„Nie czas na nudę” – pod takim hasłem w środę 20 lipca na placu Placówki Wsparcia Dziennego przy ul Narutowicza 155 w Radomsku zorganizowany został piknik profilaktyczno-integracyjny.

Wydarzenie przygotowali wspólnie Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, MOPS i Urząd Miasta w Radomsku.

Na pikniku pojawiło się kilkadziesiąt osób. Na najmłodszych czekała strefa zabaw, gdzie przygotowano malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, tatuaże brokatowe czy bańki mydlane. Nie zabrakło także miejsca na profilaktykę. Tutaj dzieci mogły wziąć udział specjalnym quizie profilaktycznym z nagrodami.

Piknik był okazją do podsumowania i wręczania nagród  konkursie plastycznym pt. „Nie czas na nudę”. Napłynęło na niego 18 prac. Jury złożone z przedstawicieli MKRPA nagrodziło: I miejsce – Amelia Sadkowska i Eryk Kowalski, II miejsce – Julia Habel i Wiktoria Sadkowska, III miejsce – Wiktoria Kubiczek i Lena Kaszuwara, a wyróżniono Martynę Wieczorek, Wiktorię Wieczorek i Milenę Dębską. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

- Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzi różnego rodzaju akcje profilaktyczne. Wśród nich są „Profilaktyczne środy” w świetlicach środowiskowych czy taki jak ten, piknik profilaktyczny, który jest zwieńczeniem konkursu plastycznego „Nie czas na nudę”. Dzieci pięknie ujęły ten temat przez prace i gratulujemy dzieciom pomysłu - mówiła podczas pikniku Elżbieta Chybalska, przewodnicząca MKRPA w Radomsku.

Organizatorzy zadbali też o pyszny i zdrowy poczęstunek, który umilił zgromadzonym wspólna zabawę. Piknik wpisał się także w prowadzony w MOPS w Radomsku projekt „Mały wielki człowiek”.