Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

Rozstrzygnięto konkursy
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.04.2015.
W wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym uwzględniając rekomendacje Komisji konkursowej, Prezydent Miasta Radomsko podjął decyzję o wsparciu finansowym realizacji nw. zadań publicznych:

I. Realizacja programów profilaktycznych i edukacyjnych skierowanych do młodzieży szkolnej i ich rodziców, dotyczących zażywania substancji odurzających nowej generacji:
dotacja dla Klubu Wzajemnej Pomocy SZANSA – 8.000,00 zł

II. Wspieranie dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu:
dotacje dla n/w organizacji pozarządowych:

- Harcerskiego Klubu Żeglarskiego – 10.000,00 zł
- Stowarzyszenia Centrum Integracji Młodzieży Radomsko – 9.000,00 zł
- Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomsku – 10.000,00 zł
- Uczniowskiego Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Radomsko – 9.000,00 zł
- Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci „Pomagajmy Razem” - 9.000,00 zł
- Klubu Wzajemnej Pomocy SZANSA – 3.000,00 zł  

Z powodów stwierdzenia błędów formalnych odrzucono następujące oferty;
- ofertę Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Radomsko
- ofertę Klubu Sportowego TYTANI Radomsko
- ofertę Klubu Abstynenckiego „Można Inaczej”

III. Wspieranie Klubów Abstynenckich oraz innych form działań pomocowych poza terapią, których odbiorcami są osoby uzależnione i ich rodziny:
dotacja dla Klubu Wzajemnej Pomocy SZANSA – 22 500,00 zł
 
Z powodów stwierdzenia błędów formalnych odrzucono ofertę Klubu Abstynenckiego „Można Inaczej”.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 288

 
Bezpłatne badania mammogarficzne
Wpisał: Jacek Paszewski   
14.04.2015.
W czwartek, 16 kwietnia obok Centrum Medycznego VOLVER w Radomsku odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Adresowane są one do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.

Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie.

Badania rozpoczynają się od godziny 9:00 obok Centrum Medycznego "VOLVER", ul. Reymonta 62 (wejście od ul. Kościuszki 4). Zapisy pod numerem: 42 254 64 10 lub 517 544 004. 16 kwietnia  obok Centrum Medycznego VOLVER w Radomsku odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Adresowane są one do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.

Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie.

Badania rozpoczynają się od godziny 9:00 obok Centrum Medycznego "VOLVER", ul. Reymonta 62 (wejście od ul. Kościuszki 4). Zapisy pod numerem: 42 254 64 10 lub 517 544 004
 
źródło: radomsko.pl

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 333

 
Ogólnopolski Dzień Trzeźwości w Klubie Szansa
Wpisał: Jacek Paszewski   
31.03.2015.
Dziś (30 marca) obchodzimy Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Klub Wzajemnej Pomocy Szansa we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wyszedł ze specjalną ofertą do mieszkańców miasta Radomska organizując Dzień Trzeźwości, podczas którego każdy zainteresowany mógł uzyskać wszelkie informacje dotyczące terapii uzależnień, a także porozmawiać z psychologiem lub terapeutą.

- Mamy nadzieję że ten dzień stanie się ważnym elementem promocji ruchu abstynenckiego i propagowania idei trzeźwości jako normy społecznie akceptowanej – zauważa prezes stowarzyszenia Anna Kopeć.

Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” z siedzibą przy ulicy Jagiellońskiej 16 oferuje pomoc, m.in. poprzez przekazywanie informacji na temat terapii uzależnienia od alkoholu, placówek lecznictwa odwykowego, grup samopomocowych oraz życia w całkowitej trzeźwości.

- W naszym klubie można dowiedzieć się co zrobić z problemem alkoholizmu oraz innych uzależnień. Pomagamy zarówno osobom uzależnionym jak i członkom rodzin, którym zawsze chętnie podpowiemy jak spróbować namówić uzależnioną osobę do podjęcia leczenia – wyjaśnia wiceprezes klubu, Beata Kipigroch, dodając, iż celem Dnia Trzeźwości jest przede wszystkim informowanie o różnego rodzaju uzależnieniach oraz metodach ich leczenia. Klub wskazuje drogę poprzez zabawę, sport oraz różnego rodzaju spotkania integracyjne, które pokazują, że można dobrze bawić się bez alkoholu lub innych szkodliwych używek.

Organizujemy rajdy rowerowe, spływy kajakowe, grę w piłkę lub siatkówkę. Jeżeli ktoś nie chce leczyć się typową ścieżką anonimowego alkoholika to na pewno znajdzie coś dla siebie – dodaje Beata Kipigroch.

Dla członków klubu, „Szansa” to przede wszystkim akceptacja, zrozumienie i bezpieczeństwo. To miejsce, w którym zawsze można spotkać osoby rozumiejące problem alkoholizmu.

- Gdy popadłem w alkoholizm to miałem tylko kolegów, z którymi piłem. Od pozostałych kumpli odizolowałem się sam, bo ile można słuchać, że za dużo się pije – to po co mi tacy koledzy? – tak wtedy myślałem. Kiedy przestałem pić okazało się, że zostałem sam. Nie mogłem przebywać z tymi, którzy piją bo wrócił bym do nałogu. I tu pojawiła się „Szansa” – wyjaśnia jeden z członków klubu – Wiem, że mogę tu przyjść, że jestem tu bezpieczny. W klubie nikt nie powie, że nie ma czasu, że spotkamy się jutro. Kiedy dzwoni do nas ktoś, kto potrzebuje pomocy bo ma problem i chce się napić, to otrzyma ją od razu. Jutro może być już za późno – dodaje nasz rozmówca.

źródło: www.radomsko24.pl

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 402

 
Dzień Trzeźwości z klubem "Szansa"
Wpisał: Jacek Paszewski   
27.03.2015.
W najbliższy poniedziałek (30 marca) jest obchodzony jako Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Klub Wzajemnej Pomocy Szansa we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wychodzi ze specjalną ofertą do mieszkańców miasta Radomska w ramach Klubu otwartych drzwi.
fot. KWP Szansa
W tym dniu, w siedzibie stowarzyszenia KWP „Szansa” przy ul. Jagiellońskiej 16, w godz. 10.00–20.00 mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z działalnością stowarzyszenia abstynenckiego. Dzień Trzeźwości skłania do zwrócenia uwagi na problem wzrostu spożycia alkoholu i zagrożeń z tego wynikających.

Stowarzyszenie oferuje pomoc, m.in. poprzez przekazywanie informacji na temat terapii uzależnienia od alkoholu, placówek lecznictwa odwykowego, grup samopomocowych oraz życia w całkowitej trzeźwości.

- Mamy nadzieję że ten dzień stanie się ważnym elementem promocji ruchu abstynenckiego i propagowania idei trzeźwości jako normy społecznie akceptowanej – zachęca prezes stowarzyszenia Anna Kopeć.


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 307

Czytaj całość…
 
Wielkanoc bez alkoholu
Wpisał: Jacek Paszewski   
23.03.2015.
Gdy spytasz znajomych jak zamierają spędzać Święta Wielkanocy odpowiadają – rodzinnie. A co to znaczy rodzinnie? Można snuć różne fajne plany a rzeczywistość i tak je zweryfikuje.

Mam taką nadzieję, że wielu domach cała rodzina uczestniczy w przygotowaniach do tych świąt. Każdy z jej członków ma swoje przydzielone zadania do wykonania. Jest wtedy czas na pracę, czas na odpoczynek i czas na sen. Niestety jeszcze jest wiele takich rodzin, które nie mają takiej mobilności.

Cały ciężar pracy i wysiłku spada na kobietę. Tak jest w przypadku rodzin z problemem alkoholowym i ze zjawiskiem przemocy domowej. U Basi jest tak, że to ona robi zakupy, ba musi tłumaczyć się swojemu Grzesiowi z każdej wydanej złotówki (np. dlaczego w kilogramie jabłek jest 6 sztuk owoców a powinno według Grzesia być siedem).

Sprzątanie też należy wyłącznie do jej obowiązków. Ile już razy miała ochotę narzucić  na kanapę i leżącego na niej pijanego męża folię, żeby do świąt nie musiała już tego miejsca odkurzać.

Jest jej przykro i łzy płyną gdy widzi przez okno jak inni faceci przy trzepaku trzepią dywany lub noszą ciężkie siatki z zakupami wyręczając w tym swoje żony. Gdy Basia mówi o tym mężowi on przybierając minę kamienia granitowego krzyczy na nią, że jest do niczego i wychodzi z domu, aby się napić. Przecież ma powód – każdy napiłby się gdyby miał taką żonę!

A więc Basia jak zwinna sarenka przygotowuje wspaniałe święta. Jest śnieżnobiały obrusik, kolorowe jajeczka, móżdżek w galarecie. Ma też nadzieję, że tym razem uda się spędzić  święta inaczej, świątecznie. Może wyjdą z razem z dziećmi na spacer. Dzieci byłyby szczęśliwe.

Basia więc uśmiecha się  do swojego Grzesia najczulej jak potrafi choć zmęczenie nie daje o sobie zapomnieć. Ale to nic, wytrzymam – jestem silna – mówi do siebie.

Wszyscy siadają do świątecznego stołu. Maż nie ma apetytu bo męczy go kac „gigant”. Ale Basia namawia go do skosztowania co nie co. Posuwa mu smakołyki. Wreszcie mąż skusił się na rybę po królewsku. Naraz zaczyna wrzeszczeć, bo okazało się , że w rybie była malutka jedna ość przeoczona przez Basię, która go ukłuła w język. Wszczął awanturę stwierdził, że to był zamach na jego życie. Chciałaś, żeby mnie bolało?-  krzyczy do Basi. Teraz Ciebie zaboli.
Była awantura, były krzyki, przemoc i interwencja policji.

Basia płacze posiniaczona, dwoje małych dzieci ukryło się w swoim pokoju. A Grzesiek poszedł napić się, bo jak powiedział,  że alkohol jest w 100 procentach lepszy od żony.

A przecież to są Święta Wielkanocne, Chrystus zmartwychwstał, by być z nami. Czas na modlitwę, zadumę, radość, spokój i bezpieczeństwo. U Basi w domu nikt nie śpiewa Alleluja! Alleluja.

Łączę się z Basią i z innymi rodzinami życząc im aby te święta były dla nich inne, pełne radości i spokoju. Niech aura świąt napawa ich nadzieją na lepsze jutro. Aby świąteczny stół dostarczył bliskości, czułości i niezapomnianych doznań dla podniebienia.
Namawiam na spędzanie świąt bez alkoholu, bez przemocy, bo tyle z tego wynika zła, bólu, płaczu i tragedii.

Czekajmy więc na zmartwychwstanie Chrystusa na trzeźwo, aby go godnie przywitać!


Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 312

 
Członkowie MKRPA w TV NTL
Wpisał: Jacek Paszewski   
09.03.2015.
W Niezależnej Telewizji Lokalnej Radomsko, mieliśmy okazję zobaczyć kilku członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W programie "Obiektyw", wyemitowanym pod koniec lutego gościli Anna Ryng, Damian Noremberg, Dariusz Kopeć i przewodniczący MKRPA, Jarosław Pioruński. Program można zobaczyć w tym miejscu.  W "Rozmowie dnia", wystąpiła Anna Ryng. Program do zobaczenia tutaj. W marcu w "Kurierze" zobaczyć było można relację z organizowanej przez naszą komisję konferencji warsztatowej "Przemoc niejedno ma imię". Ten materiał dostępny tym miejscu.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 364

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 282

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU