Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

3 ... 2 ... 1 ... start! Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" ruszyła!
Wpisał: Jacek Paszewski   
30.04.2010.
 O tym, że wiele dobrego dzieje się na świetlicy z ul. Kościuszki12a, wiadomo już nie od dziś. Teoria ta znalazła potwierdzenie tym razem, podczas inauguracji kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".
Podopieczni z wielka radością przystępują co roku do tej akcji. Trzeźwy umysł jest to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 714

 
...
Wpisał: Jacek Paszewski   
12.04.2010.

"...przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las...".
 
                              Z. Herbert
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 631

 
Badania mammograficzne
Wpisał: Jacek Paszewski   
08.04.2010.
 Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. Zagrożenie rośnie wraz z wiekiem, zwłaszcza  po menopauzie. Szczególnie narażone są kobiety, u których występował rak piersi u krewnych pierwszego stopnia (matka, siostra).
Z inicjatywy prezydenta miasta Radomska badania mammograficzne odbywać się będą kilkukrotnie. W jednym dniu może przebadać się nawet 100 kobiet. W ramach umowy z NFZ, Urząd Miasta proponuje bezpłatne badania paniom w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z tego typu badania. Dla pozostałej grupy kobiet badania są odpłatne i kosztują 60 zł. Do Radomska mammobus zawita 27 kwietnia i będzie dostępny przez 4 dni. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel: 42 254 64 10. Mammobus stanie pod UM Radomska przy ul. Tysiąclecia 5.

Warto przypomnieć, że w 2009 roku  z badań mammoraficznych skorzystało 3225 kobiet z miasta Radomska i powiatu radomszczańskiego. Łagodne zmiany wykryto u 28 kobiet, a raka zdiagnozowano u 5 kobiet (dane z maja 2009 roku).

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 608

 
Badanie wzroku u sześciolatków
Wpisał: Jacek Paszewski   
06.04.2010.
 Od środy 7 kwietnia ruszają bezpłatne badania przesiewowe u dzieci sześcioletnich. Badania będą prowadzone w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 3 i obejmą dzieci z całego rocznika.
W roku ubiegłym przesiewowym badaniem wzroku objęto 338 ówczesnych sześciolatków. W 67 przypadkach (około 20% badanych) stwierdzono pewne odchylenia od normy.
Badania wzroku są jednym z elementów Programu Ochrony Zdrowia dla Mieszkańców Miasta Radomska na 2010 rok. W tej grupie wiekowej zostaną także przeprowadzone badania mowy i słuchu oraz badania wad postawy dzieci dziesięcioletnich.
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 673

 
Są jeszcze wolne miejsca w Klubie Młodziaka
Wpisał: Jacek Paszewski   
19.03.2010.
Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci i ich opiekunów w nowootwartym Klubie Młodziaka. Aby się zapisać na bezpłatne zajęcia wystarczy udać się do siedziby Klubu przy ul. Konopnickiej 4 codziennie w godz. 9.00 - 13.00, lub zadzwonić do siedziby OWR, tel: 44 683 20 03. 
Klub Młodziaka to nowatorski projekt na skalę naszego miasta. Przebywają w nim rodzice i ich pociechy. Zajęcia prowadzone są dwóch grupach wiekowych - 3-4 latki oraz 4-5 latki. 
 
Zobacz także:
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 719

 
Stop paleniu papierosów
Wpisał: Jacek Paszewski   
18.03.2010.

 W dniu 11 marca tego roku, w dwóch radomszczańskich szkołach ZSG nr 3 i Szkoły Podstawowej  nr 5 uczniowie II LO w Radomsku przeprowadzili akcję promującą zdrowie pt. „Stop paleniu papierosów”. Autorką projektu była Sylwia Rossa, laureatka etapu rejonowego XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Zdrowego Stylu Życia” PCK.  Celem  akcji było propagowanie zdrowych nawyków wśród najmłodszych.

Na początek uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w lekcji tematycznej, następnie odbył się konkurs na najlepszy plakat reklamujący niepalenie. Na zakończenie spotkania młodzież II LO przedstawiła krótką inscenizację ukazującą szkodliwy wpływ papierosów na organizm człowieka, a także na jego rodzinę, znajomych i otoczenie.

„Jestem bardzo zadowolona z efektów naszej pracy” mówi Sylwia. „Współpraca z dziećmi okazała się dużo łatwiejsza niż się tego spodziewaliśmy. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji, zadawali pytania, interesowali się poruszanym tematem. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji choć jedno dziecko zniechęciło się do sięgnięcia w przyszłości po papierosa.”

Jednak to nie koniec działań młodych entuzjastów zdrowia. W dniu 15 marca młodzież  II LO odwiedziła grupy sześciolatków z Przedszkola nr 9 i 10. Akcja zdrowotna ” W młodym ciele zdrowy duch” pełna była ciekawych gier, zagadek i zabaw ruchowych. Nad całością merytoryczną projektów czuwały nauczycielki II LO – Małgorzata Wojtecka i Renata Langier oraz dyrekcja i pedagodzy placówek, w których realizowane były akcje.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1790

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 210 z 281

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU