Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Telefon zaufania - uzależnienia behawioralne
Wpisał: Jacek Paszewski   
29.05.2014.
Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego uruchomił  telefon zaufania 801-889-880, dedykowany osobom cierpiącym z powodu uzależnień behawioralnych oraz ich bliskim.

Czym są uzależnienia behawioralne? Są to wszystkie uzależnienia, które nie są związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków), czyli na przykład uzależnienie od hazardu, uzależnienie od Internetu lub komputera, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od zakupów czy objadania się.

Do kogo skierowana jest oferta telefonu? Do wszystkich osób, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi. Dla osób bliskich osobom uzależnionym – rodziny, przyjaciół, znajomych.

Czy to telefon dla mnie?
Tak, jeśli wydaje Ci się, że Twoje dziecko popadło w nadmierne zaabsorbowanie internetem i komputerem, a wirtualna rzeczywistość staje się dla niego ważniejsza niż realni znajomi i przyjaciele.
Tak, jeśli granie doprowadziło Cię do kłopotów finansowych lub rodzinnych, zdarza Ci się grać do ostatniej złotówki lub pożyczać pieniądze na granie.
Tak, jeśli masz poczucie, że poszukiwanie doświadczeń seksualnych wymyka Ci się spod kontroli, podejmujesz zachowania ryzykowne dla zdrowia lub naruszające prawo. Jeśli seks przestał był przyjemnością a stał się wewnętrznym przymusem.
Tak, jeśli z powodu zaabsorbowania pracą zapominasz o ważnych uroczystościach rodzinnych i sprawach swoich dzieci. Jeśli poświęcasz pracy dużo więcej myśli, czasu i energii niż realizowaniu pasji, rozrywkom, sportowi i związkom z partnerem, dziećmi, rodziną.

Działalność telefonu zaufania obejmuje:
- prowadzenie konsultacji telefonicznych dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych i ich bliskich
- rozwijanie i udostępnianie bazy informacji o lokalnie działających specjalistach i instytucjach prowadzących terapię uzależnień behawioralnych
- prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych na temat uzależnień behawioralnych
Konsultacje telefoniczne prowadzą doświadczeni specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przeszkoleni w zakresie problematyki uzależnień behawioralnych.

Nowy telefon zaufania 801-889-880 jest czynny codziennie, także w weekendy, w godzinach od 17 do 22. Koszt połączenia to koszt jednego impulsu, według taryfy operatora.

Projekt uruchomienia i prowadzenia telefonu zaufania świadczącego pomoc w zakresie uzależnień behawioralnych dofinansowywany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 485

 
Ogłoszono konkurs w zakresie zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym
Wpisał: Jacek Paszewski   
07.05.2014.
Prezydent miasta Radomska, ogłosiła otwarty konkurs na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2014 roku – wspieranie wakacyjnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży promujących zdrowy styl życia.

Na ten cel miasto Radomsko w 2014 roku przeznaczy kwotę 50 tys. zł. Niezbędne dokumenty do złożenia konkursowych ofert znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Radomska. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 758

 
Nowy przewodniczący MKRPA
Wpisał: Jacek Paszewski   
02.05.2014.
Od 1 maja 2014 r., zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta Radomska, na przewodniczącego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych został powołany Jarosław Pioruński.


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 544

 
"Szansa" otworzyła drzwi
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.04.2014.

Spożywanie alkoholu jest jednym z większych problemów dzisiejszego społeczeństwa, który ma duży wpływ na degradację człowieka zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Nałogowe picie ma destrukcyjny wpływ na rodzinę a przede wszystkim dzieci, których szkody zdrowotne, emocjonalne są bardzo trudne do usunięcia. Spożywanie alkoholu ma również wpływ na dzisiejszą młodzież, która „poprzez kieliszek” komplikuje sobie życie.

Wychodząc naprzeciw problemowi Klub Abstynencki „Szansa” oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku przyłączyli się do Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości, który przypada na 14 kwietnia. Klub „Szansa” właśnie w tym dniu od kilku lat organizuje „Dzień otwarty". Dzień ten jest okazją, aby mówić o problemach  alkoholowych oraz informować o możliwościach wyjścia z tego zgubnego nałogu. Pokazać jak żyć w abstynencji.

Tego dnia w siedzibie Klubu „Szansa” mieszczącego się przy ul. Jagiellońskiej 16 dyżurowali specjaliści terapii uzależnień czy psycholog. Oprócz możliwości zapoznania się  z ofertą pomocową Klubu, można było uzyskać informację na temat terapii uzależnienia od alkoholu, otrzymać wszelkie informacje i materiały na temat placówek lecznictwa odwykowego, grup samopomocowych. W ciągu dyżuru, który trwał w godz. 10-20, z porad skorzystali mieszkańcy Radomska.

Jak mówi prezes Klubu, Dariusz Kopeć działalność „Szansy” stwarza nadzieję na rzeczową realizację zamierzeń postawionych przez członków Klubu czyli spędzanie wolnego czasu bez alkoholu. - Oprócz pogadanek, porad i ćwiczeń prowadzonych z tej dziedziny, Klub organizuje spotkania przy ognisku, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, wyjazdy na jasnogórskie i licheńskie spotkania AA oraz pikniki zdrowia -  wyjaśnia nasz rozmówca.

W Klubie działa specjalny telefon zaufania 44 683 20 81, pod którym można uzyskać wsparcie dla tych, którzy dotknięci są trudnymi, osobistymi problemami wywołanymi przez picie nałogowe alkoholu. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 877

 
Rusza III edycja konkursu "Miłość z podbitym okiem. Listy nadziei".
Wpisał: Jacek Paszewski   
12.04.2014.
Rusza III edycja ogólnopolskiego konkursu: „Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei. Twoja historia może uratować komuś życie”, pod honorowym patronatem Marszałek Sejmu RP Pani Ewy Kopacz.
Celem konkursu „Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei. Twoja historia może uratować komuś życie” jest wsparcie ofiar przemocy domowej, zachęcenie do aktywnego sprzeciwu wobec niej oraz przełamywanie stereotypów na temat przemocy w rodzinie, która nadal jest w Polsce traktowana  jako tabu. Osoby, które doświadczyły przemocy od osób bliskich i poradziły sobie z problemem, zostały zaproszone do przedstawienia osobistego świadectwa w formie pracy pisemnej. Nadesłane na konkurs prace zostaną ocenione przez Kapitułę konkursu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a następnie opublikowane.

Prace konkursowe będą przyjmowane do dnia  23 maja 2014 r. (liczy się data stempla pocztowego na lub w przypadku pracy nadesłanej w formie elektronicznej – data wysłania maila). Wszyscy finaliści/finalistki zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu się do grona dwudziestu finalistów/finalistek konkursu i zaproszeni do wzięcia udziału w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu do 13 czerwca 2014 r. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu przewidywane jest na 25 czerwca 2014 r. w Sejmie RP w Warszawie. Laureatki/laureaci I, II i III miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody. Przewidziane są również wyróżnienia specjalne przyznane przez członków jury i przez  Panią Marszałek Sejmu RP Ewę Kopacz.

Prace nadsyłamy na adres: Biuro Poselskie Elżbiety Radziszewskiej, ul. Słowackiego 13, 97- 300 Piotrków Trybunalski, z dopiskiem „Miłość z podbitym okiem” lub milosc.z.podbitym.okiem@gmail.com.

DO POBRANIA:
Regulamin konkursu
Oświadczenie


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1100

 
Przyznano dotację dla organizacji pozarządowych
Wpisał: Jacek Paszewski   
08.04.2014.
W wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym uwzględniając rekomendacje komisji konkursowej Prezydent Miasta Radomsko podjął decyzję o wsparciu finansowym realizacji następujących zadań publicznych:

I. W zadaniu w zakresie „Wspierania dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu”:
1. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci „Pomagajmy Razem” na zadanie „Wspieranie dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu' - kwota dotacji: 19.000 zł
2. Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomsku na zadanie „Wspieranie dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu – kwota dotacji: 18.000 zł
3. Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Radomsko na zadanie „Pracowania Twórczych Inspiracji  – kwota dotacji: 10.000 zł  
4. Klub Turystyki Rowerowej Bikeorient  na zadanie „BRAMA – BikeOrientowa Rowerowa Akcja Młodzieży Aktywnej -  kwota dotacji: 10.000 zł
5. Klub Wzajemnej Pomocy SZANSA na zadanie „Wspieranie dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu” - kwota dotacji 3.000 zł

Rekomendacji nie otrzymała oferta złożona przez Centrum Integracji Młodzieży Radomsko z powodu nie uzyskania min. 65 % możliwych do uzyskania punktów.

II. W zadaniu w zakresie „Wspierania Klubów Abstynenckich oraz innych form działań pomocowych poza terapią, których odbiorcami są osoby uzależnione i ich rodziny”:
1. Klub Wzajemnej Pomocy SZANSA na zadanie „Wspieranie Klubów Abstynenckich oraz innych form działań pomocowych poza terapią których odbiorcami są osoby uzależnione i ich rodziny” - kwota dotacji: 19 000 zł
2. Klub Abstynencki „Można inaczej” na zadanie „Żyj w zgodzie z sobą” kwota dotacji: 17.000 zł    

III. W zadaniu w zakresie „Wspieranie działalności centrum integracji społecznej”:
1. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne Oddział Terenowy w Radomsku na zadanie „Centrum Integracji Społecznej twoją szansą na pracę” - kwota dotacji: 10.000 zł

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 517

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 81 - 90 z 278

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU