Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Akcja "Trzeźwo do celu" podsumowana
Wpisał: Jacek Paszewski   
08.09.2016.
„Trzeźwo do celu” – to hasło akcji profilaktycznej, która w sierpniowe poniedziałki trwała w Radomsku, a polegała na sprawdzaniu trzeźwości kierowców. W środę7 września, w Urzędzie Miasta w obecności prezydenta Jarosława Ferenca podsumowano akcję.
 Podsumowanie akcji

Akcja „Trzeźwo do celu” była prowadzona w cztery sierpniowe poniedziałki (za wyjątkiem poniedziałku 15 sierpnia). Do akcji włączyły się działające w Radomsku kluby abstynenckie "Szansa", "Można Inaczej" i "Carpe diem".

Głównym celem akcji było uświadamianie kierowców o zagrożeniu jakie niesie ze sobą jazda na podwójnym gazie. Kontrole odbywały się w godzinach porannych w różnych punktach miasta. Wręczano wówczas kontrolowanym trzeźwym kierowcom, ulotki z informacjami o zakresie działań Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i stowarzyszeń abstynenckich, a także breloki z napisem „Prowadzę jestem trzeźwy”.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 267

 
Ruszyła akcja Trzeźwo do celu
Wpisał: Jacek Paszewski   
02.08.2016.
Inauguracja akcji miała miejsce 1 sierpnia 2016 r.,  pod I Liceum Ogólnokształcącym  w Radomsku, gdzie policjanci wraz z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz stowarzyszeniami abstynenckimi przeprowadzali kontrolę trzeźwości oraz wręczali ulotki informacyjne.

Akcja „Trzeźwo do celu” będzie prowadzona w sierpniowe poniedziałki. Jej głównym celem jest uświadamianie kierowców o zagrożeniu jakie niesie ze sobą jazda na podwójnym gazie. Kontrole będą odbywały się w godzinach porannych w różnych punktach miasta. Jak zauważyli przedstawiciele MKRPA, statystyki nie napawają optymizmem. Inicjacja alkoholowa odbywa się w coraz niższym wieku oraz rośnie odsetek uzależnionych od alkoholu kobiet, a alkohol bardzo często gości w naszym codziennym życiu. Wszystko to przekłada się na większą tolerancję dla osób, które wypiją jedno piwo i wsiadają za kółko.

- Chcemy propagować wstrzemięźliwość alkoholową. Jeżeli chodzi o kierowców, to jest to oczywiste, że trzeba robić wszystko by nie prowadzili po spożyciu alkoholu. Prowadzi to do tragedii rodzinnych i nie tylko. Chcemy też pokazać, że w naszym mieście działają stowarzyszenia, które udzielają pomocy osobom uzależnionym. Chcemy informować mieszkańców i kierowców, gdzie można zgłosić się po pomoc. Często jest tak, że nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś z naszych bliskich może być uzależniony od alkoholu – wyjaśnia Rafał Dębski z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 280

 
Rusza akcja MKRPA Radomsko "Trzeźwo do celu"
Wpisał: Jacek Paszewski   
29.07.2016.
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku we współpracy z Urzędem Miasta Radomsko, policją oraz stowarzyszeniami działającymi na rzecz trzeźwości w Radomsku: Klubem Wzajemnej Pomocy „Szansa”, Klubem Abstynenckim „Można Inaczej", Radomszczańskim Stowarzyszeniem Rodzin Abstynenckich CARPE DIEM" w sierpniu, który jest miesiącem trzeźwości, podejmują wspólne działania pod hasłem „TRZEŹWO  DO  CELU".
 
Akcja jest wynikiem spotkań z inicjatywy MKRPA w celu nawiązania współpracy z radomszczańskimi stowarzyszeniami abstynenckimi działającymi w Radomsku.
 
Działania obejmują:
- udział przedstawicieli MKRPA i stowarzyszeń w kontrolach trzeźwości prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji w poniedziałki w sierpniu 2016.

- wręczanie kierowcom  wspólnie opracowanej ulotki z informacjami o zakresie działań MKRPA i stowarzyszeń oraz danymi kontaktowymi, a także  breloków  (ulotki zostaną wykorzystane w kolejnych przedsięwzięciach np. 10 września 2016 roku,  podczas Pikniku Organizacji Pozarządowych oraz rozwieszone będą plakaty na terenie miasta Radomska).

Kampania informacyjno – edukacyjna  ma na  celu integrację instytucji i organizacji radomszczańskich działających na rzecz trzeźwości oraz podniesienie świadomości społeczeństwa, że każdego dnia możemy spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę, który stanowi śmiertelne zagrożenie.
 
Pijani kierowcy przewożą swoich najbliższych: żony, dzieci, przyjaciół, ale zagrażają również wszystkim znajdującym się na drodze - innym kierowcom, pieszym. Reagujmy, gdy ktoś pod wpływem alkoholu zbliża się do samochodu.  Każdego dnia możesz spotkać pijanego kierowcę! Reaguj!"
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 466

 
Świętojański Rajd Rowerowy
Wpisał: Jacek Paszewski   
10.06.2016.
Klub Wzajemnej Pomocy „SZANSA” Radomsko z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Radomsku oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po raz kolejny zapraszają na Świętojański Rajd Rowerowy.

Celem rajdu jest promocja zdrowego, aktywnego stylu życia wolnego od wszelakich nałogów. Start rajdu przewidziany o godz. 9.00, w sobotę 11 czerwca, sprzed Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Uczestnicy do pokonania mają trasę 18 km. Docelowym miejscem  dotarcia  jest  stanica  WOPR na Zakrzówku Szlacheckim. Na miejscu dla uczestników, przewidziany jest turniej piłki siatkowej wyścigi kajakowe, tenis ziemny, kurs pierwszej pomocy,  który przeprowadzony będzie przez kierownika stanicy pana Stanisława Kempińskiego oraz pieczenie kiełbasek poczęstunek ciasto i napoje.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 324

 
Rozstrzygnięcie konkursu w ZSG nr 2: "Świat bez dopalaczy"
Wpisał: Jacek Paszewski   
07.06.2016.

11 prac napłynęło na ogłoszony przez Zespół Szkolno - Gimnazjalny nr 2 w Radomsku, konkurs "Świat bez dopalaczy, narkotyków i substancji psychoaktywnych".


Konkurs uroczyście podsumowano w siedzibie szkoły, w poniedziałek 6 czerwca. - Myślę, że najskuteczniejszym sposobem walki z dopalaczami, jest umiejętne zarządzanie sukcesem i talentem młodych ludzi. Wymaga ono bardzo dużego wysiłku i pokazywania, że wszystko może przyjść własnymi siłami i pracą, a nie dzięki substancjom psychoaktywnym. Jeżeli pokażemy młodym ludziom, jak prawidłowo budować relacje, uczucia, pewność siebie, jak właściwie odstresować się, jak wypełnić wolny czas, nie będą sięgać z nudów po dopalacze i alkohol - mówiła podczas wręczenia nagród Ewa Krysiak – Ciszewska, dyrektor ZSG nr 2.

Młodzież szkolna mogła także wysłuchać wykładu, Bogdana Szymczyka z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na temat szkodliwego wpływu dopalaczy na organizm człowieka, a także informacji o konsekwencji prawnych wynikających z posiadania tych substancji psychoaktywnych. O tym opowiedziała st. sierż. sztab. Agnieszka Kropisz z KPP Radomsko. - Bardzo się cieszę, że szkoły podejmują takie fajne działania jak dziś. Przedsięwzięcia, które pokazują, że można żyć inaczej, nie w świecie dopalaczy i narkotyków, ponieważ psują nam całkowicie życie - zauważa policjantka.

Dzięki uprzejmości PSSE w Radomsku, młodzież miała również możliwość przetestowania alkogogli i narkogogli.

Laureaci międzygimnazjalnego konkursu:
I miejsce: Żaneta Zakrzewska – Publiczne Gimnazjum nr 3, opiekun Tomasz Mazur
II miejsce: Jakub Margoła – Publiczne Gimnazjum nr 6, opiekun Marta Margoła
III miejsce: Adrian Kołodziejczyk – Publiczne Gimnazjum nr 3, opiekun Tomasz Mazur

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Sara Bojarska, Katarzyna Nalepa, Natalia Walaszczyk, Ewelina Pabich, Kacper Chrzanowski, Julia Gorzędowska, Marlena Spadło oraz Patrycja Miara.

Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent miasta Jarosław Ferenc.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 335

 
Apel o trzeźwość w Dniu Dziecka
Wpisał: Jacek Paszewski   
30.05.2016.
1 czerwca to nie tylko Międzynarodowy Dzień Dziecka. W Polsce, na mocy uchwały Sejmu z dnia 24 maja 2006 roku to także Dzień bez Alkoholu. Apel o abstynencję w tym dniu wystosowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

W uchwale Sejmu RP czytamy: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na szczególną wymowę Międzynarodowy Dnia Dziecka wzywa Rząd oraz jednostki samorządu terytorialnego do podjęcia wszelkich działań zmierzających do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych oraz zmniejszenia dostępności do alkoholu w dniu 1 czerwca. Zwracamy się do przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie wyszynku i sprzedaży napojów alkoholowych do powstrzymania się od sprzedaży i podawania alkoholu w tym dniu. Wzywamy wszystkich Polaków do powstrzymania się w tym dniu od picia napojów alkoholowych. Radość i szczęście naszych dzieci to najważniejsza z idei, o której winniśmy pamiętać zawsze, a szczególnie w Międzynarodowym Dniu Dziecka.

O Dniu Dziecka wiedzą wszyscy, ale nie wszyscy pamiętają, że 1 czerwca przypada też dzień bez alkoholu. Niestety, coraz częściej alkohol i dzieci idą ze sobą w parze. Po procenty sięgają coraz młodsi, bo niejednokrotnie brakuje im opieki dorosłych. Ale czasami lepiej, żeby dorośli dziećmi się nie opiekowali, bo sami po alkoholu wymagają opieki.

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku zachęca  do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych  w tym dniu.

- Chociaż inicjatywa "Międzynarodowego Dnia Dziecka - dnia bez alkoholu" ma charakter symboliczny, jest ona okazją do promocji zdrowego modelu rodziny, aktywnego spędzania wolnego czasu, szerzenia idei dotyczącej radości i szczęścia własnych dzieci oraz zwrócenia uwagi dorosłych na zagrożenia dotyczące dzieci i młodzieży, dotarcia z informacją o możliwościach pomocy dla dzieci i rodziców – mówi Elżbieta Chybalska, przewodnicząca MKRPA w Radomsku.

Niestety wszystkie te problemy nie pozostają bez wpływu na dziecięcą psychikę. Ogromna samotność w takim codziennym przeżywaniu świata. Nie mogą liczyć na to, że mama pomoże w odrabianiu lekcji, że mama wytłumaczy, zajmie się, ugotuje obiad. Są zdani na siebie i uczą się tego, co daje ulica.

- Niech dzieci w dniu swego święta nie widzą osób spożywających alkohol oraz niech nie doświadczają skutków spożycia alkoholu przez dorosłych. Niech dla naszych dzieci będzie to dzień radości i samych miłych przeżyć. Zwracamy się do wszystkich osób i instytucji, w tym zwłaszcza jednostek samorządowych, aby organizując Dzień Dziecka zechcieli przyłączyć się do naszej prośby, zawartej w niniejszym apelu – dodaje przewodnicząca MKRPA.
 


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 375

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 282

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU