Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Forum Trzeźwościowe w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
16.09.2014.
Klub Wzajemnej Pomocy "SZANSA " oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  serdecznie zapraszają 20 września, o godz. 17.00 na XVII Forum Trzeźwościowe, które odbędzie się w Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Radomsku.

Forum poprowadzi  Elżbieta Chybalska. Tematem przewodnim Forum będzie znaczenie duchowości i pomoc duchowa w rodzinie z problemem alkoholowym.  Gościem specjalnym Forum będzie wiceprezes Związku Stowarzyszeń Abstynenckich Województwa Łódzkiego oraz Członek Komisji Rewizyjnej Krajowej Rady Związku i Stowarzyszeń Abstynenckich pan Władysław Keler.

Po Forum odbędzie się mityng otwarty prowadzony przez Grupę AA „Maciej”, a później zaplanowano uroczyste obchody XXIX rocznicy powstania Klubu Wzajemnej Pomocy „SZANSA”.  Dobrą zabawę zapewni  zespół FENIX.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 405

 
Niebieski Telefon Zaufania
Wpisał: Jacek Paszewski   
08.09.2014.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, uruchomił „Niebieski Telefon Zaufania” dla mieszkańców Radomska.

„Niebieski Telefon Zaufania” jest  przeznaczony jest dla osób doświadczających przemocy, bądź będących jej świadkami, w tym dzieci i młodzież, a także dla osób będących w innych sytuacjach kryzysowych.

„Niebieski Telefon Zaufania” jest pierwszym telefonem zaufania w Radomsku, gdzie pomoc mogą uzyskać wszyscy mieszkańcy miasta. Funkcjonuje w ramach realizowanego przez MOPS projektu „Rodzina – dom budowany miłością”.

Każda osoba dzwoniąca pod numer 511 586 353 ma zapewnioną anonimowość. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 519

 
Ognisko integracyjne
Wpisał: Jacek Paszewski   
01.09.2014.
W sobotę w 30 sierpnia Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” oraz  Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  zorganizowała ognisko integracyjne w kościele parafialnym p.w. św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Dmeninie.
Po mszy świętej Klub zorganizował ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i prosiaczka. Podczas spotkania integracyjnego odbyło się podsumowanie sierpnia jako  Miesiąca Trzeźwości.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 470

 
Rusza projekt "Rodzina - dom budowany miłością "
Wpisał: Jacek Paszewski   
28.08.2014.
Celem projektu „Rodzina – dom budowany miłością – przeciwdziałanie zjawisku przemocy na terenie Miasta Radomsko”, jest wypracowanie i podejmowanie skutecznych działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Projekt ten ma służyć stworzeniu w mieście Radomsko sprawnego systemu profilaktycznego zintegrowanego z Miejskim Programem Przeciwdziałania Przemocy Domowej na lata 2013 – 2015, przy jednoczesnym stworzeniu podstaw do opracowania długofalowych działań na lata następne.

Realizacja projektu ma wpłynąć na podniesienie świadomości społecznej i uwrażliwienie mieszkańców miasta na problem przemocy, jak również wpłynąć na rozwój poradnictwa specjalistycznego, w tym w szczególności dla małoletnich rodziców z rodzin zagrożonych przemocą  w rodzinie, ponieważ działania w tym zakresie prowadzone są w bardzo wąskim wymiarze, a tym samym ich efektywność jest bardzo niska.

Działania przewidziane do realizacji w projekcie, realizowane będą w następujących  płaszczyznach: działania edukacyjne, działania konsultacyjno – wspierające, w tym poradnictwo specjalistyczne.

Do tej pory w ramach projektu uruchomiono:

„Niebieski telefon zaufania”- 511 586 353. Telefon funkcjonuje w godz. 8-20 we wszystkie dni robocze. Telefon jest przeznaczony dla osób, które są ofiarami przemocy lub jej świadkami, w tym dzieci i młodzież. Żadna z osób, która skorzysta z niego chcąc podzielić się problemem nie pozostanie bez wsparcia, ponieważ osoba dyżurująca dysponuje szeroką wiedzę specjalistyczną.

„Niebieska skrzynka”. To forma komunikacji z osobami doświadczającymi przemocy lub świadkami. Nie każda osoba pokrzywdzona chce w początkowej fazie rozmawiać o swoim problemie, woli o nim napisać. W dyskretnych miejscach MOPS w Radomsku i Urzędu Miasta Radomsko umieszczone zostały oznaczone skrzynki (na których dodatkowo znajduje się numer telefonu zaufania oraz adres e-mail „Niebieskiej skrzynki”), do których osoby zainteresowane będą wrzucać listy ze swoimi problemami.

Elektroniczna Niebieska skrzynka" To wydzielony w tym celu adres e-mail: niebieskaskrzynka@mops-radomsko.pl. Ta forma komunikacji przewyższa formę tradycyjną tym, iż istnieje możliwość odpowiedzenia nadawcy, podczas gdy on nadal, jeśli tylko będzie tego chciał, pozostanie anonimowy. W przypadku powstania możliwości udzielenia odpowiedzi pisemnej, będzie ona przygotowywana  przez te same osoby, które dyżurować będą przy "Niebieskim telefonie zaufania".

Komentarze (1) | Odsłon: 952

 
Niebieska Skrzynka w UM i MOPS
Wpisał: Jacek Paszewski   
27.08.2014.
W ramach realizowanego w naszym mieście projektu "Rodzina - dom budowany miłością - przeciwdziałanie zjawisku przemocy w rodzinie" w Urzędzie Miasta Radomska (ul. Tysiąclecia 5) i siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Kościuszki 12a) zawisły "Niebieskie Skrzynki".
Niebieska skrzynka w UM w Radomsku
To forma komunikacji z osobami doświadczającymi przemocy lub świadkami. Nie każda osoba pokrzywdzona chce w początkowej fazie rozmawiać o swoim problemie, woli o nim napisać.
 Niebieska skrzynka w MOPS
Inicjatorzy akcji chcą tym osobom dać taką możliwość. W tym celu w dyskretnych miejscach MOPS w Radomsku i Urzędu Miasta Radomsko zostały umieszczone oznaczone skrzynki (na których dodatkowo znajduje się numer telefonu zaufania oraz adres e-mail „Niebieskiej Skrzynki”), do których osoby zainteresowane będą wrzucać listy ze swoimi problemami. Każda osoba, która jest uwikłana w przemoc dzięki „Niebieskiej Skrzynce” może jawnie lub anonimowo zwrócić  się o specjalistyczną pomoc.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 470

 
Piknik Morski na Folwarkach
Wpisał: Jacek Paszewski   
11.08.2014.

Trwają miejskie pikniki organizowane w każdą wakacyjna niedzielę w różnych częściach miasta. Tym razem radomszczanie spotkali się na Folwarkach na "Pikniku Morskim". W organizację imprezy włączyła się Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Występ Teatru Pacuś

"Piknik morski", który odbył się w dzielnicy Folwarki,  to kolejna plenerowa propozycja MDK Radomsko i Miasta Radomsko. Do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki szanty zaprosił zespół Drake Sea Folk Group z Częstochowy. Pięciu muzyków zaśpiewało i zagrało folk morski - żywiołowe piosenki o tematyce  marynistycznej, a także ciekawe interpretacje muzyki tradycyjnej. Jedną z piosenek zaśpiewanych podczas koncertu możecie posłuchać poniżej.


Przed koncertem dla najmłodszych wystąpił Teatr PACUŚ z Łodzi ze spektaklem pt. "Przygody Pana Kleksa".

Nie zabrakło również morskich atrakcji, konkursów i zabaw które przygotował Klub Żeglarski HKŻ Radomsko. Chętni mogli popływać kajakami na stawie oraz nauczyć się węzłów i zrobić morski tatuaż. Centrum Integracji Młodzieży zorganizowało loterię fantową, z której dochód przeznaczony był na rzecz miejscowej parafii.

Przed nami jeszcze trzy wakacyjne pikniki. Za tydzień na placu 3 Maja zagości Piknik Naukowy. W niedzielę, 24 sierpnia zaplanowano "Piknik Działkowca" na terenie ogródków działkowych przy ul. Brzeźnickiej. Na zakończenie tegorocznych wakacji 30 sierpnia, w parku Solidarności zagości wioska indiańska i zagra zespół Catawba.

FOTOGALERIA Z PIKNIKU NA FOLWARKACH

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 441

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 282

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU