Aktualności

Walczyli z nałogami

Walczyli z nałogami

Jeżeli chodzi o działania profilaktyczne to uczniowie II LO z Radomska nie zwalniają tempa. Tym razem zorganizowali happening z okazji Dnia Walki z Paleniem Tytoniu. Podczas akcji młodzież i pracownicy szkoły mogli zapoznać się z ulotkami, w których zachęcano ich do rzucenia palenia oraz dbałości o własne zdrowie poprzez aktywny wypoczynek i zdrowy sposób odżywiania.Podczas przerw międzylekcyjnych, aż 80 osób wypełniło ankietę na temat  szkodliwości palenia. Młodzi ludzie oraz chętni nauczyciele musieli się wykazać wiedzą  dotyczącą chorób grożącym palaczom, zawartości substancji szkodliwych w papierosach oraz ustosunkować się do zakazu palenia w miejscach publicznych. Zainteresowanie przebranym się po korytarzu przebranym "papierosem" było bardzo duże, a młodzież chętnie wypełniała ankiety i częstowała się przygotowanymi cukierkami cukierki. W przeciągu dwóch 10 minutowych przerw wszystkie ankiety zostały rozdane. Jak wynika z badań uczniowie II LO są świadomi zagrożeń wynikających z palenia papierosów i w większości są za wprowadzeniem  zakazu palenia w miejscach publicznych. To dobrze świadczy  o poziomie edukacji i podejmowanych działaniach  profilaktycznych w zakresie ochrony zdrowia.  
Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych na 2010 rok już jest

Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2010 rok już jest

Zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do zapoznania się z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla miasta Radomska na 2010 rok. Aby go pobrać i zobaczyć wystarczy kliknąć TUTAJ Podziel się swoimi uwagami na temat Programu i skomentuj!   
Noworoczne postanowienia - weź udział w naszej ankiecie

Noworoczne postanowienia - weź udział w naszej ankiecie

Po nocy sylwestrowej budzimy się oto w Nowym Roku, mając nadzieję, iż będzie on lepszy od poprzedniego. Ludzie mówią sobie tego ranka: „Mamy Nowy Rok! W tym roku to...” i tutaj następuje wyliczenie planów i zamierzeń, jakie zamierzamy zrealizować w ciągu nadchodzących dwunastu miesięcy.Zaczyna się tworzenie listy postanowień noworocznych. Co zrobi się w tym roku, czego się nie będzie robić, co chce się uzyskać, a czego uniknąć... To nic, że w większości przypadków lista ta jest bliźniaczo podobna do listy sprzed roku, to nic, że ostatnio nie udało się tego osiągnąć, w tym roku to jednak już na pewno. Obiecujemy sobie silną wolę, konsekwencję w działaniu, wytrwałość w realizacji. W tamtym roku co prawda nie wyszło ... Weź udział w naszej ankiecie umieszczonej po prawej stronie i zagłosuj. Sonda dotyczy uzależnień czy nałogów. Możesz się również podzielić swoimi postanowieniami noworocznymi umieszczając je  w komentarzu pod artykułem. Do dzieła!  
Wasze świąteczne  życznia

Wasze świąteczne życznia

Dla moich Klientek, Klientów, Pracowników wszystkich instytucji, którzy wspierają mnie i współpracują ze mną w pomaganiu tym, którzy tego  potrzebują na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, dużo szczęścia, wszystkiego co najlepsze i żeby nadchodzący Rok 2010 dał dużo radości  i spełnił wszystkie życzenia                                           przesyła Ania Ryng z Punktu KonsultacyjnegoWielu Bożych błogosławieństw na ten wspaniały czas Narodzenia Pańskiego. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła, rodzinnej atmosfery,a Nowy rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność dla naszych Członkiń , wszystkich Kobiet i ich rodzin                                       życzy Stowarzyszenie Radomszczańskich kobiet "DaMka"  Prawdziwie radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku                                                                              życzy Zespół Profilaktyki i Promocji Zdrowia MKRPA  Jeżeli chcesz przesłać świąteczne i noworoczne życznia znajomym, kolegom z pracy  czy bliskim wystarczy, że na adres profilaktykaradomsko@home.pl  je wyślesz,  a my je opublikujemy na tej stronie! Czekamy na Wasze życznia do 23 grudnia.
Sukces młodych uczennic z II LO w Radomsku

Sukces młodych uczennic z II LO w Radomsku

Na konkurs ogłoszony przez Dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej oraz Wojewódzką Stację Sanitarno  -Epidemiologiczną w Łodzi pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego i Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego odpowiedzieli uczniowie II LO z Radomska. Dwie uczennice II LO Katarzyna Jaworska oraz Maria Nowak od razu zwróciły uwagę jury konkursowego na etapie szkolnym innowacyjnością oraz techniką wykonania prac i zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Obie prace zauważono również na etapie powiatowym.Plakat Katarzyny Jaworskiej  zajął - I miejsce, natomiast Marii Nowak - III miejsce. Prace zostały przesłane na etap wojewódzki, a dziewczęta nagrodzono biletami na koncert kultowego zespołu Dżem, który odbędzie się 1 grudnia w Łodzi z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS w Klubie Wytwórnia. To jednak nie koniec sukcesów młodych utalentowanych artystek. Dziewczęta zostały laureatkami konkursu na etapie wojewódzkim. 1 grudnia wraz z opiekunem Małgorzatą Wojtecką zostały zaproszone po odbiór nagrody głównej podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS w Dużej Sali Sejmiku Wojewódzkiego. Prace Kasi i Marysi zostaną ponadto umieszczone w kalendarzu okolicznościowym na 2010 rok, będzie można je też obejrzeć podczas wieczornego koncertu Dżemu w Klubie Wytwórnia. Tematyka prac konkursowych porusza istotny problem - plakat ma przestrzegać młodego człowieka przed podejmowaniem ryzykownych i nieodpowiedzialnych zachowań, skutkujących zakażeniem HIV oraz promować zdrowy styl życia. - To dla naszej szkoły bardzo ważne, jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie a popularyzowanie idei zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży jest jednym z naszych priorytetowych zadań  - podkreśla Małgorzata Wojtecka - koordynator oświaty zdrowotnej oraz nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Kliknij i zobacz nagrodzone prace
Stowarzyszenie DaMKa już działa

Stowarzyszenie DaMKa już działa

Stowarzyszenie Radomszczańskich Kobiet DaMka już działa. Celem Stowarzyszenia jest kompleksowe działanie na rzecz edukacji kobiet, ich rozwoju osobistego, społecznego, zawodowego i politycznego. DaMka udziela  bezpłatnych porad: psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych, medycznych, prawnych. Siedziba stowarzyszenia mieści się w Radomsku przy ul. Kościuszki 6 (stara komenda policji) pokój nr 108, na pierwszym pietrze. Dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 18.00 lub telefonicznie pod numerem 501207633 Pomóżmy sobie! "Sprawy ważne nie mogą pozostawać na łasce innych, jakichś mniej ważnych"                                                                                       J.W. Goethe
Młodzi kontra HIV

Młodzi kontra HIV

W radomszczańskim sanepidzie  nastąpiło rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu plastycznego "Młodzi kontra HIV " ogłoszonego przez Dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz Wojewódzką Stację Sanitarno  - Epidemiologiczną w Łodzi pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego i Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi. W konkursie również brało udział II Liceum ogólnokształcące w Radomsku. W etapie szkolnym do którego zgłoszono 15 prac wyłoniono trzy plakaty uczennic Katarzyny Jaworskiej(IIIB), Marii Nowak(IIA) i Emili Traczyk(IIC), które zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Na etapie powiatowym wśród nagrodzonych górowało II LO: Katarzyna Jaworska zajęła - I miejsce, natomiast Maria Nowak - III miejsce. Prace zostały przesłane na etap wojewódzki, a dziewczęta nagrodzono biletami na koncert kultowego zespołu DŻEM, który odbędzie się 1 grudnia w Łodzi z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS. - Konkurs ma na celu uświadamiać i stale przypominać młodym ludziom, że zachowania ryzykowne mogą zmieniać na stałe ich dotychczasowe życie, a nawet prowadzić do jego utraty - komentuje Małgorzata Wojetcka - nauczyciel z II LO  w Radomsku.  Weź udział w dyskusji na ważny temat o przemocy:List do terapeuty "Wciąż mam nadzieję ... "   
Mammografia kolejny raz

Mammografia kolejny raz

Jak informuje radomszczański magistrat,  po raz kolejny mammobus zawita do Radomska. Mammografia będzie wykonywana bezpłatnie dla mieszkanek naszego miasta w dniach 11 i 12 grudnia br. przez NZOZ Medica z Łodzi.W badaniu mogą uczestniczyć kobiety z roczników 1940-1959 czyli w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z badań mammograficznych opłacanych przez NFZ. Na mammografię można zapisywać się telefonicznie pod numerami 42 254 64 10 lub 517 544 004.  
Kolejna odsłona kampanii

Kolejna odsłona kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy" rozpoczęła się w Radomsku

Miasto Radomsko po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską kampanię "Prowadzę - jestem trzeźwy". Policjanci z radomszczańskiej drogówki  przez kilka tygodni będą wręczać wszystkim trzeźwym kontrolowanym kierowcom breloczki z logo kampanii oraz logo miasta i naklejki także z logo kampanii, które można nakleić sobie na samochód.W tym roku do trzeźwych uczestników ruchu trafi 600 takich breloków. Jak podaje portal internetowy radomsko.pl, w tym roku  zatrzymano w powiecie radomszczańskim 723 osoby prowadzące pod wpływem alkoholu. Policja odnotowała także 46 wypadki oraz 53 kolizje drogowe, których sprawcami były osoby nietrzeźwe."Prowadzę - jestem trzeźwy"  to program edukacyjny, którego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Wyróżnia go pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów, odwoływanie się do pozytywnych cech człowieka i akcentowanie zasady, że trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i modna.Warto zobaczyć: Strona kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy"   
II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku - Szkoła Promująca Zdrowie

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku - Szkoła Promująca Zdrowie

W dniu 29 października w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku odbyła się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną na temat profilaktyki raka piersi prowadzona pod patronatem firmy Avon. Informacji na ten trudny, ale ważny temat wysłuchały dziewczęta klas drugich.  W czasie spotkania wśród uczennic, które wzięły udział w anonimowej ankiecie na temat zdrowia firma Avon rozlosowała upominki w postaci kosmetyków. Natomiast  5 listopada dzięki uprzejmości dyrekcji szpitala powiatowego w Radomsku licealistki miały możliwość nauki samoobserwacji oraz samokontroli piersi pod okiem dyplomowanej położnej pani Joanny Molińskiej. Inicjatorem wszystkich działań profilaktycznych jest pani Małgorzata Wojtecka - koordynator „ Szkoły Promującej Zdrowie”.To nie koniec działań prowadzonych przez II Liceum w Radomsku. W październiku na terenie  szkoły odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa w ramach turnieju „ Młoda Krew Ratuje Życie”, do którego przystąpiła szkoła. Krew mogli oddać tylko uczniowie pełnoletni. Do akcji zgłosiły się 24 osoby, z czego krew oddało 16 osób w ilości 7,2 litra. 
Sylwester bez alkoholu z Można Inaczej

Sylwester bez alkoholu z Można Inaczej

Po raz kolejny z ciekawą inicjatywą wyszli członkowie Klubu Abstynenckiego "Można Inaczej". Tym razem zapraszają na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Członkowie stowarzyszenia chcą pokazać, że można bawić się wspaniale bez alkoholu. Zabawa rozpocznie się oczywiście 31 grudnia o godz 20.00 w bursie szkolnej przy ul. Piastowskiej 21 w Radomsku. Wcześniej zaplanowano uroczystą mszę świętą o godz 18.00, w kościele  NMP Królowej Polski przy ul. Piastowskiej 45. Koszt to jedyne 45 zł. Zapisy do 30 listopada br. Więcej informacji pod numerem telefonu 0696 818 045. Zobacz program i szczegóły imprezy sylwestrowej z Można Inaczej   
Badania wad postawy siedmiolatków

Badania wad postawy siedmiolatków

Wady postawy  dotyczą od 50 do 70% populacji dziecięcej i młodzieńczej w Polsce. przyczyna ich występowania nie  jest jednoznacznie określona, niemniej jednak czynniki, które wydają się  być głównymi powodami wad postawy, to bez wątpienia spadek aktywności fizycznej oraz wybitnie siedzący tryb życia. W Radomsku,  już 27 października ruszają badania wad postawy u siedmiolatków z radomszczańskich podstawówek. Jako pierwsi zostaną przebadani uczniowie klas pierwszych ze szkoły podstawowej nr 2 i 7. Łącznie 343 uczniów. Program ten jest realizowany ze środków budżetowych miasta Radomska. Więcej informacji pod nr telefonu 044 685 44 85. Warto zobaczyć: Badania przesiewowe słuchu, mowy i wzroku sześciolatków    
Trzeźwy Umysł  - nagrodzono najlepszych !

Trzeźwy Umysł - nagrodzono najlepszych !

Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Radomska w tenisie stołowym, stały się okazją do nagrodzenia osób, które wzięły udział w konkursach organizowanych przez kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł. Nagrody wręczyli wiceprezydent Radomska pan Paweł Rorat oraz Ambasador Kampanii pan Damian Noremberg. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Katarzyna Truchta, Krystian Sosnowicz, Marta Czorny, Kaja Kusek wszyscy za udział w konkursie "Przygoda tuż za progiem". Laureatami konkursu "Formuła na trzeźwość" zostali: Michał Dryja, Krystian Śliwakowski, Monika Wróbel. Gratulacje składamy również Darii Sobieraj za nagrodę w konkursie "Ping?Pong!" oraz Martynie Sobczyk za konkurs "Moja pasja  - moja tarcza". Nagrodami były m.in. gry edukacyjne oraz kalendarze.   
Wystartował Radomszczański  Tydzień Sportu

Wystartował Radomszczański Tydzień Sportu

Radomszczański Tydzień Sportu wystartował dziś oficjalnie w naszym mieście. Pierwszy dzień zmagań upłynął pod znakiem wspinaczki górskiej oraz  podnoszeniu ciężarów.Dodatkową atrakcją była trampolina oraz mata sumo, na której dzieci i młodzież  rywalizowały w duchu fairplay. Kulminacyjnym momentem dzisiejszego dnia był pokaz zdjęć z wypraw w Himalaje znanego podróżnika Jacka Tellera. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Radomska do aktywnego udziału w Radomszczańskim Tygodniu Sportu. Przypominamy, że cała impreza odbywa się w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.  Warto zobaczyć:  Program Tygodnia Sportu w Radomsku   
Profilaktyka, sport, radość!

Profilaktyka, sport, radość!

Prezydent miasta Radomska serdecznie zaprasza na Radomszczański Tydzień Sportu. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie gwiazd polskiego sportu m.in. Maja Włoszczowska czy Szymon Kołecki. Impreza startuje już 12 października.    Szczegółowy program Radomszczańskiego Tygodnia Sportu: Poniedziałek 12 października:- zawody w podnoszeniu ciężarów - UMLKS Radomsko, ul. Kościuszki 3, godz. 12.00 - relacja z wypraw w Himalaje Jacka Telleri - Hala Sportowa, godz.13.00- pokaz wspinaczki - Hala Sportowa, Hala Sportowa, godz.14.00Zaproszeni goście: Szymon Kołecki, Jacek Teller, Fundacja FRiSE Wtorek 13 października - Lekkoatletyka - zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem Artura Partyki - Hala Sportowa, godz. 11.00- turniej piłki nożnej kobiet godz. 14.30Zaproszeni goście: UKS GOL Częstochowa Środa 14 października - Świat sztuk walki- wyścig kolarski w parku Solidarności, godz. 11.00- turniej zapaśniczy, pokazy walk zapaśniczych w różnych odmianach, Hala Sportowa, godz. 10.00Zaproszeni goście: Maja Włoszczowska, Piotr Stepień Czwartek 13 października - Gry zespołowe- mini turniej piłki siatkowej - Hala Sportowa, godz. 10.00Zaproszeni goście: zawodnicy PGE Skra Bełchatów- mecz towarzyski Ekstraklasy  piłki ręcznej kobiet: Piotrcovia Piotrków Tryb. - KS Zgoda Ruda Śląska - Hala Sportowa, godz. 17.00 Piątek 16 października - Dzień poświęcony osobom niepełnosprawnym- indywidualne  mistrzostwa Radomska w tenisie stołowym - Hala Sportowa, godz. 12.00- integracyjne zawody pływackie - basen MOSiR, godz. 9.00 Sobota - niedziela 17 i 18 października- turniej kadetek i kadetów w tenisie stołowym - sobota, godz.8.45, niedziela, godz. 9.00, zakończenie gier i wręczenie nagród godz.12.50 Zapisy i więcej szczegółów pod nr telefonu: 044 685 44 85 lub sport@radomsko.pl  
Napisali o kampanii

Napisali o kampanii

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" powoli dobiega końca. O tym jak przebiegała w radomszczańskim Ośrodku Wspierania Rodziny można przeczytać na oficjalnej stronie akcji lub klikając na poniższe linki:Kampania "ZTU" - plenerowa świetlicaKampania "ZTU" - ostatni akcentKampania "ZTU" - będą pieczone kiełbaski Kampania "ZTU" - królowało karaokeKampania "ZTU" - ping- pong niepełnosprawnych  
Turniejowe potyczki

Turniejowe potyczki

Wspaniała sportowa atmosfera w duchu fair play,  towarzyszyła uczestnikom  II  Otwartego  Turnieju Piłki Siatkowej Klubów Abstynenckich. Organizatorem rozgrywek była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radomska oraz Klub Abstynencki "Szansa".W turnieju wystartowały cztery drużyny. Rywalom nie dał szans Klub "Szansa" z Radomska, który zajął  I miejsce. Druga pozycja przypadła klubowi "Przyjaciel" z Bełchatowa, trzecia radomszczańskiemu zespołowi Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego. Czwarte miejsca przypadło w udziale klubowi "Stop" ze Zgierza. Nagrody wręczyła prezydent Radomska Anna Milczanowska. Po zawodach na wszystkich czekała niespodzianka. W stanicy harcerskiej w Białym Brzegu wystąpił Piotr Nagiel, lider zespołu 100%.   
Dzieciństwo bez przemocy

Dzieciństwo bez przemocy

Miasto Radomsko włączyło się w ogólnopolską kampanię "Dzieciństwo bez przemocy". Kampania społeczna poświęcona jest problemowi stosowania kar fizycznych wobec dzieci. Akcja pod hasłem "Bite dzieci widzą świat inaczej" skierowana jest do rodziców, a jej celem jest uświadomienie negatywnych konsekwencji stosowania kar fizycznych oraz promowanie pozytywnych metod wychowawczych. Organizacja kampanii związana jest z nowelizacją Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie i wprowadzanym zakazem stosowania kar fizycznych wobec dzieci. Jesteśmy przekonani, że zmianom prawnym powinna towarzyszyć edukacja społeczeństwa.Ważnym elementem akcji będą lokalne aktywności prowadzone przez ambasadorów kampanii. Do końca 2009 roku kilkaset organizacji i instytucji  z całej Polski zrealizuje działania skierowane do rodziców. Odbiorcom kampanii zostaną udostępniane materiały edukacyjne promujące pozytywne metody wychowawcze (broszura „Zamiast klapsów. Jak z szacunkiem i miłością wyznaczyć dziecku granice”, ulotka „10 kroków ku temu, by stać się lepszym rodzicem”, scenariusz zajęć nt. wychowania bez przemocy, manual dla ambasadorów nt. organizowania kampanii społecznych).  W ramach akcji została także uruchomiona strona internetowa www.dziecinstwobezprzemocy.pl , na której można znaleźć informacje dotyczące wychowywania dzieci i organizowania lokalnych działań promujących pozytywne metody wychowawcze. Pobierz:Ulotka "10 kroków ku temu jak się stać lepszym rodzicem" (format .pdf)Broszura "Zamiast klapsów" (format .pdf) 
Radosny zlot

Radosny zlot

W  ramach programu dotowanego przez Urząd Miasta Radomska oraz przy współpracy Komendy Hufca ZHP Radomsko, GKRPA w Kodrębie w Białym Brzegu od 4 do 6 września trwał III Radomszczański Zlot Radości. Uroczystego otwarcia Zlotu dokonała pani Elżbieta Chybalska prezes prężnie działającego Stowarzyszenia "Można Inaczej". Pierwszy dzień upłynął na mitingu otwartym prowadzony przez grupę Al Anon "Nadzieja" z Radomska.W drugim dniu Zlotu organizatorzy zaprosili do prowadzenia warsztatów psychologicznych panią  Beatę Łuszczynę. Tematyką zajęć były sposoby radzenia sobie w sytuacja trudnych oraz nabywanie umiejętności społecznych w kontakcie z drugim człowiekiem. Ukoronowaniem dnia była polowa msza święta. Wielu miłych wrażeń dostarczyło biesiadowanie przy kominku i zabawa pod gwiazdami.Uczestnicy Zlotu chętnie brali udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów: rozgrywki w badmintona. koszykówka, bieg wokół stanicy i wiele innych gier zespołowych. W imprezie wzięły udział również dzieci. Specjalnie dla nich przygotowano zajęcia plastyczne oraz konkursy z nagrodami. - Zlot Radości pozwolił na spędzeniu czasu w otoczeniu przedborskich lasów oraz integrację środowisk abstynenckich - wspomina Elżbieta Chybalska - organizator. Wzięło w nim udział  ponad 50 osób - dodaje.  Warto zobaczyć:  Galeria Zlotu Radości   
Jarek Wajk ponownie w Radomsku

Jarek Wajk ponownie w Radomsku

Na zaproszenie klubu abstynenckiego "Można Inaczej" wystąpi w Radomsku Jarek Wajk były wokalista zespołu Oddział Zamknięty. Koncert odbędzie się 13 września 2009 roku w Miejskim Domu Kultury o godz 19.00. Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą" - nowatorski charakter tego spotkania polega na tym, że autor mówi i śpiewa nie tylko o tym, czym jest uzależnienie i jaka jest cena wejścia w "piekło nałogu", ale śmiało wskazuje, gdzie należy szukać źródeł ucieczki w "sztuczne raje". Mówi także o drodze wyjścia z problemu."Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą" Jarosława Wajka jest programem z zakresu profilaktyki uzależnień. Recital adresowany jest do starszej młodzieży gimnazjalnej, licealnej oraz osób dorosłych. Program wykonywany przez artystę trwa ok. dwóch godzin zegarowych. W tym czasie artysta wykonuje 6 - 7 utworów muzycznych, przeplatanych wypowiedziami odnoszącymi się do drogi jaką sam artysta pokonał w walce o trzeźwe życie.Po części artystycznej Jarek Wajk spotyka się w ramach indywidualnych rozmów z młodzieżą, kadrą pedagogiczną, terapeutami oraz osobami zajmującymi się profilaktyką uzależnień.Jarek Wajk to polski wybitny wokalista. Przez siedem lat był związany z zespołem Oddział Zamknięty. Współpracował także m.in. z grupą Daab, Dżem. W ubiegłym roku ze swoim recitalem wystąpił w Napoleonowie dla młodzieży z radomszczańskich świetlic  środowiskowych. Wstęp na koncert jest bezpłatny.O tym piszą media:Jarek Wajk wystąpi Radomsku