Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Przed nami I Radomszczański Piknik Zdrowia
Wpisał: Jacek Paszewski   
21.05.2009.
 Na 30 maja 2009r.  zaplanowano I Radomszczański Piknik Zdrowia. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Parku Świętojańskim przy ul. Piłsudskiego w Radomsku. Impreza zacznie się o godz.12.00.
W programie zalazły się bezpłatne badania wad zgryzu oraz uzębienia, pomiar ciśnienia, mierzenie poziomu cukru i cholesterolu, spirometria, EKG, podstawowe badania okulistyczne. Będzie można uzyskać porady  dotyczące odchudzania, oceny BMI  i WHR, porady onkologiczne  oraz wiele innych badań i porad zdrowotnych. Fundacja Rolanda McDonalda przeprowadzi badania USG dla dzieci  od 9 do 36 miesiąca życia. W specjalnym autobusie będzie można oddać krew.
Piknik połączony jest z Dniem Dziecka. Najmłodsi uczestnicy zabawy będą mogli spróbować swoich sił grając w paintball, wspinając się na specjalnej ściance  wspinaczkowej. Będą również pokazy  ekstremalnej jazdy na rowerze, pokaz ratownictwa medycznego oraz wysokościowego. Dla chętnych przewidziana jest przejażdżka tramwajem konnym oraz samochodami terenowymi po ulicach Radomska. 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 702

Czytaj całość…
 
Surowsze kary dla nietrzeźwych kierowców
Wpisał: Jacek Paszewski   
13.05.2009.
 Ministerstwo sprawiedliwości oraz politycy PiS chcą walczyć z nietrzeźwymi piratami drogowymi - w tym celu opracowywane są zmiany w kodeksie karnym, zaostrzające kary dla pijanych kierowców.
Zgodnie z nowym pomysłem każdy, kto zostanie złapany na kierowaniu pojazdem pod wpływam alkoholu, będzie skazywany na ograniczenie wolności oraz prace społeczne w pobliżu własnego domu.
Jego autorzy wyszli z założenia, że społeczne napiętnowanie będzie odstraszało potencjalnych nietrzeźwych kierowców. Obowiązek zorganizowania takich prac spoczywać będzie na Skarbie Państwa.
Druga część kary - czasowe ograniczenie wolności polegać będzie na obowiązku meldowania się w określonych terminach na komisariacie oraz oddaniu paszportu na określony czas. Z kolei kolejne zatrzymanie kierowcy będącego pod wpływem akoholu spowoduje dożywotnią utratę prawa jazdy.

 za www.narkotyki.pl 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 711

 
Badania mammograficzne w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
04.05.2009.
 Serdecznie zapraszamy wszystkie panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w Radomsku w dniach 25-29 maja br.- parking przy Urzędzie Miasta ul. Tysiąclecia 5, w dn. 30 maja - Park Świętojański.
Szczegółowe informacje pod numerami telefonów 044 685-44-85, 044 685-44-84 044 685-44-63.
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1105

 
Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł" ruszyła w świetlicach środowiskowych w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
28.04.2009.
 Wzorem lat ubiegłych, w ośmiu radomszczańskich świetlicach środowiskowych podległych Ośrodkowi Wspierania Rodziny, ruszyła kampania „Zachowaj trzeźwy umysł”.  
Jest to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.
     W ramach kampanii  w świetlicach zostaną przeprowadzone liczne konkursy plastyczno – literackie, sportowe, w których nagrodami będą m.in. gry edukacyjne, sprzęt stereofoniczny, aparaty fotograficzne. Ponadto przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne poświęcone problematyce uzależnień  wśród młodzieży.


Komentarze (1) | Odsłon: 1237

Czytaj całość…
 
Spotkanie profilaktyczne
Wpisał: Jacek Paszewski   
27.04.2009.
"Rak piersi, rak szyjki macicy, badanie przesiewowe"  -  to hasło spotkania, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, w dniu 7 maja 2009 roku o godzinie 13.30 do Miejskiego Domu Kultury przy ul. Brzeźnickiej 5 w Radomsku.
Uczestnikami spotkania będą instytucje i organizacje działające w Radomsku na rzecz profilaktyki i  ochrony zdrowia.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 751

Czytaj całość…
 
XII Radomszczańskie Forum Trzeźwości
Wpisał: Jacek Paszewski   
14.04.2009.
Klub Wzajemnej Pomocy "Szansa" serdecznie zaprasza  na XII Radomszczańskie Forum Trzeźwości. Forum odbędzie się 9 maja 2009 roku. W programie przewidziano mityng otwarty w bursie szkolnej przy ul. Piastowskiej 21 o godz. 18. Wieczorem o godz. 20.00 natomiast organizatorzy zapraszają  na bal trzeźwościowy połączony z balem rocznicowym.
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 761

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast. » koniec »»

Pozycje :: 251 - 260 z 281

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU