W dniach 27 – 28 sierpnia 2013 roku, w jeszcze wakacyjnych nastrojach odbył się VI  Zlot Radości, którego organizatorem był Klub Abstynencki „Można Inaczej” w Radomsku.

Od pierwszego zlotu przyświeca nam idea  spędzania czasu na trzeźwo, integracji, zatrzymania się, przyjrzenia się sobie, spotkania z przyjaciółmi i poznania nowych osób. Było to kolejne zadanie realizowane przez Klub Abstynencki „Można Inaczej” realizowane ze środków własnych oraz  dotacji Urzędu Miasta Radomska.

Biały Brzeg powitał nas lasem pełnym ciszy i spokoju. W piątek Zlot rozpoczęliśmy mityngiem otwartym, który poprowadzili członkowie wspólnoty Anonimowych Alkoholików w Radomsku.

W sobotę odbyły się warsztaty, które poprowadził Olek z Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Każdy mógł się wypowiedzieć i każdy był wysłuchany. W warsztatach uczestniczyli dorośli uczestnicy zlotu, natomiast dziećmi zaopiekowała się Daria.

Prowadzący zajęcia porwał swoim wykładem wszystkich uczestników. Przedstawiał  alkoholizm jako chorobę całej rodziny w sposób niezwykle przystępny i trafiający w dusze. Były to informacje, o których część  osób wiedziała, ale zawsze warto to przypominać sobie, analizować. Można odpowiedzieć sobie: na jakim etapie zdrowienia jestem? Były to również niezwykle cenne informacje dla osób, które miały okazję pierwszy raz usłyszeć o chorobie alkoholowej jako chorobie całej rodziny.  

Po warsztatach uczestniczyliśmy w Mszy Św., którą odprawił ks. Paweł Podeszwa z Parafii Św. Lamberta w Radomsku. A później bal pod gwiazdami, śpiewy i wspólna zabawa przy ognisku.

Niedziela upłynęła na sportowo. Rozgrywki w koszykówkę, siatkówkę, zabawy na plaży nad Pilicą  wywołały wielkie sportowe emocje.
Kolejny Zlot Radości zapisał się do historii, wyjeżdżaliśmy z nadzieją, że za rok spotkamy się znów. Dopisała w tym roku pogoda, nastroje i frekwencja. W Zlocie uczestniczyło ponad 70 osób. Każdy Zlot, pokazuje, że można fantastycznie spędzić czas na trzeźwo i wspominać później dając świadectwo w rodzinach i środowiskach, do których wracamy z wiarą, że można inaczej, że można na trzeźwo.
              
Z pogodą ducha i wdzięcznością za wspólnie spędzony czas  i do zobaczenia za rok.

informacja Klubu Abstynenckiego "Można Inaczej".