Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miasto Radomsko już drugi raz zaprosili mieszkańców miasta na Bieg Nocny „Trzeźwość – to zdrowy styl życia”. Impreza odbyła się w ostatni dzień wakacji na terenie parku Solidarności w Radomsku.

Bieg główny parkowymi alejkami , na dystansie ok 2 km rozpoczął się tuż po godzinie 20.00. Celem biegu była szeroko pojęta promocja zdrowego, aktywnego stylu życia a także popularyzacja biegania jako znakomitej formy spędzania czasu wolnego oraz sportowej rywalizacji. Na starcie Biegu Nocnego stanęło ponad 100 biegaczy. Natomiast nieco mniejsi mogli spróbować swoich sił w biegu dla dzieci (250 metrów) i biegu sztafetowym (3x750 metrów). Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary.

- Celem naszego biegu jest krzewienie zdrowego stylu życia i trzeźwego stylu życia wśród mieszkańców miasta Radomska. Pokazujemy, że wolny czas można spędzać na trzeźwo, wśród przyjaciół i na sportowo – mówi Elżbieta Chybalska, przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

- Naszymi działaniami pokazujemy, że można alternatywnie spędzać czas nie tylko przed komputerem, telewizorem czy tabletem. Chcemy pokazać młodzieży, że biegając można bardzo fajnie spędzać czas bez alkoholu – dodaje Rafał Dębski członek MKRPA.

Zanim rozpoczął się bieg główny, już od godz. 18.00, można było skorzystać z licznych bezpłatnych atrakcji. Organizatorzy zadbali o animacje dla dzieci w postaci baniek mydlanych czy sumo.  Były też konsultacje w zakresie rehabilitacji przygotowane przez Centrum Grawitacja i pokaz taneczno – gimnastyczny instruktorów z Panaceum Fitness Club.