Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Rusza kampania " CzAs na szczęśliwe dzieciństwo. Przywróćmy dzieciom uśmiech"
Wpisał: Jacek Paszewski   
25.02.2014.
Rusza kampania „CzAs na szczęśliwe dzieciństwo. Przywróćmy dzieciom uśmiech”, organizowana przez  radomszczański MOPS oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kampania potrwa przez cały marzec.
Kilka faktów. 60% dorosłych Polaków stosuje kary fizyczne wobec swoich dzieci do 19 roku życia. Co szósty 12-tatek przyznaje, ze w wyniku przemocy ze strony rodziców doznał urazów takich jak: siniaki i zadrapania. Blisko 25% polskich studentów przyznaje, że w ich domach przynajmniej kilkakrotnie dochodziło do przemocy fizycznej, a 37% mówi o kilkakrotnym wystąpieniu sytuacji, w której doszło do przemocy psychicznej. 34% pacjentów lecznictwa odwykowego stwierdza, że w okresie intensywnego picia używało przemocy fizycznej wobec dzieci, a 50% stosowało przemoc psychiczną ( Dane pochodzą z Fundacji „Dzieci niczyje”).

Wychodząc naprzeciw temu problemowi MOPS Radomsko przy współudziale Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podjął działania organizacji Radomszczańskiej Kampanii pod hasłem: „CzAs na szczęśliwe dzieciństwo. Przywróćmy dzieciom uśmiech”.

Celem Kampanii jest wykrywanie przypadków stosowania przemocy wobec dzieci w rodzinie i środowisku lokalnym, uwrażliwienie na problem stosowania przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej i zaniedbywania dzieci, a także zwiększenie zaangażowania świadków przemocy w jej przeciwdziałania (dzieci, instytucje, sąsiedzi, przechodnie).

W ramach Kampanii udostępnione zostaną numery telefonów dla osób, które chciałyby podjąć interwencję  w sytuacji krzywdzenia dziecka – 44 683 28 85 w. 12 lub 44 685 44 52. Rozpropagowane będą też specjalne ulotki, które trafią do mieszkańców Radomska

Adresatami Kampanii są dzieci i dorośli – mieszkańcy Radomska

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 457

 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
18.02.2014.
Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach od 24 lutego do 1 marca, "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Akcja została podjęta, by przypomnieć o cierpieniu ofiar i potrzebie ochrony ich interesów, konieczności niesienia im pomocy.
Akcja ma charakter głownie edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów ma być poinformowanie  społeczeństwa  o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym  oraz istnieniu szerokiego kręgu  podmiotów mogących udzielić im pomocy.

W Radomsku w budynku Sądu Rejonowego przy ul. Tysiąclecia 3 dyżury pełnione w dniach 24 luty – 1 marca br., w godz. 8.00 - 15.00, i są bezpłatne, nie obejmują natomiast udzielania porad prawnych.

W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 431

 
"Kapslowe" rozliczenie
Wpisał: Jacek Paszewski   
06.02.2014.
Większość radomszczańskich przedsiębiorców prowadzących sprzedaż alkoholu spełniło prośbę Miasta i dołączyło do oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych roczne raporty fiskalne ze sprzedaży tych napojów za 2013 rok.

Podjęte przez urząd działania, wynikające z regulacji zawartych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, miały na celu zwrócenie uwagi na znaczenie rzetelności danych przekazywanych przez przedsiębiorców w tym zakresie. Były też konsekwencją negatywnej oceny jakiej dokonała Najwyższa Izba Kontroli, wytykając samorządom zaniechanie takiej weryfikacji oświadczeń. A zdaniem kontrolerów NIK, taka praktyka stwarza możliwości wystąpienia zjawisk korupcyjnych oraz nadużyć ze strony przedsiębiorców.

Przypominamy, że opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych stanowią dochód budżetu gminy i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, mają służyć wyłącznie jako dodatkowe źródło finansowania zadań z zakresu profilaktyki oraz przeciwdziałania skutkom uzależnień od alkoholu i narkotyków, a wysokość tych wpływów znacząco determinuje faktyczne możliwości profilaktyki uzależnień.

Warto też podkreślić, że jeżeli przedsiębiorca zwróci się o pomoc do Referatu Podatków, urzędnik udziela wszelkich wskazówek dotyczących prawidłowości wypełnienia wymaganego oświadczenia oraz sprawdza prawidłowość wyliczenia pod względem merytorycznym i formalnym.

W Radomsku koncesje na sprzedaż napojów alkoholowych posiada 134 przedsiębiorców, a dochody z tak zwanego kapslowego wyniosły w minionym roku 1.054.264,84 zł. Kwota ta została przeznaczone na zadania realizowane przez miasto w ramach zadań z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania skutkom uzależnień od alkoholu i narkotyków.

źródło UM Radomsko

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 476

 
Uchwalono Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014 rok
Wpisał: Jacek Paszewski   
02.02.2014.
Podczas obrad XLVIII sesji Rady Miasta Radomska, uchwalono Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014 rok.

Program dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Radomska: TUTAJ .

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 455

 
Powstał Punkt Poradnictwa Specjalistycznego
Wpisał: Jacek Paszewski   
17.01.2014.
Od 7 stycznia działa w Radomsku nowy Punkt Poradnictwa Specjalistycznego. Znajduje się on przy ul. Narutowicza 59 (budynek MPK). W biurze będzie można między innymi skorzystać z bezpłatnego poradnictwa prawnego, psychologicznego i pedagogicznego.

Dokładny harmonogram pracy specjalistów:


Psycholog:
Poniedziałek: 10.00 – 17.00
Wtorek: 8.30 – 15.30

Pedagog:
Wtorek: 8.30 – 15.30
Środa: 8.30 – 15.30

Prawnik:
Czwartek: 8.30 – 15.30
Piątek: 8.30 – 15.30

Punkt Poradnictwa Specjalistycznego działa w ramach Projektu „Ja, mój dom, moja ulica, moje życie – Program Rewitalizacji Społecznej na terenie Miasta Radomsko" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego realizatorem jest MOPS Radomsko. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 452

 
Trwają konsultacje Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014
Wpisał: Jacek Paszewski   
01.01.2014.
Do 13 stycznia 2014 roku potrwają konsultacje w sprawie "Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014 rok”.

Konsultacje polegają na zgłoszeniu uwag i opinii poprzez wypełnienie formularza konsultacji projektu prawa miejscowego po uprzednim zapoznaniu się z projektem „Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014 rok”.

Wypełnione formularze konsultacji projektu aktu prawa miejscowego można składać od dnia 27 grudnia 2013r. do dnia 13 stycznia 2014 r. do godz. 15.30 w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Radomska ul. Tysiąclecia 5.

Formularze i program dostępne TUTAJ .

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 434

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 278

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU