Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Powstrzymać przemoc
Wpisał: Jacek Paszewski   
06.10.2014.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 421

 
Forum Trzeźwości
Wpisał: Jacek Paszewski   
22.09.2014.
W sobotę 21 września, w klubie RSM, klub abstynencki „Szansa” oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała Forum Trzeźwości.
Tematem Forum było znaczenie duchowości i pomoc duchowa w rodzinie z problemem alkoholowym. Forum prowadziła Elżbieta Chybalska, członek MKRPA. - Żyjemy w czasach, w których u wielu ludzi  zanika pragnienie rozwoju duchowego. Potrzeby człowieka w tej sferze nie są bowiem tak bezpośrednio odczuwane, jak potrzeby cielesne, emocjonalne czy społeczne. To właśnie dlatego dziecko zwykle chętniej poprosi rodziców o coś do zjedzenia niż o coś do przemyślenia. Współczesny człowiek podejmuje wysiłek, aby stać się raczej kimś bogatym materialnie niż duchowo. Wtedy jednak ryzykuje, że jego więzi i wartości będą coraz bardziej powierzchowne i będą powodować coraz większą frustrację – mówiła podczas wykładu. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 434

 
Niebieska kawiarenka juz funkcjonuje
Wpisał: Jacek Paszewski   
22.09.2014.
Przypominamy, że w Punkcie Konsultacyjnym, mieszczącym się przy ul. Reymonta 58 (wejście również od strony budynku MOPS przy ul. Kościuszki 12a) funkcjonuje „Niebieska Kawiarenka”. W niej, bezpłatne poradnictwo świadczą psycholog, pedagog oraz prawnik. „Niebieska Kawiarenka” to nazwa specjalnie stworzonego pomieszczenia, w którym jest możliwość przeprowadzenia w intymnych warunkach rozmowy z klientem - ofiarą, świadkiem przemocy.
Kawiarenka to również miejsce spotkań dla grupy samopomocowej, która powstanie w wyniku prowadzonych działań edukacyjnych w ramach realizowanego przez MOPS projektu „Rodzina – dom budowany miłością – przeciwdziałanie zjawisku przemocy na terenie Miasta Radomsko”.

Harmonogram dyżurów  specjalistów:


Psycholog:
poniedziałek godz. 15.15 – 18.15
środa (2 i 4 środa w miesiącu) godz. 10.00 – 12.00

Pedagog:
czwartek godz. 14.00 – 17.00

Prawnik:

wtorek godz. 19.00 – 20.30
piątek godz. 16.00 – 19.30


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 425

 
Forum Trzeźwościowe w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
16.09.2014.
Klub Wzajemnej Pomocy "SZANSA " oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  serdecznie zapraszają 20 września, o godz. 17.00 na XVII Forum Trzeźwościowe, które odbędzie się w Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Radomsku.

Forum poprowadzi  Elżbieta Chybalska. Tematem przewodnim Forum będzie znaczenie duchowości i pomoc duchowa w rodzinie z problemem alkoholowym.  Gościem specjalnym Forum będzie wiceprezes Związku Stowarzyszeń Abstynenckich Województwa Łódzkiego oraz Członek Komisji Rewizyjnej Krajowej Rady Związku i Stowarzyszeń Abstynenckich pan Władysław Keler.

Po Forum odbędzie się mityng otwarty prowadzony przez Grupę AA „Maciej”, a później zaplanowano uroczyste obchody XXIX rocznicy powstania Klubu Wzajemnej Pomocy „SZANSA”.  Dobrą zabawę zapewni  zespół FENIX.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 418

 
Niebieski Telefon Zaufania
Wpisał: Jacek Paszewski   
08.09.2014.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, uruchomił „Niebieski Telefon Zaufania” dla mieszkańców Radomska.

„Niebieski Telefon Zaufania” jest  przeznaczony jest dla osób doświadczających przemocy, bądź będących jej świadkami, w tym dzieci i młodzież, a także dla osób będących w innych sytuacjach kryzysowych.

„Niebieski Telefon Zaufania” jest pierwszym telefonem zaufania w Radomsku, gdzie pomoc mogą uzyskać wszyscy mieszkańcy miasta. Funkcjonuje w ramach realizowanego przez MOPS projektu „Rodzina – dom budowany miłością”.

Każda osoba dzwoniąca pod numer 511 586 353 ma zapewnioną anonimowość. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 532

 
Ognisko integracyjne
Wpisał: Jacek Paszewski   
01.09.2014.
W sobotę w 30 sierpnia Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” oraz  Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  zorganizowała ognisko integracyjne w kościele parafialnym p.w. św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Dmeninie.
Po mszy świętej Klub zorganizował ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i prosiaczka. Podczas spotkania integracyjnego odbyło się podsumowanie sierpnia jako  Miesiąca Trzeźwości.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 501

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 285

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU