W związku z epidemią wprowadzone zostały znaczące zmiany w funkcjonowaniu kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Mimo, iż szkoły są zamknięte, a zajęcia odbywają się zdalnie, jest możliwość realizacji kampanii.

Przeprowadzenie jej umożliwi nowa strona internetowa online.trzezwyumysl.pl, na której zamieszczone są materiały kampanii w wersji on-line. Jest to rozszerzony, kompletny materiał - w formie strony www, gdzie znajdują się ćwiczenia dla dzieci wraz z komentarzami oraz zakładki podzielone na trzy grupy wiekowe i jedna zakładka zaadresowana do nauczycieli. Taki podział ułatwi dobór materiałów oraz przeprowadzenie zajęć.

Ze względu na obecną sytuację zmieniony jest również kalendarz działań ZTU. Będzie więcej czasu na realizację prac konkursowych tzn. do końca września 2020 roku. Karty pracy można wypełniać w dogodnym czasie.  Nauczyciele w sposób zdalny rozpoczną zajęcia w oparciu o karty pracy ZTU oraz przekażą uczniom informacje na temat tegorocznych konkursów.

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach ogłoszonych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020, w której bierze udział także Wasza szkoła. Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych pomysłów na kreatywne spędzenie czasu w domu. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotujcie super prace konkursowe!

1) Konkurs plastyczno-literacki Wehikuł czasu dla uczniów z klas 0-VIII. Zdjęcie swojej pracy możesz wysłać na adres e-mail: wehikuł@trzezwyumysl.pl
2) Konkurs krzyżówkowy Wysil główkę rozwiąż krzyżówkę dla uczniów z klas 0-VIII. Rozwiązanie hasła wyślij na adres e-mail: biuroztu@gmail.com