Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Strategia dla Marki Radomsko gotowa
Wpisał: Jacek Paszewski   
03.02.2009.

Open City - Radomsko

 "Otwarte miasto od 1266 roku" - to nowy slogan, którym Radomsko będzie się posługiwało 2016 roku. Po raz pierwszy, 30 stycznia w Miejskiej Bibliotece  w Radomsku, publicznie została przedstawiona strategia promocji oraz nowe logo miasta.

 
Logo Radomska charakteryzuje nowoczesna, orginalną czcionka  o miękkiej stylistyce. Kolorystyka nawiązuje do kolorów miejskich oddając cechy osobowości marki. Logo pozytywnie i ciepło się kojarzy.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1033

 
Ruszyła strona internetowa klubu abstynenckiego "Można Inaczej"
Wpisał: Jacek Paszewski   
29.01.2009.

W minionym tygodniu ruszyła strona internetowa radomszczańskiego klubu abstynenckiego "Można Inaczej".Ze strony można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o historii i  działalności stowarzyszenia. Zamieszczone są też interesujące  zdjęcia. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną pod adresem:Komentarze (1) | Odsłon: 2229

 
List do terapeuty "Wciąż mam nadzieję ... "
Wpisał: materiał nadesłany przez Annę Ryng   
16.01.2009.
Otrzymałam od klientki Zosi obszerny list, w którym opowiedziała mi swoją historie życia. W liście dominuje problem alkoholowy połączony  z przemocą fizyczną i psychiczną. Skontaktowałam się z Zofią (podała do mojej wiadomości nr telefonu komórkowego). W rozmowie powiedziała mi, że nikt nie może jej pomóc. Musi nosić ten krzyż dany przez Boga. Nie zna takiej osoby, która poradziłaby sobie z taką sytuacją. Pozwoliła mi na opublikowanie fragmentów listu, stwierdzając, że może lepiej się poczuje, gdy więcej osób będzie znało jej gehennę. 

Komentarze (14) | Odsłon: 4824

Czytaj całość…
 
Burzliwe posiedzienie Komisji
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.01.2009.

    Ciekawa, rzeczowa czasem głośna  dyskusja oraz  spora liczba nowych  pomysłów  do pracy Komisji - to obraz jaki pozostał po pierwszym w tym roku posiedzeniu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

    Na początku obrad Przewodniczący MKRPA Pan Sławomir Kotlicki zaproponował wydanie nowej ulotki promocyjnej Komisji. Pomysł ten został pozytwynie zaopiniowany przez wszystkich Członków. Następnie  omówiono problem nietrzeźwości kierujących pojazdami mechanicznymi. Upoważniono Przewodniczącego oraz dwóch Członków do spotkania z prezesem sądu oraz prokuratorem rejonowym celem omówienia  zaprzestanego programu terapii osób skazanych za jazdę po spożyciu alkoholu. 

    Kolejnym punktem spotkania była sprawa powrócenia do kontroli punktów sprzedaży alkoholu przez Członków Komisji oraz powołanie specjalnego zespołu do realizacji tego pomysłu. Po burzliwej dyskusji zaniechano jednak propozycji powołania nowego zespołu.

Następne posiedzenie zaplanowano na 3 lutego 2009 roku.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1065

 
Ferie Ośrodka Wspierania Rodziny
Wpisał: Jacek Paszewski   
14.01.2009.
    Bogatą ofertę na tegoroczne ferie zimowe przygotowali wychowawcy z Ośrodka Wspierania Rodziny w Radomsku. Jest ona skierowana dla wszystkich dzieci, które czas wolny od nauki spędzą w mieście.
 
    W programie znajdą się takie rozrywki, jak: zajęcia edukacyjne, taneczne, kulinarne, sportowo-rekreacyjne. Nie zabraknie także gier i zabaw na świeżym powietrzu. Dodatkową atrakcją będą liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Dla każdego uczestnika zapewniony będzie słodki poczęstunek. - Przeprowadzone zostaną również warsztaty psychologiczne, których tematyką będzie profilaktyka uzależnień - komentują organizatorzy.
    W organizację zimowego odpoczynku włączyła się Komenda Hufca ZHP Radomsko. Harcerze pomogą w przygotowaniu gry terenowej w lesie, a także nauczą dzieci i młodzież różnych technik harcerskich np: pionierki czy samarytanki. Całość zakończy wspólne ognisko.

    Wszystkie zajęcia odbędą się na świetlicach środowiskowych podległych OWR. W prowadzeniu warsztatów chęć w pomocy zadeklarowali również wolontariusze. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Ferie z Ośrodkiem rozpoczną się 26 stycznia a zakończą 6 lutego 2009 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać u Organizatorów tel: 044 683 20 03 lub na stronie internetowej Ośrodka Wspierania Rodziny www.owr-radomsko.com

 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 819

 
Miejski Program Profilaktyki na 2009 rok
Wpisał: Jacek Paszewski   
29.12.2008.
Uchwałą Rady Miejskiej nr XXXIII/259/08 z dnia 18 grudnia 2008 roku został przyjęty Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  na rok 2009. Określa on lokalną strategię w zakresie profilaktyki oraz minimalizacji szkód społecznych wynikających z używania alkoholu.
W celu zapoznania się z Programem kliknij:   TUTAJ

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 905

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast. » koniec »»

Pozycje :: 271 - 280 z 285

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU