Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Burzliwe posiedzienie Komisji
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.01.2009.

    Ciekawa, rzeczowa czasem głośna  dyskusja oraz  spora liczba nowych  pomysłów  do pracy Komisji - to obraz jaki pozostał po pierwszym w tym roku posiedzeniu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

    Na początku obrad Przewodniczący MKRPA Pan Sławomir Kotlicki zaproponował wydanie nowej ulotki promocyjnej Komisji. Pomysł ten został pozytwynie zaopiniowany przez wszystkich Członków. Następnie  omówiono problem nietrzeźwości kierujących pojazdami mechanicznymi. Upoważniono Przewodniczącego oraz dwóch Członków do spotkania z prezesem sądu oraz prokuratorem rejonowym celem omówienia  zaprzestanego programu terapii osób skazanych za jazdę po spożyciu alkoholu. 

    Kolejnym punktem spotkania była sprawa powrócenia do kontroli punktów sprzedaży alkoholu przez Członków Komisji oraz powołanie specjalnego zespołu do realizacji tego pomysłu. Po burzliwej dyskusji zaniechano jednak propozycji powołania nowego zespołu.

Następne posiedzenie zaplanowano na 3 lutego 2009 roku.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1054

 
Ferie Ośrodka Wspierania Rodziny
Wpisał: Jacek Paszewski   
14.01.2009.
    Bogatą ofertę na tegoroczne ferie zimowe przygotowali wychowawcy z Ośrodka Wspierania Rodziny w Radomsku. Jest ona skierowana dla wszystkich dzieci, które czas wolny od nauki spędzą w mieście.
 
    W programie znajdą się takie rozrywki, jak: zajęcia edukacyjne, taneczne, kulinarne, sportowo-rekreacyjne. Nie zabraknie także gier i zabaw na świeżym powietrzu. Dodatkową atrakcją będą liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Dla każdego uczestnika zapewniony będzie słodki poczęstunek. - Przeprowadzone zostaną również warsztaty psychologiczne, których tematyką będzie profilaktyka uzależnień - komentują organizatorzy.
    W organizację zimowego odpoczynku włączyła się Komenda Hufca ZHP Radomsko. Harcerze pomogą w przygotowaniu gry terenowej w lesie, a także nauczą dzieci i młodzież różnych technik harcerskich np: pionierki czy samarytanki. Całość zakończy wspólne ognisko.

    Wszystkie zajęcia odbędą się na świetlicach środowiskowych podległych OWR. W prowadzeniu warsztatów chęć w pomocy zadeklarowali również wolontariusze. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Ferie z Ośrodkiem rozpoczną się 26 stycznia a zakończą 6 lutego 2009 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać u Organizatorów tel: 044 683 20 03 lub na stronie internetowej Ośrodka Wspierania Rodziny www.owr-radomsko.com

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 814

 
Miejski Program Profilaktyki na 2009 rok
Wpisał: Jacek Paszewski   
29.12.2008.
Uchwałą Rady Miejskiej nr XXXIII/259/08 z dnia 18 grudnia 2008 roku został przyjęty Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  na rok 2009. Określa on lokalną strategię w zakresie profilaktyki oraz minimalizacji szkód społecznych wynikających z używania alkoholu.
W celu zapoznania się z Programem kliknij:   TUTAJ

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 898

 
Spotkanie Komisji
Wpisał: Jacek Paszewski   
10.12.2008.

 Ostatnie w tym roku spotkanie członków MKRPA odbyło się we wtorek 9 grudnia. Poświęcone było podsumowaniu pracy w mijającym roku. W czasie  dyskusji wyznaczona sobie nowe cele i plany na  nadchodzący nowy rok. W br w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nastąpiło kilka zmian. Do najważniejszych należy powołanie na Przewodniczącego Pana Sławomira Kotlickiego a także nowej Sekretarz Pani Katarzyny Dudek. W Komisji zasiada obecnie 11 Członków.

Na koniec posiedzenia Przewodniczący MKRPA złożył wszystkim  obecnym  życzenia z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.
Kolejne posiedzenie Komisji zaplanowano na  13 stycznia 2009 roku.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 794

 
Otwarcie nowej świetlicy środowiskowej
Wpisał: Jacek Paszewski   
07.11.2008.
Dziś o godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie świetlicy środowiskowej przy ul. Strażackiej 13 w Radomsku. Serdecznie zapraszamy!

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 820

 
"Prowadzę - Jestem Trzeźwy"
Wpisał: Jacek Paszewski   
31.10.2008.
 http://radomsko.pl/zdjecia/aktual2784_1.jpgCelem kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy!"
jest promowanie odpowiedzialnej postawy wśród kierowców,
a zwłaszcza wśród tych, którzy dopuszczają się prowadzenia
pojazdu w stanie nietrzeźwym.

Kampania ma również zachęcić do sprzeciwu osoby, której
przyjaciel, znajomy, członek rodziny zasiada za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu.

W ramach kampanii w Radomsku policjanci, podczas kontroli, wręczać będą kierowcom  charakterystyczny brelok z logo akcji i herbem miasta. Działaniom policji towarzyszyć będzie wzmożona kampania informacyjna – emisja spotu telewizyjnego na antenie NTL Radomsko oraz spotu radiowego w internetowym radiu ERSKO, na stacjach benzynowych i w szkołach nauki jazdy oraz w instytucjach miejskich pojawią się plakaty i ulotki, duży baner reklamowy zawiśnie nad ulicą oraz będzie widoczny na autobusie MPK Radomsko

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 951

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast. » koniec »»

Pozycje :: 271 - 280 z 282

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU