Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Turniej piłki nożnej sympatyków życia w trzeźwości
Wpisał: Jacek Paszewski   
08.06.2009.
Stowarzyszenie abstynenckie "Szansa" z siedzibą w Radomsku, zaprasza na "Turniej piłki nożnej sympatyków życia w trzeźwości". Turniej odbędzie się w dniu 14 czerwca 2009 roku w hali sportowej przy ul. Świętej Królowej Jadwigi. Impreza startuje o godz. 13.00 
Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju  w godz. 11.00 - 13.00 w sekretariacie zawodów. System rozgrywek zostanie ustalony przed rozpoczęciem turnieju w zależności od ilości zgłoszonych drużyn. Za zwycięstwo, oraz za kolejne miejsca na podium przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkich uczestników turnieju obowiązuje strój sportowy oraz obuwie na białych spodach. Serdecznie zapraszamy! 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 732

 
Zapraszamy na konferencje o dopalczach
Wpisał: Jacek Paszewski   
05.06.2009.
  "Dopalacze. Legalne narkotyki? Nowe trendy w zażywaniu substancji psychoaktywnych" - to temat konferencji, na którą zaprasza Prezydent Miasta Radomska oraz Miejska  Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w  Radomsku.
Konferencja odbędzie się w dniu 15 maja 2009 roku  w Miejskim Domu Kultury w godzinach 10.00 - 15.00.W tematyce spotkania znajdą się zagadnienia związane z farmakologicznymi następstawami zażywania dopalaczy, a także metody pracy profilaktycznej z osobami eksperymentującymi dopalaczami. Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegółowych informacji udziela Pełnomocnik Prezydenta ds. Uzależnień pan Damian Noremberg, tel. 044 685 44 85 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 719

 
Rodzinny Piknik Zdrowia z mnóstwem atrakcji!
Wpisał: Jacek Paszewski   
01.06.2009.
 Niekorzystna sobotnia aura nie zdołała pokrzyżować planów organizatorom I Radomszczańskiego Pikniku Zdrowia. Do Parku Świętojańskiego zawitały całe rodziny.
Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych: mierzenia poziomu cukru, pomiaru BMI czy WHR. Radomszczanie bardzo chętnie badali sobie wzrok, mierzyli ciśnienie krwi czy wykonywali EKG. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli podziwiać występy kabareciku. Sporym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa oraz specjalnie przygotowane pole paintballowe. Ratownicy z WOPRu wozili dzieci łodką po stawie, a także przeprowadzili pokazy ratownictwa przedmedycznego. 
Na dzieci czekały także liczne konursy z nagrodami. Prowadzili je pracownicy Ośrodka Wspierania Rodziny. Można było spróbować sił w karaoke. Malowano również kredkami oraz kredą na kostce. Wszystkie prace były bardzo kolorowe i podobały się radomszczanom. W namiocie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działało stanowisko z alkogoogalmi. Kierowcy mogli się przekonać jak zmienia się percepcja po wypiciu alkoholu. Członkowie Komisji odpowiadali na szereg pytań dotyczących uzależnień.

 
 
Piknik był okazją do rozpoczęcia w Radomsku kampanii "Sprawdź czy Twoje picie jest bezpieczne". Rozdawano ulotki informacyjne dotyczące kampanii.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 698

Czytaj całość…
 
"Sprawdź czy Twoje picie jest bezpieczne" - wyhamuj w pore
Wpisał: Jacek Paszewski   
01.06.2009.
 Miasto Radomsko włączyło się w ogólnopolską kampanie profilaktyczno - edukacyjną "Sprawdź czy Twoje picie jest bezpieczne". Organizatorem akcji jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kampania wystartowała na I Radomszczańskim Pikniku Zdrowia 30 maja br.
Celem kampanii jest ograniczenie szkód zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych związanych z piciem alkoholu. Kampania jest skierowana do dorosłych konsumentów napojów alkoholowych - także do tych, którym wydaje się że pije niewiele i rozsądnie.
W ramach kampanii specjalny przekaz profilaktyczny zostanie skierowany do młodzieży.
Z myślą o tej grupie docelowej powstanie strona internetowa www.niebotak.pl, która pokaże, że najbardziej bezpieczne dla osoby niepełnoletniej jest zachowanie abstynencji.
Na pikniku młodzież rozprowadzała ulotki kampanii, rozklejone zostały plakaty, które wzbudziły spore zainteresowanie  wśród radomszczan. Dyżurowali specjaliści z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Więcej o kampanii można przeczytać na stronie www.wyhamujwpore.pl
 

Komentarze (1) | Odsłon: 1440

 
Przed nami I Radomszczański Piknik Zdrowia
Wpisał: Jacek Paszewski   
21.05.2009.
 Na 30 maja 2009r.  zaplanowano I Radomszczański Piknik Zdrowia. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Parku Świętojańskim przy ul. Piłsudskiego w Radomsku. Impreza zacznie się o godz.12.00.
W programie zalazły się bezpłatne badania wad zgryzu oraz uzębienia, pomiar ciśnienia, mierzenie poziomu cukru i cholesterolu, spirometria, EKG, podstawowe badania okulistyczne. Będzie można uzyskać porady  dotyczące odchudzania, oceny BMI  i WHR, porady onkologiczne  oraz wiele innych badań i porad zdrowotnych. Fundacja Rolanda McDonalda przeprowadzi badania USG dla dzieci  od 9 do 36 miesiąca życia. W specjalnym autobusie będzie można oddać krew.
Piknik połączony jest z Dniem Dziecka. Najmłodsi uczestnicy zabawy będą mogli spróbować swoich sił grając w paintball, wspinając się na specjalnej ściance  wspinaczkowej. Będą również pokazy  ekstremalnej jazdy na rowerze, pokaz ratownictwa medycznego oraz wysokościowego. Dla chętnych przewidziana jest przejażdżka tramwajem konnym oraz samochodami terenowymi po ulicach Radomska. 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 710

Czytaj całość…
 
Surowsze kary dla nietrzeźwych kierowców
Wpisał: Jacek Paszewski   
13.05.2009.
 Ministerstwo sprawiedliwości oraz politycy PiS chcą walczyć z nietrzeźwymi piratami drogowymi - w tym celu opracowywane są zmiany w kodeksie karnym, zaostrzające kary dla pijanych kierowców.
Zgodnie z nowym pomysłem każdy, kto zostanie złapany na kierowaniu pojazdem pod wpływam alkoholu, będzie skazywany na ograniczenie wolności oraz prace społeczne w pobliżu własnego domu.
Jego autorzy wyszli z założenia, że społeczne napiętnowanie będzie odstraszało potencjalnych nietrzeźwych kierowców. Obowiązek zorganizowania takich prac spoczywać będzie na Skarbie Państwa.
Druga część kary - czasowe ograniczenie wolności polegać będzie na obowiązku meldowania się w określonych terminach na komisariacie oraz oddaniu paszportu na określony czas. Z kolei kolejne zatrzymanie kierowcy będącego pod wpływem akoholu spowoduje dożywotnią utratę prawa jazdy.

 za www.narkotyki.pl 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 720

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast. » koniec »»

Pozycje :: 251 - 260 z 285

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU