Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

"Szansa" otworzyła drzwi
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.04.2014.

Spożywanie alkoholu jest jednym z większych problemów dzisiejszego społeczeństwa, który ma duży wpływ na degradację człowieka zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Nałogowe picie ma destrukcyjny wpływ na rodzinę a przede wszystkim dzieci, których szkody zdrowotne, emocjonalne są bardzo trudne do usunięcia. Spożywanie alkoholu ma również wpływ na dzisiejszą młodzież, która „poprzez kieliszek” komplikuje sobie życie.

Wychodząc naprzeciw problemowi Klub Abstynencki „Szansa” oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku przyłączyli się do Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości, który przypada na 14 kwietnia. Klub „Szansa” właśnie w tym dniu od kilku lat organizuje „Dzień otwarty". Dzień ten jest okazją, aby mówić o problemach  alkoholowych oraz informować o możliwościach wyjścia z tego zgubnego nałogu. Pokazać jak żyć w abstynencji.

Tego dnia w siedzibie Klubu „Szansa” mieszczącego się przy ul. Jagiellońskiej 16 dyżurowali specjaliści terapii uzależnień czy psycholog. Oprócz możliwości zapoznania się  z ofertą pomocową Klubu, można było uzyskać informację na temat terapii uzależnienia od alkoholu, otrzymać wszelkie informacje i materiały na temat placówek lecznictwa odwykowego, grup samopomocowych. W ciągu dyżuru, który trwał w godz. 10-20, z porad skorzystali mieszkańcy Radomska.

Jak mówi prezes Klubu, Dariusz Kopeć działalność „Szansy” stwarza nadzieję na rzeczową realizację zamierzeń postawionych przez członków Klubu czyli spędzanie wolnego czasu bez alkoholu. - Oprócz pogadanek, porad i ćwiczeń prowadzonych z tej dziedziny, Klub organizuje spotkania przy ognisku, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, wyjazdy na jasnogórskie i licheńskie spotkania AA oraz pikniki zdrowia -  wyjaśnia nasz rozmówca.

W Klubie działa specjalny telefon zaufania 44 683 20 81, pod którym można uzyskać wsparcie dla tych, którzy dotknięci są trudnymi, osobistymi problemami wywołanymi przez picie nałogowe alkoholu. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 922

 
Rusza III edycja konkursu "Miłość z podbitym okiem. Listy nadziei".
Wpisał: Jacek Paszewski   
12.04.2014.
Rusza III edycja ogólnopolskiego konkursu: „Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei. Twoja historia może uratować komuś życie”, pod honorowym patronatem Marszałek Sejmu RP Pani Ewy Kopacz.
Celem konkursu „Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei. Twoja historia może uratować komuś życie” jest wsparcie ofiar przemocy domowej, zachęcenie do aktywnego sprzeciwu wobec niej oraz przełamywanie stereotypów na temat przemocy w rodzinie, która nadal jest w Polsce traktowana  jako tabu. Osoby, które doświadczyły przemocy od osób bliskich i poradziły sobie z problemem, zostały zaproszone do przedstawienia osobistego świadectwa w formie pracy pisemnej. Nadesłane na konkurs prace zostaną ocenione przez Kapitułę konkursu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a następnie opublikowane.

Prace konkursowe będą przyjmowane do dnia  23 maja 2014 r. (liczy się data stempla pocztowego na lub w przypadku pracy nadesłanej w formie elektronicznej – data wysłania maila). Wszyscy finaliści/finalistki zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu się do grona dwudziestu finalistów/finalistek konkursu i zaproszeni do wzięcia udziału w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu do 13 czerwca 2014 r. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu przewidywane jest na 25 czerwca 2014 r. w Sejmie RP w Warszawie. Laureatki/laureaci I, II i III miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody. Przewidziane są również wyróżnienia specjalne przyznane przez członków jury i przez  Panią Marszałek Sejmu RP Ewę Kopacz.

Prace nadsyłamy na adres: Biuro Poselskie Elżbiety Radziszewskiej, ul. Słowackiego 13, 97- 300 Piotrków Trybunalski, z dopiskiem „Miłość z podbitym okiem” lub milosc.z.podbitym.okiem@gmail.com.

DO POBRANIA:
Regulamin konkursu
Oświadczenie


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1143

 
Przyznano dotację dla organizacji pozarządowych
Wpisał: Jacek Paszewski   
08.04.2014.
W wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym uwzględniając rekomendacje komisji konkursowej Prezydent Miasta Radomsko podjął decyzję o wsparciu finansowym realizacji następujących zadań publicznych:

I. W zadaniu w zakresie „Wspierania dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu”:
1. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci „Pomagajmy Razem” na zadanie „Wspieranie dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu' - kwota dotacji: 19.000 zł
2. Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomsku na zadanie „Wspieranie dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu – kwota dotacji: 18.000 zł
3. Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Radomsko na zadanie „Pracowania Twórczych Inspiracji  – kwota dotacji: 10.000 zł  
4. Klub Turystyki Rowerowej Bikeorient  na zadanie „BRAMA – BikeOrientowa Rowerowa Akcja Młodzieży Aktywnej -  kwota dotacji: 10.000 zł
5. Klub Wzajemnej Pomocy SZANSA na zadanie „Wspieranie dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu” - kwota dotacji 3.000 zł

Rekomendacji nie otrzymała oferta złożona przez Centrum Integracji Młodzieży Radomsko z powodu nie uzyskania min. 65 % możliwych do uzyskania punktów.

II. W zadaniu w zakresie „Wspierania Klubów Abstynenckich oraz innych form działań pomocowych poza terapią, których odbiorcami są osoby uzależnione i ich rodziny”:
1. Klub Wzajemnej Pomocy SZANSA na zadanie „Wspieranie Klubów Abstynenckich oraz innych form działań pomocowych poza terapią których odbiorcami są osoby uzależnione i ich rodziny” - kwota dotacji: 19 000 zł
2. Klub Abstynencki „Można inaczej” na zadanie „Żyj w zgodzie z sobą” kwota dotacji: 17.000 zł    

III. W zadaniu w zakresie „Wspieranie działalności centrum integracji społecznej”:
1. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne Oddział Terenowy w Radomsku na zadanie „Centrum Integracji Społecznej twoją szansą na pracę” - kwota dotacji: 10.000 zł

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 555

 
"Klub otwartych drzwi" z Szansą
Wpisał: Jacek Paszewski   
28.03.2014.
Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku, po raz kolejny wychodzą ze specjalną ofertą do mieszkańców miasta Radomska w ramach  „Klubu otwartych drzwi”. 

14 kwietnia jest obchodzony jako „Ogólnopolski Dzień Trzeźwości”. W godz. 10.00–20.00 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Jagiellońskiej 16, będzie można zapoznać się z ofertą pomocową,  uzyskać informację na temat terapii uzależnienia od alkoholu, otrzymać wszelkie informacje i materiały na temat placówek lecznictwa odwykowego, grup samopomocowych oraz życia w całkowitej trzeźwości.

Dzień ten jest również okazją do zaprezentowania działalności stowarzyszenia abstynenckiego „Szansa”.

W siedzibie stowarzyszenia dyżurować będą psycholodzy i specjaliści terapii uzależnień. - Mamy nadzieję że ten dzień stanie się ważnym elementem promocji ruchu abstynenckiego i propagowania idei trzeźwości jako normy społecznie akcentowanej – mówi Dariusz Kopeć, ze stowarzyszenia „Szansa”.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 571

 
Zmiany w Komisji
Wpisał: Jacek Paszewski   
27.03.2014.
Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Radomska (nr 50/2014 i 52/2014) z dnia 6 marca 2014 roku, w skład Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych weszli pani Anna Ryng i pan Dariusz Kopeć. Obydwoje będą pracować w Zespole Profilaktyki i Promocji Zdrowia.

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Radomska nr 51/ 2014 z dnia 6 marca 2014 roku, ze składu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odwołany został pan Sławomir Kotlicki. 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 517

 
Poseł Elżbieta Radziszewska wspiera kampanię CzAs na szczęśliwe dzieciństwo"
Wpisał: Jacek Paszewski   
12.03.2014.
Poseł Elżbieta Radziszewska wspiera kampanię „CzAs na szczęśliwe dzieciństwo. Przywróćmy dzieciom uśmiech” organizowaną przez MOPS oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Przypomnijmy. Kampania organizowana przez MOPS Radomsko oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, trwa w naszym mieście od początku marca.

Celem Kampanii jest wykrywanie przypadków stosowania przemocy wobec dzieci w rodzinie i środowisku lokalnym, uwrażliwienie na problem stosowania przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej i zaniedbywania dzieci, a także zwiększenie zaangażowania świadków przemocy w jej przeciwdziałania.

W ramach Kampanii udostępnione zostały numery telefonów dla osób, które chciałyby podjąć interwencję  w sytuacji krzywdzenia dziecka – 44 683 28 85wew. 12 lub 44 685 44 52. Rozpropagowane zostały też specjalne ulotki, które trafiły już do radomszczańskich szkół i przedszkoli.

Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, do kampanii  przyłączyła się również poseł na Sejm Elżbieta Radziszewska. 11 marca pani poseł wspólnie z pracownikami  MOPS-u, w centrum Radomska  rozdawała ulotki, zachęcając w ten sposób mieszkańców miasta do przyłączenia się do akcji i informowania odpowiednich służb w sytuacji kiedy krzywdzone jest dziecko. – Ważne żebyśmy zareagowali i nie mieli wyrzutów sumienia, że nie podjęliśmy reakcji, a dziecko zabito, zmaltretowano, spowodowano, że trafiło do szpitala – mówi poseł Elżbieta Radziszewska. - Dziecko powinno mieć szczęśliwe dzieciństwo. Nie powinno się wobec niego używać przemocy fizycznej. Gorąco wspieram tę akcję i czynnie w niej uczestniczę – dodaje. Elżbieta Radziszewska podkreśla, że Kampania prowadzona przez MOPS w Radomsku jest bardzo cenną akcją i wartą naśladowania.

Na tym nie koniec działań Ośrodka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Niedawno MOPS wygrał projekt ph. „Rodzina – dom budowany miłością – przeciwdziałanie zjawisku przemocy terenie miasta, Radomska”. Realizacja działań, trwać będzie w Radomsku, od 1 czerwca do 31 grudnia. Obejmować będą m. in. różnego rodzaju działania edukacyjne, w tym warsztaty dla rodziców, poradnictwo specjalistyczne, powstanie grup wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie czy kampanię informacyjną,. Projekt realizowany będzie w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „RAZEM BEZPIECZNIEJ”, którego koordynatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 493

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 285

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU