Poseł Elżbieta Radziszewska wspiera kampanię „CzAs na szczęśliwe dzieciństwo. Przywróćmy dzieciom uśmiech” organizowaną przez MOPS oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Przypomnijmy. Kampania organizowana przez MOPS Radomsko oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, trwa w naszym mieście od początku marca.

Celem Kampanii jest wykrywanie przypadków stosowania przemocy wobec dzieci w rodzinie i środowisku lokalnym, uwrażliwienie na problem stosowania przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej i zaniedbywania dzieci, a także zwiększenie zaangażowania świadków przemocy w jej przeciwdziałania.

W ramach Kampanii udostępnione zostały numery telefonów dla osób, które chciałyby podjąć interwencję  w sytuacji krzywdzenia dziecka – 44 683 28 85wew. 12 lub 44 685 44 52. Rozpropagowane zostały też specjalne ulotki, które trafiły już do radomszczańskich szkół i przedszkoli.

Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, do kampanii  przyłączyła się również poseł na Sejm Elżbieta Radziszewska. 11 marca pani poseł wspólnie z pracownikami  MOPS-u, w centrum Radomska  rozdawała ulotki, zachęcając w ten sposób mieszkańców miasta do przyłączenia się do akcji i informowania odpowiednich służb w sytuacji kiedy krzywdzone jest dziecko. – Ważne żebyśmy zareagowali i nie mieli wyrzutów sumienia, że nie podjęliśmy reakcji, a dziecko zabito, zmaltretowano, spowodowano, że trafiło do szpitala – mówi poseł Elżbieta Radziszewska. - Dziecko powinno mieć szczęśliwe dzieciństwo. Nie powinno się wobec niego używać przemocy fizycznej. Gorąco wspieram tę akcję i czynnie w niej uczestniczę – dodaje. Elżbieta Radziszewska podkreśla, że Kampania prowadzona przez MOPS w Radomsku jest bardzo cenną akcją i wartą naśladowania.

Na tym nie koniec działań Ośrodka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Niedawno MOPS wygrał projekt ph. „Rodzina – dom budowany miłością – przeciwdziałanie zjawisku przemocy terenie miasta, Radomska”. Realizacja działań, trwać będzie w Radomsku, od 1 czerwca do 31 grudnia. Obejmować będą m. in. różnego rodzaju działania edukacyjne, w tym warsztaty dla rodziców, poradnictwo specjalistyczne, powstanie grup wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie czy kampanię informacyjną,. Projekt realizowany będzie w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „RAZEM BEZPIECZNIEJ”, którego koordynatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie.