkolno - Gimnazjalny nr 2 w Radomsku, konkurs "Świat bez dopalaczy, narkotyków i substancji psychoaktywnych".


Konkurs uroczyście podsumowano w siedzibie szkoły, w poniedziałek 6 czerwca. - Myślę, że najskuteczniejszym sposobem walki z dopalaczami, jest umiejętne zarządzanie sukcesem i talentem młodych ludzi. Wymaga ono bardzo dużego wysiłku i pokazywania, że wszystko może przyjść własnymi siłami i pracą, a nie dzięki substancjom psychoaktywnym. Jeżeli pokażemy młodym ludziom, jak prawidłowo budować relacje, uczucia, pewność siebie, jak właściwie odstresować się, jak wypełnić wolny czas, nie będą sięgać z nudów po dopalacze i alkohol - mówiła podczas wręczenia nagród Ewa Krysiak – Ciszewska, dyrektor ZSG nr 2.

Młodzież szkolna mogła także wysłuchać wykładu, Bogdana Szymczyka z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na temat szkodliwego wpływu dopalaczy na organizm człowieka, a także informacji o konsekwencji prawnych wynikających z posiadania tych substancji psychoaktywnych. O tym opowiedziała st. sierż. sztab. Agnieszka Kropisz z KPP Radomsko. - Bardzo się cieszę, że szkoły podejmują takie fajne działania jak dziś. Przedsięwzięcia, które pokazują, że można żyć inaczej, nie w świecie dopalaczy i narkotyków, ponieważ psują nam całkowicie życie - zauważa policjantka.

Dzięki uprzejmości PSSE w Radomsku, młodzież miała również możliwość przetestowania alkogogli i narkogogli.

Laureaci międzygimnazjalnego konkursu:
I miejsce: Żaneta Zakrzewska – Publiczne Gimnazjum nr 3, opiekun Tomasz Mazur
II miejsce: Jakub Margoła – Publiczne Gimnazjum nr 6, opiekun Marta Margoła
III miejsce: Adrian Kołodziejczyk – Publiczne Gimnazjum nr 3, opiekun Tomasz Mazur

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Sara Bojarska, Katarzyna Nalepa, Natalia Walaszczyk, Ewelina Pabich, Kacper Chrzanowski, Julia Gorzędowska, Marlena Spadło oraz Patrycja Miara.

Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent miasta Jarosław Ferenc.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 306

 
Apel o trzeźwość w Dniu Dziecka
Wpisał: Jacek Paszewski   
30.05.2016.
1 czerwca to nie tylko Międzynarodowy Dzień Dziecka. W Polsce, na mocy uchwały Sejmu z dnia 24 maja 2006 roku to także Dzień bez Alkoholu. Apel o abstynencję w tym dniu wystosowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

W uchwale Sejmu RP czytamy: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na szczególną wymowę Międzynarodowy Dnia Dziecka wzywa Rząd oraz jednostki samorządu terytorialnego do podjęcia wszelkich działań zmierzających do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych oraz zmniejszenia dostępności do alkoholu w dniu 1 czerwca. Zwracamy się do przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie wyszynku i sprzedaży napojów alkoholowych do powstrzymania się od sprzedaży i podawania alkoholu w tym dniu. Wzywamy wszystkich Polaków do powstrzymania się w tym dniu od picia napojów alkoholowych. Radość i szczęście naszych dzieci to najważniejsza z idei, o której winniśmy pamiętać zawsze, a szczególnie w Międzynarodowym Dniu Dziecka.

O Dniu Dziecka wiedzą wszyscy, ale nie wszyscy pamiętają, że 1 czerwca przypada też dzień bez alkoholu. Niestety, coraz częściej alkohol i dzieci idą ze sobą w parze. Po procenty sięgają coraz młodsi, bo niejednokrotnie brakuje im opieki dorosłych. Ale czasami lepiej, żeby dorośli dziećmi się nie opiekowali, bo sami po alkoholu wymagają opieki.

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku zachęca  do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych  w tym dniu.

- Chociaż inicjatywa "Międzynarodowego Dnia Dziecka - dnia bez alkoholu" ma charakter symboliczny, jest ona okazją do promocji zdrowego modelu rodziny, aktywnego spędzania wolnego czasu, szerzenia idei dotyczącej radości i szczęścia własnych dzieci oraz zwrócenia uwagi dorosłych na zagrożenia dotyczące dzieci i młodzieży, dotarcia z informacją o możliwościach pomocy dla dzieci i rodziców – mówi Elżbieta Chybalska, przewodnicząca MKRPA w Radomsku.

Niestety wszystkie te problemy nie pozostają bez wpływu na dziecięcą psychikę. Ogromna samotność w takim codziennym przeżywaniu świata. Nie mogą liczyć na to, że mama pomoże w odrabianiu lekcji, że mama wytłumaczy, zajmie się, ugotuje obiad. Są zdani na siebie i uczą się tego, co daje ulica.

- Niech dzieci w dniu swego święta nie widzą osób spożywających alkohol oraz niech nie doświadczają skutków spożycia alkoholu przez dorosłych. Niech dla naszych dzieci będzie to dzień radości i samych miłych przeżyć. Zwracamy się do wszystkich osób i instytucji, w tym zwłaszcza jednostek samorządowych, aby organizując Dzień Dziecka zechcieli przyłączyć się do naszej prośby, zawartej w niniejszym apelu – dodaje przewodnicząca MKRPA.
 


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 341

 
Intergracja na pikniku
Wpisał: Jacek Paszewski   
17.05.2016.
W niedzielę 22 maja od godz. 15.00 zapraszamy do parku Świętojańskiego na piknik integracyjny "Muzyczny rejs" - występy, kiermasze, warsztaty, zabawy, degustacje.

Podczas Pikniku wystąpią: zespół TEDDY BEAR z Częstochowy, Marysia Markiewicz, Kamila Dajcier, Weronika Jarocińska, Łukasz Jończyk, Anna Muszyńska, Firma APCO Warszawa, Zespół Wokalno-Instrumentalny TĘCZOWE NUTKI z MDK, REN-POL Radomsko, Grupa Break Dance DROPSY SQUAD, Koło Osób Niepełnosprawnych z MDK, Fundacja PROMIEŃ RADOŚCI, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, Środowiskowy Dom Samopomocy, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Przedszkole nr 10, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, PCK w Radomsku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Klub Taekwondo - ORIENT, Komenda Powiatowa Policji w Radomsku, Państwowa Straż Pożarna w Radomsku, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne.

Będzie również punkt informacyjny Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 249

 
Szkodliwość dopalaczy. Warsztaty dla specjalistów
Wpisał: Jacek Paszewski   
09.05.2016.
W poniedziałek 9 maja w Urzędzie Miasta, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku zorganizowała warsztaty  „Dopalacze – profilaktyka, interwencja, działanie”, przeznaczone dla osób pracujących w jednostkach organizacyjnych wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, wychowawców z świetlic środowiskowych, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, pracowników oświaty, punktów konsultacyjnych,  policji, psychologów, pedagogów.

Warsztaty miały za zadanie wskazać uczestnikom zasady budowania planu zajęć profilaktycznych poruszających tematykę „dopalaczy”, w grupie zarówno młodzieży jak i osób dorosłych. W trakcie zajęć przedstawione zostaną przykładowe ćwiczenia warsztatowe, które można przeprowadzić w określonych grupach wiekowych.

Na bazie analizy indywidualnych przypadków trener przeprowadził ćwiczenia przygotowujące do nawiązania kontaktu z osobą przyjmująca środki psychoaktywne oraz wskazał uczestnikom zasady podejmowania  interwencji.

Warsztaty prowadziła Katarzyna Kudyba, pedagog profilaktyk, wychowawca z doświadczeniem zawodowym jako trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy. Prowadzi grupę edukacyjną w Interwencyjnej Placówce Opiekuńczo Wychowawczej dla Chłopców w Krakowie ukierunkowaną na przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy. W swojej pracy ma bezpośredni kontakt z osobami po zażyciu dopalaczy jak i ich rodzicami. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, szkoleń, konsultacji w tematyce uzależnień, skierowanych zarówno do osób dorosłych jak i dzieci i młodzieży. 

To już drugie spotkanie poświęcone dopalaczom. Dwa tygodnie temu również  w magistracie Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała Konferencję "Szkoła wobec uzależnienia młodzieży od dopalaczy".

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 224

 
O problemie dopalaczy na Konferencji
Wpisał: Jacek Paszewski   
26.04.2016.
W poniedziałek 25 kwietnia,  w magistracie Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku, zorganizowała pierwszą część Konferencji „Szkoła wobec uzależnienia młodzieży od dopalaczy”.

Na zaproszenie MKRPA odpowiedzieli pracownicy oświaty, punktu konsultacyjnego, policji, psycholodzy, pedagodzy, osoby pracujące w jednostkach organizacyjnych wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, a także wychowawcy ze świetlic środowiskowych.

Konferencja  przedstawiła  zasady funkcjonowania „rynku” dopalaczowego  w Polsce, ukazała specyfikę marketingową branży dopalaczowej wpływającą na zachęcenie młodych osób do przyjmowania środków psychoaktywnych.

W trakcie Konferencji uczestnicy zwrócili uwaga na dostępność oraz sposób dystrybucji i sprzedaży środków zastępczych zwanych „dopalaczami” wśród młodych osób.

Konferencję prowadziła Katarzyna Kudyba, pedagog profilaktyk, wychowawca  z doświadczeniem zawodowym jako trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy. Prowadzi grupę edukacyjną w Interwencyjnej Placówce Opiekuńczo Wychowawczej dla Chłopców w Krakowie ukierunkowaną na przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy. Na co dzień w swojej pracy ma bezpośredni kontakt z osobami po zażyciu dopalaczy jak i ich rodzinami. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, szkoleń, konsultacji w tematyce uzależnień, skierowanych zarówno do osób dorosłych jak i dzieci i młodzieży.

Bez wątpienia Konferencja wzbogaciła wiedzę oraz rozwinęła praktyczne kompetencje potrzebne w sytuacji kryzysowej, jaką jest sięganie po środki psychoaktywne przez dzieci i młodzież.

W Konferencji udział wzięło 60 osób.

Druga część Konferencji zaplanowana jest na 9 maja. Będą to już typowe warsztaty, poprowadzi również Katarzyna Kudyba.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 219

 
Konferencja "Szkoła wobec uzależnienia młodzieży od dopalaczy"
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.04.2016.

Prezydent Miasta Radomska i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku, zapraszają na Konferencję „Szkoła wobec uzależnienia młodzieży od dopalaczy”.

Konferencja skierowana jest dla  pracowników oświaty, punktów konsultacyjnych,  policji, psychologów, pedagogów, osób pracujących w jednostkach organizacyjnych wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, wychowawców z świetlic środowiskowych.

Konferencja  ma za zadanie przedstawić zasady funkcjonowania „rynku” dopalaczowegow Polsce. Ukazać specyfikę marketingową branży dopalaczowej wpływającą na zachęcenie młodych osób do przyjmowania środków psychoaktywnych.
 
W trakcie zajęć zostanie zwrócona uwaga na dostępność oraz sposób dystrybucji i sprzedaży środków zastępczych zwanych „dopalaczami” wśród młodych osób. Osoba prowadząca wskaże symptomy zachowania, na które należy zwrócić uwagę jeśli mamy podejrzenie, że młody człowiek przyjmuje środki psychoaktywne. Zajęcia wzbogacą wiedzę oraz rozwiną praktyczne kompetencje potrzebne  w sytuacji kryzysowej, jaką jest sięganie po środki psychoaktywne przez dzieci i młodzież.

Osoba prowadząca: Katarzyna Kudyba, pedagog profilaktyk, wychowawca z doświadczeniem zawodowym jako trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy. Prowadzi grupę edukacyjną w Interwencyjnej Placówce Opiekuńczo Wychowawczej dla Chłopców w Krakowie ukierunkowaną na przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy. W swojej pracy ma bezpośredni kontakt z osobami po zażyciu dopalaczy jak i ich rodzinami. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, szkoleń, konsultacji w tematyce uzależnień, skierowanych zarówno do osób dorosłych jak i dzieci i młodzieży.  
 
25 kwietnia, w godz. 9-13.30 w Urzędzie Miasta w Radomsku. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 272

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 278

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU