Obchody w tym roku przypadają na okres od 20 lutego (poniedziałek) do 26 lutego (niedziela).

Coroczna organizacja obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Podjęte działania  mają skutkować uzyskaniem przez potrzebujących skutecznej pomocy.

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych W Radomsku oraz Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym w Radomsku z siedzibą przy ul. Kościuszki 12a jak co roku włączają się  w tak potrzebną Akcję.

W dniach 20 – 23 lutego 2023 r.  w MKRPA oraz Lokalnym Punkcie Pomocy w Radomsku będą odbywały się dyżury.

Poniedziałek w godz. 9.00 – 15.00 Anna Ryng i Bogdan Szymczyk
Wtorek 12.00 – 20.00 Anna Ryng
Środa  10.00 – 17.00 Anna Ryng
Czwartek 8.00 – 18.00 Bogdan Szymczyk

Telefony: 44 685 44 54 w MKRPA oraz 791 662 966 w Lokalnym Punkcie.

Naszym zdaniem otwarte drzwi do wielu instytucji, które pomagają osobom pokrzywdzonym, to zawsze trafne posunięcie. Potrzeba niesienia pomocy jest ogromna. Potwierdzają to też alarmujące informacje przekazywane w telewizji, prasie w Internecie. Przemoc w rodzinie (w tym przemoc seksualna i gwałty),  przemoc po separacyjna, przemoc szkolna, mobbing, szerzące się oszustwa, stalking, nie alimentacja, lichwa stały się codziennymi problemami.

Jest to czas, w którym warto znaleźć chwilę na poszukanie dla siebie dla swojej rodziny pomocy, gdy codzienność jest nie do udźwignięcia. Może doświadczasz przemocy lub twoje dzieci, nie czekaj, nie licz, że kat sam przestanie- nie przestanie! Czy ty jeszcze wytrzymasz? może jeszcze chwilę, ale po co? Ryzyko czasem jest ogromne – martwa nie zrobisz już NIC!

Gdy twój mąż/żona, eksmąż/eksżona, partner/partnerka nawet po rozwodzie nęka, dręczy, cię stosuje stalking, nie pozwól mu/jej na to. Zadbaj o siebie, dzieci, o wasze zdrowie i życie i skorzystaj z naszej oferty pomocowej, daj sobie prawo do obrony. Pomożemy!!! Twoje dzieci mają prawo do alimentów a ich ojciec/matka mają obowiązek łożyć na ich zaspokajanie podstawowych potrzeb. Gdy  czujesz się oszukany oszukana przez instytucję, przez szefa, lub kogoś, kto nadużył twojego zaufania, Nie czekaj!  Zrób z tym coś!

Lokalny Punkt Pomocy w Radomsku, to placówka działająca w ramach ogólnopolskiej Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, finansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, która w swojej szerokiej ofercie specjalistycznej również udziela pomocy materialnej i to w szerokim zakresie.

W  dniach 20-23 lutego 2023 r. Zapraszamy do nas i w każdym następnym dniu w godzinach pracy.