Menu Content/Inhalt
Strona główna

Najnowsze komentarze artykułów

Rusza projekt "Rodzina - dom b...
Kredytowe Zaufanie
Elektroniczna Niebieska Skrzynka i Niebieski Telefon Zaufani...
29/08/14 15:40 czytaj całość
przez Ola

Wesołych Świąt
ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH
Dolaczajac sie do tych zyczen zycze Wszystkim nadziei, wlasn...
22/12/12 15:43 czytaj całość
przez Ania

Finał konkursu "Miłość z podb...
Co dalej z "Listami Nadziei"
Piszę , bo śledze konkurs od początku. Wyczekiwałam jego zak...
13/07/12 19:46 czytaj całość
przez aurora

Finał konkursu "Miłość z podb...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie...
Niebo napewno znow bedzie niebieskie i milosc i wiara i nadz...
21/06/12 11:54 czytaj całość
przez Anna R.

MKRPA na Facebooku. Lubię to!
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.06.2015.
Zachęcamy do polubienia fanpage Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w serwisie społecznościowym Facebook.

Na fanpege będziemy na bieżąco informować o pracach MKRPA, wydarzeniach i akcjach profilaktycznych. Wystarczy kliknąć i polubić w tym miejscu.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 321

 
Rajd rowerowy z MKRPA i klubem "Szansa"
Wpisał: Jacek Paszewski   
10.06.2015.
Klub Wzajemnej Pomocy „SZANSA” Radomsko z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Radomsku oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po raz kolejny zapraszają na Świętojański Rajd Rowerowy.
fot. ilustracyjne

Celem rajdu jest promocja zdrowego, aktywnego stylu życia wolnego od wszelakich nałogów. Start rajdu przewidziany o godz. 9.00, w sobotę 13 czerwca, sprzed Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Uczestnicy do pokonania mają trasę 18 km. Docelowym miejscem  dotarcia  jest  stanica  WOPR na Zakrzówku Szlacheckim. Na miejscu dla uczestników, przewidziany jest turniej piłki siatkowej wyścigi kajakowe, tenis ziemny, kurs pierwszej pomocy,  który przeprowadzony będzie przez kierownika stanicy pana Stanisława Kempińskiego oraz pieczenie kiełbasek poczęstunek ciasto i napoje.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 336

Czytaj całość…
 
Granice dla dziecka w rodzinie z problemem alkoholowym
Wpisał: Jacek Paszewski   
20.05.2015.
W kręgu rodziny alkoholowej stale dochodzi do łamania zasad i zmącenia granic w wychowaniu dlatego ...

Po pierwsze - mówić jasno, konkretnie a nie ogólnie.

Powiedzcie dziecku dokładnie co, waszym zdaniem powinno zrobić. Wyrażajcie się przy tym jasno, zwięźle i zrozumiale. Starajmy się przy tym nie używać zwrotów zbyt ogólnych jak „bądź grzeczny” i unikać wszystkich zaczynających się od „nie”. Te ostatnie lepiej zastąpić zwrotami jasno określającymi co trzeba zrobić. Zamiast mówić „nie biegaj ” możemy powiedzieć „ zostań obok mnie”. Również zwroty typu: „A może byś tak zdjął swoje buty?” tylko wtedy są pożądane, jeśli nie jest konieczne, aby dziecko spełniło nasze życzenia i jeśli ma ono rzeczywiście jakiś wybór.
Jasne sformułowanie wskazówek czy oczekiwań dotyczących zachowania uczniów wymaga od nas samych odpowiedzenia sobie na pytanie: co tak naprawdę chcę zmienić w zachowaniu dziecka? Kiedy dziecko zaczyna dyskusję – można zastosować metodę „zdartej płyty”, która polega na kilkakrotnym powtórzeniu polecenia. (np. Szklanki i talerze do zlewozmywaka - ze wskazaniem gestem, gdzie mają się znaleźć ).

Po drugie: zamieniać słowa w czyny.

Jeśli dziecko nie zareaguje nawet po kilkakrotnym powtórzeniu poleceń, przejść do czynów i narazić dziecko na konsekwencje. Należy jednak pamiętać, by:
•  Czyny, które mają nastąpić po naszych słowach były przemyślane i zaplanowane,
•  Nie powinny one zmierzać do ukarania dziecka, tylko do ustanowienia granic. Powinny mu uświadamiać: „Stop. Nie możesz tak dalej się zachowywać”.
•  Konsekwencje powinny być dla dziecka niemiłe, nie wolno nam jednak nigdy wyrządzić mu psychicznej lub fizycznej szkody.

Ważne aby były one:
•  Zapowiedziane – co wymaga przemyślenia i wyboru konsekwencji możliwych do wykonania oraz pozwala w momencie „czynu” uniknąć kierowania się emocjami.
•  Nie odroczone w czasie i egzekwowane bez zwłoki.
•  Adekwatne do przewinienia.
•  Dotkliwe, ale nie upokarzające – by motywowały do zmiany zachowania. W żadnym wypadku nie mogą naruszać godności osobistej dziecka.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 373

Czytaj całość…
 
Rozstrzygnięto konkursy
Wpisał: Jacek Paszewski   
15.04.2015.
W wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym uwzględniając rekomendacje Komisji konkursowej, Prezydent Miasta Radomsko podjął decyzję o wsparciu finansowym realizacji nw. zadań publicznych:

I. Realizacja programów profilaktycznych i edukacyjnych skierowanych do młodzieży szkolnej i ich rodziców, dotyczących zażywania substancji odurzających nowej generacji:
dotacja dla Klubu Wzajemnej Pomocy SZANSA – 8.000,00 zł

II. Wspieranie dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu:
dotacje dla n/w organizacji pozarządowych:

- Harcerskiego Klubu Żeglarskiego – 10.000,00 zł
- Stowarzyszenia Centrum Integracji Młodzieży Radomsko – 9.000,00 zł
- Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomsku – 10.000,00 zł
- Uczniowskiego Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Radomsko – 9.000,00 zł
- Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci „Pomagajmy Razem” - 9.000,00 zł
- Klubu Wzajemnej Pomocy SZANSA – 3.000,00 zł  

Z powodów stwierdzenia błędów formalnych odrzucono następujące oferty;
- ofertę Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Radomsko
- ofertę Klubu Sportowego TYTANI Radomsko
- ofertę Klubu Abstynenckiego „Można Inaczej”

III. Wspieranie Klubów Abstynenckich oraz innych form działań pomocowych poza terapią, których odbiorcami są osoby uzależnione i ich rodziny:
dotacja dla Klubu Wzajemnej Pomocy SZANSA – 22 500,00 zł
 
Z powodów stwierdzenia błędów formalnych odrzucono ofertę Klubu Abstynenckiego „Można Inaczej”.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 299

 
Bezpłatne badania mammogarficzne
Wpisał: Jacek Paszewski   
14.04.2015.
W czwartek, 16 kwietnia obok Centrum Medycznego VOLVER w Radomsku odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Adresowane są one do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.

Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie.

Badania rozpoczynają się od godziny 9:00 obok Centrum Medycznego "VOLVER", ul. Reymonta 62 (wejście od ul. Kościuszki 4). Zapisy pod numerem: 42 254 64 10 lub 517 544 004. 16 kwietnia  obok Centrum Medycznego VOLVER w Radomsku odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Adresowane są one do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.

Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie.

Badania rozpoczynają się od godziny 9:00 obok Centrum Medycznego "VOLVER", ul. Reymonta 62 (wejście od ul. Kościuszki 4). Zapisy pod numerem: 42 254 64 10 lub 517 544 004
 
źródło: radomsko.pl

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 342

 
Ogólnopolski Dzień Trzeźwości w Klubie Szansa
Wpisał: Jacek Paszewski   
31.03.2015.
Dziś (30 marca) obchodzimy Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Klub Wzajemnej Pomocy Szansa we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wyszedł ze specjalną ofertą do mieszkańców miasta Radomska organizując Dzień Trzeźwości, podczas którego każdy zainteresowany mógł uzyskać wszelkie informacje dotyczące terapii uzależnień, a także porozmawiać z psychologiem lub terapeutą.

- Mamy nadzieję że ten dzień stanie się ważnym elementem promocji ruchu abstynenckiego i propagowania idei trzeźwości jako normy społecznie akceptowanej – zauważa prezes stowarzyszenia Anna Kopeć.

Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” z siedzibą przy ulicy Jagiellońskiej 16 oferuje pomoc, m.in. poprzez przekazywanie informacji na temat terapii uzależnienia od alkoholu, placówek lecznictwa odwykowego, grup samopomocowych oraz życia w całkowitej trzeźwości.

- W naszym klubie można dowiedzieć się co zrobić z problemem alkoholizmu oraz innych uzależnień. Pomagamy zarówno osobom uzależnionym jak i członkom rodzin, którym zawsze chętnie podpowiemy jak spróbować namówić uzależnioną osobę do podjęcia leczenia – wyjaśnia wiceprezes klubu, Beata Kipigroch, dodając, iż celem Dnia Trzeźwości jest przede wszystkim informowanie o różnego rodzaju uzależnieniach oraz metodach ich leczenia. Klub wskazuje drogę poprzez zabawę, sport oraz różnego rodzaju spotkania integracyjne, które pokazują, że można dobrze bawić się bez alkoholu lub innych szkodliwych używek.

Organizujemy rajdy rowerowe, spływy kajakowe, grę w piłkę lub siatkówkę. Jeżeli ktoś nie chce leczyć się typową ścieżką anonimowego alkoholika to na pewno znajdzie coś dla siebie – dodaje Beata Kipigroch.

Dla członków klubu, „Szansa” to przede wszystkim akceptacja, zrozumienie i bezpieczeństwo. To miejsce, w którym zawsze można spotkać osoby rozumiejące problem alkoholizmu.

- Gdy popadłem w alkoholizm to miałem tylko kolegów, z którymi piłem. Od pozostałych kumpli odizolowałem się sam, bo ile można słuchać, że za dużo się pije – to po co mi tacy koledzy? – tak wtedy myślałem. Kiedy przestałem pić okazało się, że zostałem sam. Nie mogłem przebywać z tymi, którzy piją bo wrócił bym do nałogu. I tu pojawiła się „Szansa” – wyjaśnia jeden z członków klubu – Wiem, że mogę tu przyjść, że jestem tu bezpieczny. W klubie nikt nie powie, że nie ma czasu, że spotkamy się jutro. Kiedy dzwoni do nas ktoś, kto potrzebuje pomocy bo ma problem i chce się napić, to otrzyma ją od razu. Jutro może być już za późno – dodaje nasz rozmówca.

źródło: www.radomsko24.pl

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 428

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 285

Gościmy

Sondy

Czy odwiedziłeś/łaś już nasz profil naFacebooku?
 

Licznik odwiedzin


Polecamy


 
 
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU