Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Udany Dzień Kobiet
Wpisał: materiał nadesłany przez Elżbietę Chybalską   
11.03.2009.

 W dniu 8 marca od godziny 16 odbywały się uroczystości z okazji Dnia Kobiet w Galerii Muzeum Regionalnego  w Radomsku. Do wspólnych obchodów zaprosił wszystkie  kobiety wraz z rodzinami klub "Można Inaczej".

Trzeba przyznać, że był to trafiony pomysł. Już na długo  przed 16.00 zaczęli przybywać nie tylko członkowie klubu, a także liczni radomszczanie. Idea sprzyjająca spotkaniu czyli oddanie kobietom należytego wsparcia i sprawienie aby poczuły jak ważne jest ich miejsce w rodzinie, została zrealizowana w stu procentach, o czym mogła świadczyć niesamowita atmosfera tego popołudnia.

Komentarze (2) | Odsłon: 862

Czytaj całość…
 
Badania przesiewowe słuchu, mowy i wzroku sześciolatków
Wpisał: materiały prasowe Urzędu Miasta Radomska   
05.03.2009.
 Celem badania jest wykrycie zaburzeń słuchu, mowy i wzroku u dzieci sześcioletnich uczących się w radomszczańskich placówkach edukacyjnych.Zaburzenia te mogą niekorzystnie wpływać na proces komunikowania się dziecka w szkole oraz utrudniać lub zaburzać jego rozwój. Powszechnie wiadomo, że konsekwencją niewykrytych  wcześnie zaburzeń słuchu u dziecka jest zaburzona percepcja bodźców słuchowych, utrudniony rozwój mowy, a w tym samym ograniczenie możliwości komunikowania się  dziecka w szkole. 
 
Badanie wzroku dzieci  jest jednym z najważniejszych czynników w pediatrycznej opiece medycznej. 
 
Pierwszym etapem takiego badania powinny być testy przesiewowe. Takie testy są wstępną identyfikacją chorób zaburzeń lub wad. Pozwala to na wyróżnienie  z populacji osób, które prawdopodobnie cierpią na daną chorobę (zaburzenie) oraz osób, które  prawdopodobnie je mają.
 
Badania sześciolatków zostaną wykonane we wszystkich radomszczańskich szkołach i przedszkolach. 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1731

 
Dyżury psychologa w Punkcie Konsultacyjnym
Wpisał: Jacek Paszewski   
04.03.2009.
Jeżeli jesteś w sytuacji kryzysowej, przeżywasz lęki w sytuacjach życiowych bądź potrzebujesz kontaktu z psychologiem to zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do  Punktu Konsultacyjnego Problemów  Uzależnień przy ul. Reymonta 58. W każdą  środę w godz 16.00 - 19.00 dyżur pełni pani psycholog Julitta Kulka. Porady udzielane są bezpłatnie. 
Przypominamy, że w Punkcie Konsultacyjnym dyżuruje prawnik, terapeuci ds. uzależnień, terapeuta ds. młodzieży oraz specjalista ds. przemocy w rodzinie.   

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1455

 
Dzień Kobiet z Można Inczej
Wpisał: Jacek Paszewski   
27.02.2009.

 Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety wraz z rodzinami do wspólnych obchodów święta Dnia Kobiet, które odbędą się w dniu 8 marca br o godz. 16.00 w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku. Organizatorem uroczystości jest stowarzyszenie abstynenckie Można Inaczej. 

W programie przewidziano liczne atrakcje, w tym występ grupy teatralnej pod kierownictwem pani Anity Pawlak- Zygmy oraz słodki poczęstunek. Nie zabraknie również upominku dla każdej przybyłej pani.

Szczegółowe informacje pod nr telefonu Organizatora - 692 699 046 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 782

Czytaj całość…
 
Szczepienia profilaktyczne
Wpisał: materiały prasowe Urzędu Miasta Radomska   
15.02.2009.
Prezydent Miasta Radomska informuje, iż został ogłoszony konkurs na realizację świadczeń zdrowotnych polegających na przeprowadzeniu szczepień profilaktycznych - szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy. Akcją objęte zostaną mieszkanki Radomska z roczników od 1993 do 1995.
 
Do konkursu ofert mogą przystąpić publiczne zakłady opieki zdrowotnej oraz podmioty określone w art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 roku o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007 r. Nr 14, poz. 89 ze zmianami), które świadczą usługi w zakresie zgodnym z przedmiotem konkursu ofert. Przewidywany termin wykonania zadania: od podpisania umowy do końca grudnia 2009 roku.

Więcej informacji można uzyskać w wydziale spraw obywatelskich urzędu miasta Radomska, pok. 216 od godz. 8:00 – 15:00 lub pobrać ze strony internetowej www.bip.radomsko.pl Osobami uprawnionymi do kontaktu z oferentami są Katarzyna Dudek i Damian Noremberg (tel. 0-44 6854485).

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 792

 
Tydzień Ofiar Przestępstw: 23-27 lutego 2009 roku
Wpisał: Jacek Paszewski   
12.02.2009.

Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach od 23 do 27 lutego 2009 roku "Tydzień Ofiar Przestępstw". Akcja została podjęta, by przypomnieć o cierpieniu ofiar i potrzebie ochrony ich interesów, konieczności niesienia im pomocy. 

Akcja ma charakter głownie edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów ma być poinformowanie  społeczeństwa  o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym  oraz istnieniu szerokiego kręgu  podmiotów mogących udzielić im pomocy.

W Radomsku w budynku Sądu Rejonowego przy ul. Tysiąclecia  3 udostępnione zostaną pomieszczenia dla przedstawicieli organizacji i instytucji zajmujących się udzieleniem pomocy osobom pokrzywdzonym. Dyżury pełnić będą m.in: kuratorzy sądowi, przedstawiciele MKRPA Radomsko czy PCPR w Radomsku.


Budynek Sądu Rejonowego w Radomsku.Źródło:www.radomsko.sr.gov.pl


Porady specjalistów odnośnie uprawnień osób pokrzywdzonych,  pełnione w dniach 23-27.02 w godz. 9.00 - 15.00 są bezpłatne,  nie obejmują natomiast udzielania porad prawnych.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu Sądu Rejonowego  044 685-81-37, a harmonogram dyżurów dostępny jest  pod adresem internetowym: www.radomsko.sr.gov.pl

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1036

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast. » koniec »»

Pozycje :: 261 - 270 z 281

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU