Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Dzieciństwo bez przemocy
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.09.2009.
 Miasto Radomsko włączyło się w ogólnopolską kampanię "Dzieciństwo bez przemocy". Kampania społeczna poświęcona jest problemowi stosowania kar fizycznych wobec dzieci. Akcja pod hasłem "Bite dzieci widzą świat inaczej" skierowana jest do rodziców, a jej celem jest uświadomienie negatywnych konsekwencji stosowania kar fizycznych oraz promowanie pozytywnych metod wychowawczych.
Organizacja kampanii związana jest z nowelizacją Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie i wprowadzanym zakazem stosowania kar fizycznych wobec dzieci. Jesteśmy przekonani, że zmianom prawnym powinna towarzyszyć edukacja społeczeństwa.
Ważnym elementem akcji będą lokalne aktywności prowadzone przez ambasadorów kampanii. Do końca 2009 roku kilkaset organizacji i instytucji  z całej Polski zrealizuje działania skierowane do rodziców. Odbiorcom kampanii zostaną udostępniane materiały edukacyjne promujące pozytywne metody wychowawcze (broszura „Zamiast klapsów. Jak z szacunkiem i miłością wyznaczyć dziecku granice”, ulotka „10 kroków ku temu, by stać się lepszym rodzicem”, scenariusz zajęć nt. wychowania bez przemocy, manual dla ambasadorów nt. organizowania kampanii społecznych).  W ramach akcji została także uruchomiona strona internetowa www.dziecinstwobezprzemocy.pl , na której można znaleźć informacje dotyczące wychowywania dzieci i organizowania lokalnych działań promujących pozytywne metody wychowawcze.

Pobierz:
Ulotka "10 kroków ku temu jak się stać lepszym rodzicem" (format .pdf)
 

Komentarze (2) | Odsłon: 1580

Czytaj całość…
 
Radosny zlot
Wpisał: Jacek Paszewski   
10.09.2009.
 W  ramach programu dotowanego przez Urząd Miasta Radomska oraz przy współpracy Komendy Hufca ZHP Radomsko, GKRPA w Kodrębie w Białym Brzegu od 4 do 6 września trwał III Radomszczański Zlot Radości.
Uroczystego otwarcia Zlotu dokonała pani Elżbieta Chybalska prezes prężnie działającego Stowarzyszenia "Można Inaczej". Pierwszy dzień upłynął na mitingu otwartym prowadzony przez grupę Al Anon "Nadzieja" z Radomska.
W drugim dniu Zlotu organizatorzy zaprosili do prowadzenia warsztatów psychologicznych panią  Beatę Łuszczynę. Tematyką zajęć były sposoby radzenia sobie w sytuacja trudnych oraz nabywanie umiejętności społecznych w kontakcie z drugim człowiekiem. Ukoronowaniem dnia była polowa msza święta. Wielu miłych wrażeń dostarczyło biesiadowanie przy kominku i zabawa pod gwiazdami.
Uczestnicy Zlotu chętnie brali udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów: rozgrywki w badmintona. koszykówka, bieg wokół stanicy i wiele innych gier zespołowych. W imprezie wzięły udział również dzieci. Specjalnie dla nich przygotowano zajęcia plastyczne oraz konkursy z nagrodami.
- Zlot Radości pozwolił na spędzeniu czasu w otoczeniu przedborskich lasów oraz integrację środowisk abstynenckich - wspomina Elżbieta Chybalska - organizator. Wzięło w nim udział  ponad 50 osób - dodaje.
 
Warto zobaczyć:
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 829

 
Jarek Wajk ponownie w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
02.09.2009.
Na zaproszenie klubu abstynenckiego "Można Inaczej" wystąpi w Radomsku Jarek Wajk były wokalista zespołu Oddział Zamknięty. Koncert odbędzie się 13 września 2009 roku w Miejskim Domu Kultury o godz 19.00.
Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą" - nowatorski charakter tego spotkania polega na tym, że autor mówi i śpiewa nie tylko o tym, czym jest uzależnienie i jaka jest cena wejścia w "piekło nałogu", ale śmiało wskazuje, gdzie należy szukać źródeł ucieczki w "sztuczne raje". Mówi także o drodze wyjścia z problemu.
"Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą" Jarosława Wajka jest programem z zakresu profilaktyki uzależnień. Recital adresowany jest do starszej młodzieży gimnazjalnej, licealnej oraz osób dorosłych. Program wykonywany przez artystę trwa ok. dwóch godzin zegarowych. W tym czasie artysta wykonuje 6 - 7 utworów muzycznych, przeplatanych wypowiedziami odnoszącymi się do drogi jaką sam artysta pokonał w walce o trzeźwe życie.
Po części artystycznej Jarek Wajk spotyka się w ramach indywidualnych rozmów z młodzieżą, kadrą pedagogiczną, terapeutami oraz osobami zajmującymi się profilaktyką uzależnień.
Jarek Wajk to polski wybitny wokalista. Przez siedem lat był związany z zespołem Oddział Zamknięty. Współpracował także m.in. z grupą Daab, Dżem. W ubiegłym roku ze swoim recitalem wystąpił w Napoleonowie dla młodzieży z radomszczańskich świetlic  środowiskowych. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

O tym piszą media:

Jarek Wajk wystąpi RadomskuBądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1377

 
Po radosnej stronie życia
Wpisał: Jacek Paszewski   
30.08.2009.
 Klub Abstynencki "Można Inaczej" z Radomska serdecznie zaprasza na III Radomszczański Zlot Radości, który odbędzie się w stanicy harcerskiej w miejscowości Biały Brzeg. Impreza potrwa trzy dni, od 4 do 6 września 2009 roku.
Zlot jest skierowany do wszystkich osób związanych ze środowiskiem abstynenckim, a także ludzi chcących spędzić wolny czas na trzeźwo. W programie przewidziano same atrakcje. Znajdzie się coś dla ducha i coś dla ciała. - Zależy nam na pokazaniu radości w inny sposób, zdrowy sposób mówi Elżbieta Chybalska - organizator Zlotu. - Chcemy pokazać jak ważna jest praca nad sobą oraz liczymy na integrację środowiska trzeźwościowego - dodaje. Spotkanie w przepięknym lesie daleko od cywilizacji daje szanse bycia razem całym rodzinom.
Szczegółowe informacje pod nr tel.:  696 818 045 oraz  692 699 046

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 764

Czytaj całość…
 
Turniej piłki siatkowej
Wpisał: Jacek Paszewski   
11.08.2009.
 Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  oraz Abstynencki Klub Wzajemnej Pomocy "Szansa" serdecznie zapraszają na II Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Klubów Abstynenckich pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska Anny Milczanowskiej.
Turniej zaplanowano na 11-13 września w hali sportowej przy ul. Św. Jadwigi Królowej 20 w Radomsku. Zgłoszenia należy nadsyłać do 20 sierpnia 2009 roku. Więcej informacji u organizatora turnieju tel: 044 683 20 81 lub e-mail: akwpszansa@wp.pl

Dokumenty do pobrania:
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 812

 
Rodzinnie i rowerowo
Wpisał: Jacek Paszewski   
10.08.2009.
 Z inicjatywy Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radomska 22 sierpnia zostanie zorganizowany I Rodzinny Rajd Rowerowy. Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w Rajdzie odbędzie się o godzinie 16.00 pod Urzędem Miasta Radomska.
Rodzinny peleton wyruszy wzdłuż ścieżki rowerowej, a następnie drogami szutrowymi dotrze do ulicy Owocowej. Później przez ulicę Torową i Marii Dąbrowskiej dotrze do miejscowości Bobry, następnie przez Lipie do ulicy Piłsudskiego. Finisz nastąpi w Parku Świętojańskim, gdzie dla uczestników przygotowane będą specjalne atrakcje. Trasa jest przewidziana na około godzinę spokojnej, rekreacyjnej jazdy. Po zakończeniu zmagań rowerowych zapraszamy wszystkich na wspólne ognisko w Parku wraz z grillowaniem kiełbasy i wspólnym śpiewem. Wieczorem odbędzie się koncert niespodzianka – wszyscy wspólnie będziemy mogli zaśpiewać najpopularniejsze szanty i przeboje muzyki rockowej. Zachęcamy wszystkich do rodzinnego spędzenia sobotniego popołudnia.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 044 685 44 85

Tu toczy się dyskusja:
List do terapeuty "Wciąż mam nadzieję ... "
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 683

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast. » koniec »»

Pozycje :: 231 - 240 z 281

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU