Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Niebieska Skrzynka w UM i MOPS
Wpisał: Jacek Paszewski   
27.08.2014.
W ramach realizowanego w naszym mieście projektu "Rodzina - dom budowany miłością - przeciwdziałanie zjawisku przemocy w rodzinie" w Urzędzie Miasta Radomska (ul. Tysiąclecia 5) i siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Kościuszki 12a) zawisły "Niebieskie Skrzynki".
Niebieska skrzynka w UM w Radomsku
To forma komunikacji z osobami doświadczającymi przemocy lub świadkami. Nie każda osoba pokrzywdzona chce w początkowej fazie rozmawiać o swoim problemie, woli o nim napisać.
 Niebieska skrzynka w MOPS
Inicjatorzy akcji chcą tym osobom dać taką możliwość. W tym celu w dyskretnych miejscach MOPS w Radomsku i Urzędu Miasta Radomsko zostały umieszczone oznaczone skrzynki (na których dodatkowo znajduje się numer telefonu zaufania oraz adres e-mail „Niebieskiej Skrzynki”), do których osoby zainteresowane będą wrzucać listy ze swoimi problemami. Każda osoba, która jest uwikłana w przemoc dzięki „Niebieskiej Skrzynce” może jawnie lub anonimowo zwrócić  się o specjalistyczną pomoc.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 441

 
Piknik Morski na Folwarkach
Wpisał: Jacek Paszewski   
11.08.2014.

Trwają miejskie pikniki organizowane w każdą wakacyjna niedzielę w różnych częściach miasta. Tym razem radomszczanie spotkali się na Folwarkach na "Pikniku Morskim". W organizację imprezy włączyła się Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Występ Teatru Pacuś

"Piknik morski", który odbył się w dzielnicy Folwarki,  to kolejna plenerowa propozycja MDK Radomsko i Miasta Radomsko. Do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki szanty zaprosił zespół Drake Sea Folk Group z Częstochowy. Pięciu muzyków zaśpiewało i zagrało folk morski - żywiołowe piosenki o tematyce  marynistycznej, a także ciekawe interpretacje muzyki tradycyjnej. Jedną z piosenek zaśpiewanych podczas koncertu możecie posłuchać poniżej.


Przed koncertem dla najmłodszych wystąpił Teatr PACUŚ z Łodzi ze spektaklem pt. "Przygody Pana Kleksa".

Nie zabrakło również morskich atrakcji, konkursów i zabaw które przygotował Klub Żeglarski HKŻ Radomsko. Chętni mogli popływać kajakami na stawie oraz nauczyć się węzłów i zrobić morski tatuaż. Centrum Integracji Młodzieży zorganizowało loterię fantową, z której dochód przeznaczony był na rzecz miejscowej parafii.

Przed nami jeszcze trzy wakacyjne pikniki. Za tydzień na placu 3 Maja zagości Piknik Naukowy. W niedzielę, 24 sierpnia zaplanowano "Piknik Działkowca" na terenie ogródków działkowych przy ul. Brzeźnickiej. Na zakończenie tegorocznych wakacji 30 sierpnia, w parku Solidarności zagości wioska indiańska i zagra zespół Catawba.

FOTOGALERIA Z PIKNIKU NA FOLWARKACH

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 417

 
Potrenuj z Jackiem Krzynówkiem
Wpisał: Jacek Paszewski   
24.07.2014.
Radomszczanie mają niebywałą okazję uczestniczyć w treningu piłkarskim z Jackiem Krzynówkiem, 96-krotnym reprezentantem Polski.
Fot. archiwum Radomsko24.pl
Trening odbędzie się w środę 30 lipca o godz. 11 na Stadionie Miejskim przy ul. Brzeźnickiej 26.

Inicjatywa ta odbędzie się w związku z realizacją projektu "Wakacje z Mistrzem", wspieranego przez Miasto Radomsko, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, PGE Dystrybucja Oddział Teren Łódź.

Jacek Krzynówek urodził się 15 maja 1976 roku w Kamieńsku. Grał m.in. w RKS Radomsko, 1 FC Nuernberg, Bayer Leverkusen i VfL Wolfsburg. W reprezentacji narodowej wystąpił 96 razy i strzelił 15 bramek. Występował na pozycji pomocnika.

Projekt jest wspierany przez Miasto Radomsko, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, PGE Dystrybucja Oddział Teren Łódź.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 518

 
Piknik rodzinny na Bartodziejach. Zdjęcia
Wpisał: Jacek Paszewski   
21.07.2014.
Trzeci, z cyklu wakacyjnych pikników rodzinnych, zorganizowano tym razem na Bartodziejach.

Od rozpoczęcia wakacji w różnych częściach miasta organizowane są pikniki rodzinne. Tym razem radomszczanie spotkali sią na placu kościelnym na Bartodziejach. Na początku pikniku mogliśmy obejrzeć  spektakl „Małe co nieco Tygryska” w wykonaniu Teatru Profilaktyki i Edukacji „Maska” z Krakowa. Wystąpili również młodzi artyści z Fundacji „Promień Radości” (fragment występu do posłuchania poniżej). Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali liczne atrakcje: m.in. warsztaty kulinarne, kącik plastyczny, dmuchańce, trampolinę. Na zakończenie imprezy koncertowała Radomszczańska Kapela Podwórkowa.

W organizację pikniku na Bartodziejach włączyli się MDK, Panaceum, MOPS i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W ubiegłym tygodniu podobny piknik zorganizowano na placu kolo popularnego "wielorybka". Motywem przewodnim tamtego pikniku była ekologia. Kolejny piknik odbędzie się za tydzień (27 lipca) na boisku przy ul. Kościuszki. Połączony będzie z otwarciem placu rekreacyjno-ruchowego.

Zdjęcia z pikniku dostępne są TUTAJ

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 372

 
Akcja przeciw dopalaczom w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
17.07.2014.
Od 16 lipca ruszyła w Radomsku wspólna akcja Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,  policji oraz osób, które dotknął problem dopalaczy.
Obecnie w Radomsku działa jeden sklep z dopalaczami określanymi jako „artykuły kolekcjonerskie”. Na ich opakowaniach widnieją ostrzeżenia, że nie są przeznaczone do spożycia,  jedynie do kolekcjonowania. Sprzedawane są np. odświeżacze do bidetu czy środki do czyszczenia ekranów. Nie służą jednak do kolekcjonowania w klaserach lecz zażywane są przez młodzież.

W ciągu ostatnich kilku lat w środkach masowego przekazu, ukazały się informacje o poważnych zatruciach po zażyciu dopalaczy. Do końca września 2010 ich sprzedaż odbywała się w wyspecjalizowanych sklepach zwanych „smart shops”. Teraz, sprzedaż dopalaczy za pośrednictwem sklepów stacjonarnych jest nielegalna. Wszystkie dopalacze stanowią zagrożenie życia, a lista niepożądanych objawów, jakie mogą wywoływać, jest bardzo długa.

Celem akcji MKRPA i policji jest zwrócenie uwagi na zagrożenia i negatywne konsekwencje wynikające z zażywania dopalaczy. Od dzisiaj codziennie pod sklepem sprzedającym takie środki będą dyżurować osoby wręczając ulotki profilaktyczne.

Policja będzie patrolowała najbliższą okolicę sklepu w godzinach jego funkcjonowania. Specjalnie w ten rejon zostanie wysłany patrol ponadnormatywny finansowany przez Miasto Radomsko. Działania te będą trwały codziennie do czasu, aż uda się ograniczyć sprzedaż tych środków psychoaktywnych .

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 404

 
Trwają wakacyjne pikniki
Wpisał: Jacek Paszewski   
14.07.2014.
Za nami dwa wakacyjne  pikniki, organizowane na terenie Radomska, w których uczestniczą członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W niedzielę 6 lipca w miasteczku ruchu drogowego przy ulicy Brzeźnickiej odbył się festyn "Bezpieczne Radomsko". Dla każdego było coś miłego - dzieci były zachwycone pokazem sprzętu strażackiego i policyjnego, a starsi mogli przypomnieć sobie czasy swojej młodości przy piosenkach Agnieszki Osieckiej czy Jeremiego Przybory w wykonaniu szóstki utalentowanych wokalnie dziewcząt ze Studia Piosenki "Forum" z Łodzi. Wokalny spektakl opowiadał o losach miłości dziewcząt do niejakiego Zdzicha - całość zatytułowano "Oj, rzucić to wszystko... Gdzie jest Zdzich".

Dla zgłodniałych gości stowarzyszenie "Panaceum" oferowało ciepłe posiłki, zaś na tych którzy chcieli się ochłodzić czekały lody. Można także było zakupić łakocie na stoisku ze słodyczami i gigantycznymi żelkami.

Piknik promujący ekologiczne zachowania odbył się w niedzielne popołudnie 13 lipca na placu koło Wielorybka. Na radomszczan, którzy w to słoneczne popołudnie pojawili się na Ekopikniku, na czekała moc atrakcji. Muzyczne występy przygotował polsko-ukraiński zespół folklorystyczny Słowiany oraz Zespół Ludowy Chrzanowianki i Dwa Janki, który przyjechał do Radomska z pobliskich Chrzanowic.

Najmłodsi mogli także porysować, wziąć udział w warsztatach ekologicznych czy konkurencjach sportowych. A na każdego, kto na stoisko PGK przyniósł 10 butelek plastikowych, 5 butelek szklanych lub 10 gazet, czekały sadzonki. Na stoisku Społecznej Akademii Nauk seniorzy z Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku zaprezentowali warsztaty zdrowego żywienia „Wiem co jem” i częstowali radomszczan zdrowymi i kolorowymi kanapkami i szaszłykami.

A już za tydzień kolejne niedzielne piknikowe spotkanie - tym razem na Bartodziejach.


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 429

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 278

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU