Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Piknik rodzinny na Bartodziejach. Zdjęcia
Wpisał: Jacek Paszewski   
21.07.2014.
Trzeci, z cyklu wakacyjnych pikników rodzinnych, zorganizowano tym razem na Bartodziejach.

Od rozpoczęcia wakacji w różnych częściach miasta organizowane są pikniki rodzinne. Tym razem radomszczanie spotkali sią na placu kościelnym na Bartodziejach. Na początku pikniku mogliśmy obejrzeć  spektakl „Małe co nieco Tygryska” w wykonaniu Teatru Profilaktyki i Edukacji „Maska” z Krakowa. Wystąpili również młodzi artyści z Fundacji „Promień Radości” (fragment występu do posłuchania poniżej). Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali liczne atrakcje: m.in. warsztaty kulinarne, kącik plastyczny, dmuchańce, trampolinę. Na zakończenie imprezy koncertowała Radomszczańska Kapela Podwórkowa.

W organizację pikniku na Bartodziejach włączyli się MDK, Panaceum, MOPS i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W ubiegłym tygodniu podobny piknik zorganizowano na placu kolo popularnego "wielorybka". Motywem przewodnim tamtego pikniku była ekologia. Kolejny piknik odbędzie się za tydzień (27 lipca) na boisku przy ul. Kościuszki. Połączony będzie z otwarciem placu rekreacyjno-ruchowego.

Zdjęcia z pikniku dostępne są TUTAJ

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 414

 
Akcja przeciw dopalaczom w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
17.07.2014.
Od 16 lipca ruszyła w Radomsku wspólna akcja Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,  policji oraz osób, które dotknął problem dopalaczy.
Obecnie w Radomsku działa jeden sklep z dopalaczami określanymi jako „artykuły kolekcjonerskie”. Na ich opakowaniach widnieją ostrzeżenia, że nie są przeznaczone do spożycia,  jedynie do kolekcjonowania. Sprzedawane są np. odświeżacze do bidetu czy środki do czyszczenia ekranów. Nie służą jednak do kolekcjonowania w klaserach lecz zażywane są przez młodzież.

W ciągu ostatnich kilku lat w środkach masowego przekazu, ukazały się informacje o poważnych zatruciach po zażyciu dopalaczy. Do końca września 2010 ich sprzedaż odbywała się w wyspecjalizowanych sklepach zwanych „smart shops”. Teraz, sprzedaż dopalaczy za pośrednictwem sklepów stacjonarnych jest nielegalna. Wszystkie dopalacze stanowią zagrożenie życia, a lista niepożądanych objawów, jakie mogą wywoływać, jest bardzo długa.

Celem akcji MKRPA i policji jest zwrócenie uwagi na zagrożenia i negatywne konsekwencje wynikające z zażywania dopalaczy. Od dzisiaj codziennie pod sklepem sprzedającym takie środki będą dyżurować osoby wręczając ulotki profilaktyczne.

Policja będzie patrolowała najbliższą okolicę sklepu w godzinach jego funkcjonowania. Specjalnie w ten rejon zostanie wysłany patrol ponadnormatywny finansowany przez Miasto Radomsko. Działania te będą trwały codziennie do czasu, aż uda się ograniczyć sprzedaż tych środków psychoaktywnych .

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 439

 
Trwają wakacyjne pikniki
Wpisał: Jacek Paszewski   
14.07.2014.
Za nami dwa wakacyjne  pikniki, organizowane na terenie Radomska, w których uczestniczą członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W niedzielę 6 lipca w miasteczku ruchu drogowego przy ulicy Brzeźnickiej odbył się festyn "Bezpieczne Radomsko". Dla każdego było coś miłego - dzieci były zachwycone pokazem sprzętu strażackiego i policyjnego, a starsi mogli przypomnieć sobie czasy swojej młodości przy piosenkach Agnieszki Osieckiej czy Jeremiego Przybory w wykonaniu szóstki utalentowanych wokalnie dziewcząt ze Studia Piosenki "Forum" z Łodzi. Wokalny spektakl opowiadał o losach miłości dziewcząt do niejakiego Zdzicha - całość zatytułowano "Oj, rzucić to wszystko... Gdzie jest Zdzich".

Dla zgłodniałych gości stowarzyszenie "Panaceum" oferowało ciepłe posiłki, zaś na tych którzy chcieli się ochłodzić czekały lody. Można także było zakupić łakocie na stoisku ze słodyczami i gigantycznymi żelkami.

Piknik promujący ekologiczne zachowania odbył się w niedzielne popołudnie 13 lipca na placu koło Wielorybka. Na radomszczan, którzy w to słoneczne popołudnie pojawili się na Ekopikniku, na czekała moc atrakcji. Muzyczne występy przygotował polsko-ukraiński zespół folklorystyczny Słowiany oraz Zespół Ludowy Chrzanowianki i Dwa Janki, który przyjechał do Radomska z pobliskich Chrzanowic.

Najmłodsi mogli także porysować, wziąć udział w warsztatach ekologicznych czy konkurencjach sportowych. A na każdego, kto na stoisko PGK przyniósł 10 butelek plastikowych, 5 butelek szklanych lub 10 gazet, czekały sadzonki. Na stoisku Społecznej Akademii Nauk seniorzy z Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku zaprezentowali warsztaty zdrowego żywienia „Wiem co jem” i częstowali radomszczan zdrowymi i kolorowymi kanapkami i szaszłykami.

A już za tydzień kolejne niedzielne piknikowe spotkanie - tym razem na Bartodziejach.


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 467

 
Wakacyjne pikniki rodzinne
Wpisał: Jacek Paszewski   
02.07.2014.
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku zaprasza na pikniki wakacyjne.

06.07. godz. 16.00 – 19.00 Festyn poświęcony bezpieczeństwu (Miasteczko Ruchu Drogowego)
13.07. godz. 16.00 – 19.00 EkoPiknik/ PGK Radomsko (Wielorybek)
20.07. godz. 17.00 – 19.00  Rodzinny Piknik na Bartodziejach (Bartodzieje)
10.08. godz. 16.00 – Piknik Morski  przez TBS Radomsko (Folwarki)
17.08. godz. 16.00 – 19.00 Piknik Naukowy (Park Świętojański) 
24.08. godz. 16.00 – 19.00 Rodzinny Piknik na terenie Ogródków Działkowych (Sanicka)
31.08. godz. 16.00 – 19.00 Piknik Rodzinny w Parku Solidarności – zakończenie wakacji

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 463

 
Przyznano dotację w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym
Wpisał: Jacek Paszewski   
17.06.2014.

W wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym przyznano dotację dla czterech organizacji pozarządowych. 

Uwzględniając rekomendacje komisji konkursowej Prezydent Miasta Radomsko podjął decyzję o wsparciu finansowym realizacji następujących zadań publicznych: w zadaniu „Wspierania wakacyjnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży promujących zdrowy styl życia”:

1. Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział Rejonowy w Radomsku na zadanie „Wspieranie wakacyjnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży promujących zdrowy styl życia” - kwota dotacji 6.000 zł
2. Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomsku na zadanie „Wspieranie wakacyjnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży promujących zdrowy styl życia – kwota dotacji: 14.000 zł
3. Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Radomsko na zadanie „Harcerska Akcja Letnia 2014” – kwota dotacji: 12.000 zł
4. Centrum Integracji Młodzieży Radomsko na zadanie „Wspieranie wakacyjnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży promujących zdrowy styl życia” - kwota dotacji 18.000 zł

Niżej wymienione oferty zostały odrzucone ze względów formalnych:
1. oferta Zapaśniczego Klubu Sportowego z siedzibą w Radomsku
2. oferta Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego z siedzibą w Zielonej Górze.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 409

 
Szkolenie dla przedsiębiorców
Wpisał: Jacek Paszewski   
05.06.2014.
Komu, kiedy i na jakich warunkach można sprzedawać alkohol, o tym rozmawiali 4 czerwca w Urzędzie Miasta sprzedawcy alkoholu.
 
Szkolenie zostało zorganizowane przez prezydenta Miasta Radomsko oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na zaproszenie odpowiedziało 50 przedsiębiorców, którzy podczas spotkania z Robertem Lemańskim – niezależnym ekspertem profilaktyki społecznej poznawali lub przypominali sobie o obowiązkach ciążących na osobach sprzedających alkohol.

Przedsiębiorcom zostały także przedstawione zasady prowadzenia kontroli punktów sprzedaży, które będą prowadzone przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 436

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 81 - 90 z 285

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU