Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

DaMka zaprasza
Wpisał: Jacek Paszewski   
27.05.2010.
Stowarzyszenie Radomszczańskich Kobiet "DaMka" zaprasza do udziału w wycieczce integracyjno - edukacyjnej do Bobolic (Jura Krakowsko - Częstochowska) w dniach 12-16 czerwca 2010 roku.
Celem wycieczki jest organizacja  formy spędzania czasu wolego, promującego zdrowy styl życia oraz integracja działań środowiska lokalnego w zakresie przeciwdziałaniu uzależnieniu od alkoholu poprzez wczesne rozpoznawanie i wczesną interwencję (pomoc) w sytuacjach picia ryzykownego i szkodliwego.
W ramach wycieczki odbędzie się szkolenie nt: "Krótkie interwencje wobec pacjentów pijących alkohol ryzykownie i szkodliwie - metoda WRKI".
Organizatorki zapewniają nocleg i sodek transportu. Zakwaterowanie w schronisku "Pod Zamkiem" w pokojach czteroosobowych. W programie wyjazdu ponadto piesze wycieczki zwiedzanie zamku w Bobolicach i Mirowie czy ognisko. 
Wyjazd w dniu 12 czerwca o godz. 9.00 spod Urzędu Miasta, powrót 13 czerwca o godz. 18.00 z Bobolic.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w wycieczce w terminie do 4 czerwca. Telefon: 501 207 633.
 
Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Radomska
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 668

 
Apel Prezydenta Miasta Radomska o pomoc powodzianom
Wpisał: Jacek Paszewski   
25.05.2010.
 Kiedy w 2008 roku Radomsko zostało dotknięte klęską trąby powietrznej, pomoc  dla naszych mieszkańców płynęła z całej Polski. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten gest bezinteresownej pomocy. Dziś, naszej pomocy potrzebują inni – ofiary powodzi, która nawiedziła cały niemal kraj. Wszyscy solidaryzujemy się z poszkodowanymi, dziękując jednocześnie, że wielka woda ominęła nasze miasto i domy.
Zwracam się apelem do wszystkich, którzy chcą pomóc ofiarom tego strasznego kataklizmu. Wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomsku, Urząd Miasta organizuje zbiórkę darów rzeczowych, najbardziej potrzebnych na zalanych terenach. Swoją pomoc skierujemy przede wszystkim do mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego oraz Sandomierza, który obecnie znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Mieszkańcy zalanych terenów proszą przede wszystkim o środki czystości, m.in.: proszki do prania, środki zawierające chlor oraz środki grzybobójcze, papier toaletowy, ręczniki papierowe, rękawice gumowe. Potrzebne są także: nieużywana odzież (np. dresy), koce, ręczniki, pościel, gumowce. W wielu miejscach jest utrudniony dostęp do wody pitnej, więc mieszkańcy będą wdzięczni za każdą butelkę
wody mineralnej. Radomszczanie wielokrotnie udowodnili, że w trudnych chwilach można na nas liczyć, wierzę, że tym razem także znajdą się w wśród nas ludzie, którzy otworzą serca na potrzeby osób poszkodowanych przez powódź.
 
Wszystkie dary można składać w Urzędzie Miasta Radomska oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
 
Prezydent Miasta Radomska
Anna Milczanowska

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 738

 
II Radomszczański Piknik Zdrowia
Wpisał: Jacek Paszewski   
17.05.2010.

 O godzinie 12.00 w sobotę 22 maja br., w Parku Świętojańskim przy ulicy Piłsudskiego w Radomsku rozpocznie się II edycja Radomszczańskiego Pikniku Zdrowia. Na imprezę, zapraszają wszystkich mieszkańców, a także gości przebywających w naszym mieście Prezydent Miasta Radomsko Anna Milczanowska oraz Miejski Dom Kultury i Niezależna Telewizja Lokalna w Radomsku.

W tym samym dniu w godzinach 9:00 - 18:00 przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mammobus będzie zlokalizowany w okolicy Parku Świętojańskiego pod Miejskim Domem Kultury.

Podczas zaplanowanego do godziny 17.00 Pikniku Zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań lekarskich (m.in.: badanie znamion na skórze, spirometria, podstawowe badania okulistyczne, porady dotyczące odchudzania, ocena BMI, porady ogólnomedyczne, badanie wad zgryzu i uzębienia, pomiar ciśnienia, badanie poziomu cukru i cholesterolu, badanie statyki ciała u dzieci, poradnictwo w zakresie pielęgnacji noworodków, instrukcje samodzielnego badania piersi).

Razem z nami będą w tym dniu: SPZOZ z ul. Armii Krajowej, NZOZ PROMED, NZOZ MEDYK, Happy Dent, Niepubliczny Zakład Zaopatrzenia Medycznego i Ortopedycznego, Szpital Powiatowy, WOPR, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Sklep Medyczny S.C.

W programie Pikniku przewidziane są m.in: występy dzieci, zabawy, liczne konkursy, pokaz ratownictwa medycznego i wiele innych atrakcji.

Informacja pochodzi ze strony Urzędu Miasta Radomska - www.radomsko.pl


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 738

 
Nowa siedziba Klubu Abstynenckiego "Szansa"
Wpisał: Jacek Paszewski   
04.05.2010.
Informujemy, że od maja br. zmieniła się siedziba Klubu Abstynenckiego "Szansa". Nowy adres to: ul. Jagiellońska 16 w Radomsku. Przypominamy, że prezesem Klubu jest pan Andrzej Zieliński, a zastępcą pani Beata Kipigroch.
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 782

 
3 ... 2 ... 1 ... start! Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" ruszyła!
Wpisał: Jacek Paszewski   
30.04.2010.
 O tym, że wiele dobrego dzieje się na świetlicy z ul. Kościuszki12a, wiadomo już nie od dziś. Teoria ta znalazła potwierdzenie tym razem, podczas inauguracji kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".
Podopieczni z wielka radością przystępują co roku do tej akcji. Trzeźwy umysł jest to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 720

 
...
Wpisał: Jacek Paszewski   
12.04.2010.

"...przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las...".
 
                              Z. Herbert
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 636

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 210 z 285

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU