Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Sprawdź dowód, zanim sprzedasz alkohol
Wpisał: Jacek Paszewski   
20.06.2015.

„Alkoholu nieletnim nie sprzedaję” – tą dewizą powinni kierować się wszyscy sprzedawcy. Niestety – jak pokazują statystyki – prawie każdy 16-latek pił w życiu jakiś napój alkoholowy. Powód? W wielu sklepach nie sprawdza się dowodów, a pozory przecież mylą.


- W dużych sieciach handlowych, gdzie jest monitoring sklepu i kas oraz nadzór ochrony, bardzo rzadko zdarzają się przypadki sprzedaży alkoholu osobom nieletnim czy nietrzeźwym – mówi serwisowi infoWire.pl Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. - Problemem są mniejsze sklepy, funkcjonujące w miasteczkach czy we wsiach, gdzie jest swego rodzaju przyzwolenie na łamanie zasady niesprzedawania alkoholu dzieciom – zauważa ekspert.

Kampania „Pozory mylą, dowód nie” przypomina sprzedawcom, by zawsze sprawdzali wiek klienta, a w razie braku dokumentu tożsamości – odmawiali zakupu. Pracownicy sklepów mogą poszerzać swoją wiedzę na temat odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu na internetowej platformie szkoleniowej Odpowiedzialny sprzedawca.

To już piąty rok kampanii. - Dzięki niej zwiększa się świadomość, że alkoholu dzieciom i młodzieży sprzedawać ani kupować nie należy– zaznacza mł. insp. Anna Kuźnia, zastępca dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. - Picie napojów alkoholowych przez osoby nieletnie niesie ze sobą różne negatywne skutki. Nieletni będący pod wpływem alkoholu często np. zakłócają porządek publiczny, naruszają bezpieczeństwo otoczenia czy kierują bez uprawnień pojazdami. Dochodzi też do bardziej tragicznych zdarzeń – dodaje policjantka.

Za sprzedaż alkoholu nieletnim grozi cofnięcie koncesji. Ponadto przewidziana jest kara grzywny, która może wynieść od 100 zł do 720 tys. zł.

źródło:infowire.pl

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 354

 
MKRPA będzie obecna podczas Święta Miasta Radomska
Wpisał: Jacek Paszewski   
18.06.2015.
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku, wraz z organizacjami pozarządowymi działających na terenie naszego miasta, będzie prezentować swoje dokonania i zamierzenia na stoisku podczas Święta Miasta, 27 i 28 czerwca br.
 fot. UM
Specjalna Aleja Organizacji będzie się mieścić w pawilonach namiotowych na ulicy Armii Krajowej. Oprócz MKRPA podczas Święta Miasta zaprezentują się: Klub Wzajemnej Pomocy Szansa, Fundacja Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty dla Każdego, Centrum Integracji Młodzieży Radomsko, Forum Samorządowo-Gospodarcze, Budżet Obywatelski, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne Warsztaty Terapii Zajęciowej, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Fundacja „Promień Radości”, Towarzystwo Literackie PONAD, Sekcja Rękodzieła Artystycznego działająca przy MDK, Można Inaczej, Związek Harcerstwa Polskiego, Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku "Wiem więcej", Teatr Źródło, Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego

Wśród stoisk będzie także działał punkt informacyjny dotyczący rewitalizacji. Zachęcamy do dyskusji o tym, jak powinno wyglądać centrum Radomska, by było wizytówką naszego miasta i miejscem spotkań mieszkańców.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 313

 
Udany rajd rowerowy
Wpisał: Jacek Paszewski   
16.06.2015.
Blisko czterdziestu rowerzystów wzięło udział w rajdzie rowerowym, organizowanym przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Klub "Szansa" oraz WOPR. Rajd zorganizowano w sobotę 13 czerwca.

Celem rajdu była promocja zdrowego, aktywnego stylu życia wolnego od wszelakich nałogów. Uczestnicy pokonali trasę 18 km. Docelowym miejscem rajdu była stanica WOPR na Zakrzówku Szlacheckim, gdzie na uczestników czekał grill i zawody kajakowe.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 291

 
MKRPA na Facebooku. Lubię to!
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.06.2015.
Zachęcamy do polubienia fanpage Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w serwisie społecznościowym Facebook.

Na fanpege będziemy na bieżąco informować o pracach MKRPA, wydarzeniach i akcjach profilaktycznych. Wystarczy kliknąć i polubić w tym miejscu.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 279

 
Rajd rowerowy z MKRPA i klubem "Szansa"
Wpisał: Jacek Paszewski   
10.06.2015.
Klub Wzajemnej Pomocy „SZANSA” Radomsko z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Radomsku oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po raz kolejny zapraszają na Świętojański Rajd Rowerowy.
fot. ilustracyjne

Celem rajdu jest promocja zdrowego, aktywnego stylu życia wolnego od wszelakich nałogów. Start rajdu przewidziany o godz. 9.00, w sobotę 13 czerwca, sprzed Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Uczestnicy do pokonania mają trasę 18 km. Docelowym miejscem  dotarcia  jest  stanica  WOPR na Zakrzówku Szlacheckim. Na miejscu dla uczestników, przewidziany jest turniej piłki siatkowej wyścigi kajakowe, tenis ziemny, kurs pierwszej pomocy,  który przeprowadzony będzie przez kierownika stanicy pana Stanisława Kempińskiego oraz pieczenie kiełbasek poczęstunek ciasto i napoje.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 299

Czytaj całość…
 
Granice dla dziecka w rodzinie z problemem alkoholowym
Wpisał: Jacek Paszewski   
20.05.2015.
W kręgu rodziny alkoholowej stale dochodzi do łamania zasad i zmącenia granic w wychowaniu dlatego ...

Po pierwsze - mówić jasno, konkretnie a nie ogólnie.

Powiedzcie dziecku dokładnie co, waszym zdaniem powinno zrobić. Wyrażajcie się przy tym jasno, zwięźle i zrozumiale. Starajmy się przy tym nie używać zwrotów zbyt ogólnych jak „bądź grzeczny” i unikać wszystkich zaczynających się od „nie”. Te ostatnie lepiej zastąpić zwrotami jasno określającymi co trzeba zrobić. Zamiast mówić „nie biegaj ” możemy powiedzieć „ zostań obok mnie”. Również zwroty typu: „A może byś tak zdjął swoje buty?” tylko wtedy są pożądane, jeśli nie jest konieczne, aby dziecko spełniło nasze życzenia i jeśli ma ono rzeczywiście jakiś wybór.
Jasne sformułowanie wskazówek czy oczekiwań dotyczących zachowania uczniów wymaga od nas samych odpowiedzenia sobie na pytanie: co tak naprawdę chcę zmienić w zachowaniu dziecka? Kiedy dziecko zaczyna dyskusję – można zastosować metodę „zdartej płyty”, która polega na kilkakrotnym powtórzeniu polecenia. (np. Szklanki i talerze do zlewozmywaka - ze wskazaniem gestem, gdzie mają się znaleźć ).

Po drugie: zamieniać słowa w czyny.

Jeśli dziecko nie zareaguje nawet po kilkakrotnym powtórzeniu poleceń, przejść do czynów i narazić dziecko na konsekwencje. Należy jednak pamiętać, by:
•  Czyny, które mają nastąpić po naszych słowach były przemyślane i zaplanowane,
•  Nie powinny one zmierzać do ukarania dziecka, tylko do ustanowienia granic. Powinny mu uświadamiać: „Stop. Nie możesz tak dalej się zachowywać”.
•  Konsekwencje powinny być dla dziecka niemiłe, nie wolno nam jednak nigdy wyrządzić mu psychicznej lub fizycznej szkody.

Ważne aby były one:
•  Zapowiedziane – co wymaga przemyślenia i wyboru konsekwencji możliwych do wykonania oraz pozwala w momencie „czynu” uniknąć kierowania się emocjami.
•  Nie odroczone w czasie i egzekwowane bez zwłoki.
•  Adekwatne do przewinienia.
•  Dotkliwe, ale nie upokarzające – by motywowały do zmiany zachowania. W żadnym wypadku nie mogą naruszać godności osobistej dziecka.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 327

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 278

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU