Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Przeciw przemocy. Rusza II Kampania Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Wpisał: Jacek Paszewski   
05.11.2013.
Po raz drugi w Radomsku zorganizowana zostanie Kampania Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Tegoroczna akcja ma uwrażliwić  radomszczan na sytuację dziecka w rodzinie z problemem przemocy. Organizatorem Kampanii jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Pierwsza Radomszczańska Kampania Przeciwdziałania w Rodzinie zorganizowana została blisko dwa lata temu. Wtedy to zajmowano się problemem  przemocy wobec kobiet. W jej ramach odbyło się  m.in. forum środowisk kobiecych oraz konferencja ph. „Przerywamy milczenie”, gdzie z wykładem w Radomsku gościła Ewelina  Bazyluk, konsultant i interwent Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”.

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problem dzieci w rodzinach, w której występuje przemoc, stąd też hasło Kampanii: „KOCHAJ MNIE. Też  jestem człowiekiem. Traktuj mnie tak, jak sam chciałbyś być traktowany”.

- W ramach Kampanii, którą  zaplanowano na 25 listopada, w Miejskim Domu Kultury, wysłuchamy  wykładu Tomasza Majewskiego o sytuacji dziecka w rodzinie z problemem przemocy oraz przeprowadzone zostaną zajęcia seminaryjno-warsztatowe „Portret dziecka krzywdzonego” – mówi o Kampanii, Elżbieta Chybalska z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Prelegent, Tomasz Majewski jest psychologiem, terapeutą i certyfikowanym specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jest także członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”. Zajmuje się terapią osób doświadczających różnego rodzaju trudności życiowych (depresja, lęki, problemy rodzinne, wydarzenia traumatyczne).

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 941

Czytaj całość…
 
Zmiana godzin pracy Poradni Leczenia Uzależnień w Radomsku
Wpisał: Jacek Paszewski   
31.10.2013.
Poradnia Leczenia Uzależnień w Radomsku, informuje o zmianie godzin pracy.

Harmonogram pracy Poradni Leczenia Uzależnień, ul. Przedborska 39/41

poniedziałek
7:30 - 15:00 16:00 - 20:00

wtorek 7:30 - 20:00
środa 7:30 - 15:00 16:00 - 20:00
czwartek 7:30 - 15:00 16:00 - 20:00
piątek 7:30 - 15:00 16:00 - 20:00

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 521

 
Urodziny Klubu Abstynenckiego "Szansa"
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.10.2013.

12 października Klub Wzajemnej Pomocy SZANSA zorganizował bal z okazji obchodów 28. rocznicy powstania Klubu.

Uroczystość odbyła się w Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przy ulicy Piastowskiej 10 w Radomsku. Spotkanie rozpoczęło XVI Forum Trzeźwościowe przeprowadzone przez panią Violettę Wiśniewską na temat: Czy jestem wdzięczny za swoją trzeźwość chociaż wiem, że moja choroba jest nieuleczalna? Odbył się także miting otwarty AA, który poprowadziła grupa „Maciej”.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu miasta oraz Miejskiej  Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
źródło: UM Radomsko

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 545

 
Coś dla ciała, coś dla ducha w Białym Brzegu
Wpisał: Jacek Paszewski   
09.09.2013.
W dniach 27 – 28 sierpnia 2013 roku, w jeszcze wakacyjnych nastrojach odbył się VI  Zlot Radości, którego organizatorem był Klub Abstynencki „Można Inaczej” w Radomsku.

Od pierwszego zlotu przyświeca nam idea  spędzania czasu na trzeźwo, integracji, zatrzymania się, przyjrzenia się sobie, spotkania z przyjaciółmi i poznania nowych osób. Było to kolejne zadanie realizowane przez Klub Abstynencki „Można Inaczej” realizowane ze środków własnych oraz  dotacji Urzędu Miasta Radomska.

Biały Brzeg powitał nas lasem pełnym ciszy i spokoju. W piątek Zlot rozpoczęliśmy mityngiem otwartym, który poprowadzili członkowie wspólnoty Anonimowych Alkoholików w Radomsku.

W sobotę odbyły się warsztaty, które poprowadził Olek z Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Każdy mógł się wypowiedzieć i każdy był wysłuchany. W warsztatach uczestniczyli dorośli uczestnicy zlotu, natomiast dziećmi zaopiekowała się Daria.

Prowadzący zajęcia porwał swoim wykładem wszystkich uczestników. Przedstawiał  alkoholizm jako chorobę całej rodziny w sposób niezwykle przystępny i trafiający w dusze. Były to informacje, o których część  osób wiedziała, ale zawsze warto to przypominać sobie, analizować. Można odpowiedzieć sobie: na jakim etapie zdrowienia jestem? Były to również niezwykle cenne informacje dla osób, które miały okazję pierwszy raz usłyszeć o chorobie alkoholowej jako chorobie całej rodziny.  

Po warsztatach uczestniczyliśmy w Mszy Św., którą odprawił ks. Paweł Podeszwa z Parafii Św. Lamberta w Radomsku. A później bal pod gwiazdami, śpiewy i wspólna zabawa przy ognisku.

Niedziela upłynęła na sportowo. Rozgrywki w koszykówkę, siatkówkę, zabawy na plaży nad Pilicą  wywołały wielkie sportowe emocje.
Kolejny Zlot Radości zapisał się do historii, wyjeżdżaliśmy z nadzieją, że za rok spotkamy się znów. Dopisała w tym roku pogoda, nastroje i frekwencja. W Zlocie uczestniczyło ponad 70 osób. Każdy Zlot, pokazuje, że można fantastycznie spędzić czas na trzeźwo i wspominać później dając świadectwo w rodzinach i środowiskach, do których wracamy z wiarą, że można inaczej, że można na trzeźwo.
              
Z pogodą ducha i wdzięcznością za wspólnie spędzony czas  i do zobaczenia za rok.

informacja Klubu Abstynenckiego "Można Inaczej".           
   

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 633

 
Indiański piknik w parku Świętojańskim
Wpisał: Jacek Paszewski   
16.08.2013.

Indiański piknik z zespołem Catawba to przedostatni tego lata wakacyjny festyn. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą indiańską 18 sierpnia na godzinę 16.00 do Parku Świętojańskiego.

Jest to już kolejny wspólny projekt Miejskiego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tego popołudnia park Świętojański zamieni się w prawdziwą wioskę indiańską zrekonstruowaną przez zespół Catawba. Grupa zaprezentuje tradycyjne tańce i pieśni indiańskie, oryginalne stroje szyte ze skóry na bazie surowców naturalnych i materiałów współczesnych. Pokaże stare tradycje indiańskie takich jak Kuchnia Indiańska, Ceremonie dymne i tradycje ustnego przekazu oraz Teatr Indiański. Będzie można także wziąć udział w warsztatach bębniarskich na djambach prowadzonych przez Tomasza Drozdka – perkusistę grającego m.in. w zespole Makabunda oraz współtwórcy muzyki dla Kabaretu Mumio.

Dla dzieci dodatkowe atrakcje: zajęcia artystyczne, bański mydlane, kolorowe baloniki, warkoczyki, malowanie twarzy i warsztaty muzyczne.

źródło: Urząd Miasta Radomska

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 502

 
Turniej tenisa ziemnego
Wpisał: Jacek Paszewski   
12.08.2013.
15 sierpnia (czwartek) na kortach przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. L. Czarnego 22 odbędzie się turniej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu oraz wszechstronny rozwój.

Zapisy na turniej do 14 sierpnia pod nr tel. 665 169 521. Turniej rozpocznie się o godzinie 10.00

Zapraszają: MOSiR, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Sponsorem nagród BNP PARIBAS.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 504

 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast. » koniec »»

Pozycje :: 101 - 110 z 281

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU