Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Wasze świąteczne życznia
Wpisał: Jacek Paszewski   
21.12.2009.
Dla moich Klientek, Klientów, Pracowników wszystkich instytucji, którzy wspierają mnie i współpracują ze mną w pomaganiu tym, którzy tego  potrzebują na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, dużo szczęścia, wszystkiego co najlepsze i żeby nadchodzący Rok 2010 dał dużo radości  i spełnił wszystkie życzenia 
                                         przesyła Ania Ryng z Punktu Konsultacyjnego


Wielu Bożych błogosławieństw na ten wspaniały czas Narodzenia Pańskiego. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła, rodzinnej atmosfery,a Nowy rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność dla naszych Członkiń , wszystkich Kobiet i ich rodzin
     
                                 życzy Stowarzyszenie Radomszczańskich kobiet "DaMka"
 
 
Prawdziwie radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku 
                                     
                                      życzy Zespół Profilaktyki i Promocji Zdrowia MKRPA
 
Jeżeli chcesz przesłać świąteczne i noworoczne życznia znajomym, kolegom z pracy  czy bliskim wystarczy, że na adres profilaktykaradomsko@home.pl  je wyślesz,  a my je opublikujemy na tej stronie! Czekamy na Wasze życznia do 23 grudnia.

Komentarze (1) | Odsłon: 837

 
Sukces młodych uczennic z II LO w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
17.12.2009.
 Na konkurs ogłoszony przez Dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej oraz Wojewódzką Stację Sanitarno  -Epidemiologiczną w Łodzi pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego i Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego odpowiedzieli uczniowie II LO z Radomska. Dwie uczennice II LO Katarzyna Jaworska oraz Maria Nowak od razu zwróciły uwagę jury konkursowego na etapie szkolnym innowacyjnością oraz techniką wykonania prac i zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Obie prace zauważono również na etapie powiatowym.
Plakat Katarzyny Jaworskiej  zajął - I miejsce, natomiast Marii Nowak - III miejsce. Prace zostały przesłane na etap wojewódzki, a dziewczęta nagrodzono biletami na koncert kultowego zespołu Dżem, który odbędzie się 1 grudnia w Łodzi z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS w Klubie Wytwórnia. To jednak nie koniec sukcesów młodych utalentowanych artystek. Dziewczęta zostały laureatkami konkursu na etapie wojewódzkim.
1 grudnia wraz z opiekunem Małgorzatą Wojtecką zostały zaproszone po odbiór nagrody głównej podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS w Dużej Sali Sejmiku Wojewódzkiego. Prace Kasi i Marysi zostaną ponadto umieszczone w kalendarzu okolicznościowym na 2010 rok, będzie można je też obejrzeć podczas wieczornego koncertu Dżemu w Klubie Wytwórnia. Tematyka prac konkursowych porusza istotny problem - plakat ma przestrzegać młodego człowieka przed podejmowaniem ryzykownych i nieodpowiedzialnych zachowań, skutkujących zakażeniem HIV oraz promować zdrowy styl życia. - To dla naszej szkoły bardzo ważne, jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie a popularyzowanie idei zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży jest jednym z naszych priorytetowych zadań  - podkreśla Małgorzata Wojtecka - koordynator oświaty zdrowotnej oraz nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1144

Czytaj całość…
 
Stowarzyszenie DaMKa już działa
Wpisał: Jacek Paszewski   
11.12.2009.
Stowarzyszenie Radomszczańskich Kobiet DaMka już działa. Celem Stowarzyszenia jest kompleksowe działanie na rzecz edukacji kobiet, ich rozwoju osobistego, społecznego, zawodowego i politycznego. DaMka udziela  bezpłatnych porad: psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych, medycznych, prawnych. Siedziba stowarzyszenia mieści się w Radomsku przy ul. Kościuszki 6 (stara komenda policji) pokój nr 108, na pierwszym pietrze. Dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 18.00 lub telefonicznie pod numerem 501207633


Pomóżmy sobie!
"Sprawy ważne nie mogą pozostawać na łasce innych, jakichś mniej ważnych"
                                                                                      J.W. Goethe

Komentarze (2) | Odsłon: 1709

 
Młodzi kontra HIV
Wpisał: Jacek Paszewski   
24.11.2009.
W radomszczańskim sanepidzie  nastąpiło rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu plastycznego "Młodzi kontra HIV " ogłoszonego przez Dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz Wojewódzką Stację Sanitarno  - Epidemiologiczną w Łodzi pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego i Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi. W konkursie również brało udział II Liceum ogólnokształcące w Radomsku. W etapie szkolnym do którego zgłoszono 15 prac wyłoniono trzy plakaty uczennic Katarzyny Jaworskiej(IIIB), Marii Nowak(IIA) i Emili Traczyk(IIC), które zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Na etapie powiatowym wśród nagrodzonych górowało II LO: Katarzyna Jaworska zajęła - I miejsce, natomiast Maria Nowak - III miejsce. Prace zostały przesłane na etap wojewódzki, a dziewczęta nagrodzono biletami na koncert kultowego zespołu DŻEM, który odbędzie się 1 grudnia w Łodzi z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS.
- Konkurs ma na celu uświadamiać i stale przypominać młodym ludziom, że zachowania ryzykowne mogą zmieniać na stałe ich dotychczasowe życie, a nawet prowadzić do jego utraty - komentuje Małgorzata Wojetcka - nauczyciel z II LO  w Radomsku.
 
Weź udział w dyskusji na ważny temat o przemocy:
List do terapeuty "Wciąż mam nadzieję ... "
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 818

 
Mammografia kolejny raz
Wpisał: Jacek Paszewski   
20.11.2009.

Jak informuje radomszczański magistrat,  po raz kolejny mammobus zawita do Radomska. Mammografia będzie wykonywana bezpłatnie dla mieszkanek naszego miasta w dniach 11 i 12 grudnia br. przez NZOZ Medica z Łodzi.
W badaniu mogą uczestniczyć kobiety z roczników 1940-1959 czyli w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z badań mammograficznych opłacanych przez NFZ. Na mammografię można zapisywać się telefonicznie pod numerami 42 254 64 10 lub 517 544 004.

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 756

 
Kolejna odsłona kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy" rozpoczęła się w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
13.11.2009.

 Miasto Radomsko po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską kampanię "Prowadzę - jestem trzeźwy". Policjanci z radomszczańskiej drogówki  przez kilka tygodni będą wręczać wszystkim trzeźwym kontrolowanym kierowcom breloczki z logo kampanii oraz logo miasta i naklejki także z logo kampanii, które można nakleić sobie na samochód.
W tym roku do trzeźwych uczestników ruchu trafi 600 takich breloków. Jak podaje portal internetowy radomsko.pl, w tym roku  zatrzymano w powiecie radomszczańskim 723 osoby prowadzące pod wpływem alkoholu. Policja odnotowała także 46 wypadki oraz 53 kolizje drogowe, których sprawcami były osoby nietrzeźwe.
"Prowadzę - jestem trzeźwy"  to program edukacyjny, którego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Wyróżnia go pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów, odwoływanie się do pozytywnych cech człowieka i akcentowanie zasady, że trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i modna.


Warto zobaczyć:
Strona kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy"

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 902

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast. » koniec »»

Pozycje :: 221 - 230 z 285

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU