W sobotę 26 września, w Urzędzie Miasta w Radomsku, odbyło się XXIII Forum Trzeźwościowe zorganizowane przez stowarzyszenie KWP „Szansa” i Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Jego uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji: „Aktywność fizyczna i rozwijanie własnych zainteresować jako ważny aspekt trzeźwienia”. Została poprowadzona przez Bogdana Szymczyka.

- Wydarzenia sportowe, takie jak tenis stołowy, piłka nożna czy organizowany przez nas bieg „Szansa na 5”, są świetnym sposobem na odreagowanie codziennego stresu. Co ważne, pomagają też wyjść do ludzi: bo pić można samemu, ale trzeźwieć już się nie da - mówi prezes stowarzyszenia KWP „Szansa”, Anna Kopeć.

Bogdan Szymczyk zwracał natomiast uwagę, że, co niezwykle go cieszy, w ostatnich latach aktywność fizyczna stała się modna i coraz więcej osób zaczyna ją praktykować. Jak mówi, sport może mieć fundamentalne znaczenie w procesie wychodzenia z uzależnień.

- Choćby człowiek przeszedł najlepsze terapie, w najlepszych ośrodkach, to jeżeli osoba uzależniona nie polubi życia na trzeźwo, nie będzie miała z niego żadnej satysfakcji, to bardzo często wraca do nałogu. Ale jeśli podejdzie do tego w ten sposób, że teraz zmienia tryb życia, że chce być aktywny fizycznie i rozwijać swoje pasje, to poczuje się dużo bardziej zmotywowana – mówi.

źródło: Radomsko24.pl