Trzeci „Trzeźwy Poranek” w Radomsku
22 czerwca w Radomsku odbyła się trzecia w tym roku akcja „Trzeźwy Poranek”, organizowana wspólnie przez Policję, Urząd Miasta i Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
„Nie daj się wciągnąć”. Debata o zagrożeniach związanych z uzależnieniami wśród młodzieży w PSP nr 1
Problem sięgania po narkotyki i inne substancje psychoaktywne przez dzieci i młodzież pozostaje jednym z najważniejszych wyzwań współczesnej profilaktyki. Dlatego wszelkie działania edukacyjne i profilaktyczne skierowane do młodych ludzi mają ogromne znaczenie. O tym, jak skutecznie przeciwdziałać uzależnieniom, rozmawiano podczas debaty pn. „Nie daj się wciągnąć – nie wszystko, co modne jest bezpieczne”, która odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku.
Majowa akcja „Trzeźwy poranek”
Funkcjonariusze radomszczańskiej drogówki wraz z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku oraz urzędu miasta 4 maja, przed godziną 8.00 przeprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”.
Akcja profilaktyczna w Światowy Dzień Trzeźwości
15 kwietnia, w Światowy Dzień Trzeźwości, w Radomsku przeprowadzono działania kontrolne i profilaktyczne skierowane do kierowców. W akcji uczestniczyła także Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Ogólnopolski Dzień Trzeźwości w Radomsku z klubem „Szansa”
Mieszkańcy Radomska będą mieli okazję wziąć udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości, który w tym roku przypada 30 marca, w poniedziałek Wielkiego Tygodnia. To ważna inicjatywa mająca na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz wspieranie osób zmagających się z problemem uzależnień.