Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Mammografia kolejny raz
Wpisał: Jacek Paszewski   
20.11.2009.

Jak informuje radomszczański magistrat,  po raz kolejny mammobus zawita do Radomska. Mammografia będzie wykonywana bezpłatnie dla mieszkanek naszego miasta w dniach 11 i 12 grudnia br. przez NZOZ Medica z Łodzi.
W badaniu mogą uczestniczyć kobiety z roczników 1940-1959 czyli w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z badań mammograficznych opłacanych przez NFZ. Na mammografię można zapisywać się telefonicznie pod numerami 42 254 64 10 lub 517 544 004.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 751

 
Kolejna odsłona kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy" rozpoczęła się w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
13.11.2009.

 Miasto Radomsko po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską kampanię "Prowadzę - jestem trzeźwy". Policjanci z radomszczańskiej drogówki  przez kilka tygodni będą wręczać wszystkim trzeźwym kontrolowanym kierowcom breloczki z logo kampanii oraz logo miasta i naklejki także z logo kampanii, które można nakleić sobie na samochód.
W tym roku do trzeźwych uczestników ruchu trafi 600 takich breloków. Jak podaje portal internetowy radomsko.pl, w tym roku  zatrzymano w powiecie radomszczańskim 723 osoby prowadzące pod wpływem alkoholu. Policja odnotowała także 46 wypadki oraz 53 kolizje drogowe, których sprawcami były osoby nietrzeźwe.
"Prowadzę - jestem trzeźwy"  to program edukacyjny, którego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Wyróżnia go pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów, odwoływanie się do pozytywnych cech człowieka i akcentowanie zasady, że trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i modna.


Warto zobaczyć:
Strona kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy"

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 895

 
II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku - Szkoła Promująca Zdrowie
Wpisał: Jacek Paszewski   
11.11.2009.
 W dniu 29 października w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku odbyła się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną na temat profilaktyki raka piersi prowadzona pod patronatem firmy Avon. Informacji na ten trudny, ale ważny temat wysłuchały dziewczęta klas drugich.  W czasie spotkania wśród uczennic, które wzięły udział w anonimowej ankiecie na temat zdrowia firma Avon rozlosowała upominki w postaci kosmetyków.
Natomiast  5 listopada dzięki uprzejmości dyrekcji szpitala powiatowego w Radomsku licealistki miały możliwość nauki samoobserwacji oraz samokontroli piersi pod okiem dyplomowanej położnej pani Joanny Molińskiej. Inicjatorem wszystkich działań profilaktycznych jest pani Małgorzata Wojtecka - koordynator „ Szkoły Promującej Zdrowie”.
To nie koniec działań prowadzonych przez II Liceum w Radomsku. W październiku na terenie  szkoły odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa w ramach turnieju „ Młoda Krew Ratuje Życie”, do którego przystąpiła szkoła. Krew mogli oddać tylko uczniowie pełnoletni. Do akcji zgłosiły się 24 osoby, z czego krew oddało 16 osób w ilości 7,2 litra. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 816

 
Sylwester bez alkoholu z Można Inaczej
Wpisał: Jacek Paszewski   
10.11.2009.
Po raz kolejny z ciekawą inicjatywą wyszli członkowie Klubu Abstynenckiego "Można Inaczej". Tym razem zapraszają na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Członkowie stowarzyszenia chcą pokazać, że można bawić się wspaniale bez alkoholu.
Zabawa rozpocznie się oczywiście 31 grudnia o godz 20.00 w bursie szkolnej przy ul. Piastowskiej 21 w Radomsku. Wcześniej zaplanowano uroczystą mszę świętą o godz 18.00, w kościele  NMP Królowej Polski przy ul. Piastowskiej 45. Koszt to jedyne 45 zł. Zapisy do 30 listopada br.
Więcej informacji pod numerem telefonu 0696 818 045.
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 949

Czytaj całość…
 
Badania wad postawy siedmiolatków
Wpisał: Jacek Paszewski   
27.10.2009.
Wady postawy  dotyczą od 50 do 70% populacji dziecięcej i młodzieńczej w Polsce. przyczyna ich występowania nie  jest jednoznacznie określona, niemniej jednak czynniki, które wydają się  być głównymi powodami wad postawy, to bez wątpienia spadek aktywności fizycznej oraz wybitnie siedzący tryb życia.
W Radomsku,  już 27 października ruszają badania wad postawy u siedmiolatków z radomszczańskich podstawówek. Jako pierwsi zostaną przebadani uczniowie klas pierwszych ze szkoły podstawowej nr 2 i 7. Łącznie 343 uczniów. 
Program ten jest realizowany ze środków budżetowych miasta Radomska. Więcej informacji pod nr telefonu 044 685 44 85.
 
Warto zobaczyć:
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 872

 
Trzeźwy Umysł - nagrodzono najlepszych !
Wpisał: Jacek Paszewski   
16.10.2009.
 Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Radomska w tenisie stołowym, stały się okazją do nagrodzenia osób, które wzięły udział w konkursach organizowanych przez kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł. Nagrody wręczyli wiceprezydent Radomska pan Paweł Rorat oraz Ambasador Kampanii pan Damian Noremberg.
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Katarzyna Truchta, Krystian Sosnowicz, Marta Czorny, Kaja Kusek wszyscy za udział w konkursie "Przygoda tuż za progiem". Laureatami konkursu "Formuła na trzeźwość" zostali: Michał Dryja, Krystian Śliwakowski, Monika Wróbel. Gratulacje składamy również Darii Sobieraj za nagrodę w konkursie "Ping?Pong!" oraz Martynie Sobczyk za konkurs "Moja pasja  - moja tarcza". Nagrodami były m.in. gry edukacyjne oraz kalendarze.
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1776

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast. » koniec »»

Pozycje :: 221 - 230 z 281

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU