Ostatnim akcentem Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości w Radomsku było spotkanie z Jerzym Górskim. Z mistrzem świata w podwójnym Iromanie, radomszczanie spotkali się po południu 28 marca w Miejskim Domu Kultury.

Wcześniej (o godz. 9.00) również w MDK, zorganizowano dla młodzieży projekcję filmu „Najlepszy” i spotkanie Jerzym Górskim. To właśnie na podstawie historii jego życia nakręcono obraz  „Najlepszy”, który sześciokrotnie nagrodzono na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku.

Jerzy Górski rocznik 1954, jak się okazuje to wyjątkowy człowiek. Pokonał 14-letnie uzależnienie od narkotyków. Kilkakrotnie również przebywał w więzieniu, był w bardzo złym stanie fizycznym. Jego przemiana zaczęła się w 1984 r. podczas pobytu w Monarze. Po kilku latach  intensywnego treningu, w 1990 roku sięgnął po tytuł mistrza świata w podwójnym Ironmanie (blisko 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu).

Sylwetkę Jerzego Górskiego opisał Łukasz Grass w książce „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”, którą było można również nabyć na spotkaniu. Gość Dnia Trzeźwości również chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć i rozdawał autografy.

W organizację Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości w Radomsku, który trwał w naszym mieście od 24 do 28 marca, włączył się Urząd Miasta, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, stowarzyszenia abstynenckie „Szansa" i „Można Inaczej”, Specjalistyczne Centrum Psychoterapii i Terapii Uzależnień ProMental oraz stowarzyszenie „Macierz”.