Aktualności

Jak być szczęśliwą kobietą

Jak być szczęśliwą kobietą

Zapraszamy na Szczęśliwy Dzień  Kobiet w dniu 8 marca. Nie tylko kobiety. W programie spotkanie z panią Mirą Janowską, która jest pomysłodawczynią i rektorem Mistrzowskiej Akademii Miłości z Warszawy oraz projekcja filmu "A właśnie, że tak" w reż. Michael Lehmann. Wszystko  to od godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.  KLIKNIJ I ZOBACZ PLAKAT PROMOCYJNY 8 MARCA  Na Święto Kobiet zaprasza również Klub Abstynencki "Można Inaczej" Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety wraz z rodzinami do wspólnychobchodów Dnia Kobiet, które odbędą się dnia 7 marca 2010 - w niedzielę,w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku.Uroczystość rozpocznie się o godz. 16.00. W programie przewidziane sąliczne atrakcje, w tym występ dzieci i młodzieży, występ Radomszczańskiej Orkiestry Podwórkowej,poczęstunek, upominki dla każdej kobiety oraz losowanie nagród. Sponsorem upominków i nagród jest Avon.Sprawmy, aby kobiety w naszej rodzinie poczuły ciepło, miłość i wsparcieoraz aby ten dzień trwał cały rok.Zapraszamy serdecznie.
Dyżury prawnika ponownie w Pukncie Konsultacyjnym Problemów Uzależnień

Dyżury prawnika ponownie w Pukncie Konsultacyjnym Problemów Uzależnień

Od marca w Punkcie Konsultacyjnym Problemów Uzależnień ponownie będzie dyżurował prawnik. Bezpłatne porady z zakresu przemocy domowej udzielane będą w każdy wtorek miesiąca w godz. 17.00 - 19.00. Miejsce: Punkt Konsultacyjny przy ul. Reymonta 58, w Radomsku, tel: 44 685 44 52
Tańczyli i malowali w imię profilaktyki prozdrowotnej

Tańczyli i malowali w imię profilaktyki prozdrowotnej

Zajęcia pozalekcyjne pozwalają rozwijać skrzydła młodzieży z II LO w Radomsku. W styczniu zakończył się tam trwający trzy miesiące projekt "Profilaktyka i ochrona zdrowia - wspieranie dodatkowych form spędzania wolnego czasu dla młodzieży promujących  życie bez narkotyków i innych substancji psychoaktywnych". Spotkania  zostały podzielone na trzy bloki tematyczne: pierwszy obejmował taniec towarzyski, drugi poświęcony był  nauce wizażu oraz dbaniu o dobry wizerunek, trzeci to zajęcia plastyczne. W zajęciach wzięło udział ponad stu uczniów nie tylko z naszej szkoły; wszyscy doskonale się bawili. Wyjście z taką ofertą do młodzieży to próba sprostania wysokim wymaganiom jakie stawiają młodzi ludzie nam nauczycielom. Chcemy, aby szkoła zapewniała nie tylko dobry poziom edukacji, ale także umożliwiała rozwój własnych zainteresowań i hobby, które nie mieszczą się w ofercie typowych zajęć edukacyjnych. - Takie spotkania to również alternatywa spędzania czasu wolnego promująca ruch, kształtująca prawidłowe relacje w grupie oraz wzmacniająca wiarę we własne możliwości, a tym samym przeciwdziałająca skłonności do sięgania po używki - podkreśliła Małgorzata Wojtecka - nauczyciel  II LO w Radomsku
Startuje I edycja Szkoły dla Rodziców i Wychowawców

Startuje I edycja Szkoły dla Rodziców i Wychowawców

Już 18 lutego rusza Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. W Radomsku będzie to pierwsza edycja. Jest to cykl warsztatów psychoedukacyjnych nastawionych na rozwój i opanowanie umiejętności potrzebnym dorosłym do  budowania relacji z dziećmi i wspierania procesu ich usamodzielniania. Zajęcia będą raz w tygodniu i potrwają do końca kwietnia br. Uczestniczyć będzie łącznie 16 osób. Zajęcia prowadzi pan Wojciech Koniarski - pedagog i wychowawca młodzieży. Miejscem spotkań jest świetlica środowiskowa Ośrodka Wspierania Rodziny przy ul. Kościuszki 12a.Współorganizatorem  spotkań  jest OWR Radomsko i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.   
Pomogą ofiarom przestępstw

Pomogą ofiarom przestępstw

Zgodnie z zaleceniem Ministra Sprawiedliwości, w dniach od 22 do 26 lutego organizuje się "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Dyżury pełnione będą przez przedstawicieli organizacji pozarządowych zajmujących się udzielaniem pomocy osobom pokrzywdzonym. Sąd Rejonowy w Radomsku  zaprosił do współpracy kilka takich organizacji.Harmonogram pracy specjalistów:- 22 luty w godz. 9.00 - 15.00 dyżur pełni pani Aleksandra Łańcuchowska - Kościołek z Poradni Psych-Ped.- 23 luty w godz. 9.00 - 15.00 dyżur pełnią Teresa Patek i Ksawery Dobrowolski z Klubu "Można Inaczej"- 24 luty w godz. 9.00 - 14.00 dyżur pełni pani Mirosława Lis z Poradni Terapii Uzależnień - 25 luty w godz. 9.00 - 15.00 dyżur pełni psycholog z PCPR Radomsko oraz pani Anna Ryng  z OWR Radomsko- 26 luty w godz. 9.00 - 14.00 dyżur pełni pani Katarzyna Wszelaka z PCK Radomsko  Adres Sądu Rejonowego w Radomsku gdzie będą pełnione dyżury: ul. Tysiąclecia 3 tel:44 683 09 60 
Walczyli z nałogami

Walczyli z nałogami

Jeżeli chodzi o działania profilaktyczne to uczniowie II LO z Radomska nie zwalniają tempa. Tym razem zorganizowali happening z okazji Dnia Walki z Paleniem Tytoniu. Podczas akcji młodzież i pracownicy szkoły mogli zapoznać się z ulotkami, w których zachęcano ich do rzucenia palenia oraz dbałości o własne zdrowie poprzez aktywny wypoczynek i zdrowy sposób odżywiania.Podczas przerw międzylekcyjnych, aż 80 osób wypełniło ankietę na temat  szkodliwości palenia. Młodzi ludzie oraz chętni nauczyciele musieli się wykazać wiedzą  dotyczącą chorób grożącym palaczom, zawartości substancji szkodliwych w papierosach oraz ustosunkować się do zakazu palenia w miejscach publicznych. Zainteresowanie przebranym się po korytarzu przebranym "papierosem" było bardzo duże, a młodzież chętnie wypełniała ankiety i częstowała się przygotowanymi cukierkami cukierki. W przeciągu dwóch 10 minutowych przerw wszystkie ankiety zostały rozdane. Jak wynika z badań uczniowie II LO są świadomi zagrożeń wynikających z palenia papierosów i w większości są za wprowadzeniem  zakazu palenia w miejscach publicznych. To dobrze świadczy  o poziomie edukacji i podejmowanych działaniach  profilaktycznych w zakresie ochrony zdrowia.  
Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych na 2010 rok już jest

Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2010 rok już jest

Zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do zapoznania się z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla miasta Radomska na 2010 rok. Aby go pobrać i zobaczyć wystarczy kliknąć TUTAJ Podziel się swoimi uwagami na temat Programu i skomentuj!   
Noworoczne postanowienia - weź udział w naszej ankiecie

Noworoczne postanowienia - weź udział w naszej ankiecie

Po nocy sylwestrowej budzimy się oto w Nowym Roku, mając nadzieję, iż będzie on lepszy od poprzedniego. Ludzie mówią sobie tego ranka: „Mamy Nowy Rok! W tym roku to...” i tutaj następuje wyliczenie planów i zamierzeń, jakie zamierzamy zrealizować w ciągu nadchodzących dwunastu miesięcy.Zaczyna się tworzenie listy postanowień noworocznych. Co zrobi się w tym roku, czego się nie będzie robić, co chce się uzyskać, a czego uniknąć... To nic, że w większości przypadków lista ta jest bliźniaczo podobna do listy sprzed roku, to nic, że ostatnio nie udało się tego osiągnąć, w tym roku to jednak już na pewno. Obiecujemy sobie silną wolę, konsekwencję w działaniu, wytrwałość w realizacji. W tamtym roku co prawda nie wyszło ... Weź udział w naszej ankiecie umieszczonej po prawej stronie i zagłosuj. Sonda dotyczy uzależnień czy nałogów. Możesz się również podzielić swoimi postanowieniami noworocznymi umieszczając je  w komentarzu pod artykułem. Do dzieła!  
Wasze świąteczne  życznia

Wasze świąteczne życznia

Dla moich Klientek, Klientów, Pracowników wszystkich instytucji, którzy wspierają mnie i współpracują ze mną w pomaganiu tym, którzy tego  potrzebują na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, dużo szczęścia, wszystkiego co najlepsze i żeby nadchodzący Rok 2010 dał dużo radości  i spełnił wszystkie życzenia                                           przesyła Ania Ryng z Punktu KonsultacyjnegoWielu Bożych błogosławieństw na ten wspaniały czas Narodzenia Pańskiego. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła, rodzinnej atmosfery,a Nowy rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność dla naszych Członkiń , wszystkich Kobiet i ich rodzin                                       życzy Stowarzyszenie Radomszczańskich kobiet "DaMka"  Prawdziwie radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku                                                                              życzy Zespół Profilaktyki i Promocji Zdrowia MKRPA  Jeżeli chcesz przesłać świąteczne i noworoczne życznia znajomym, kolegom z pracy  czy bliskim wystarczy, że na adres profilaktykaradomsko@home.pl  je wyślesz,  a my je opublikujemy na tej stronie! Czekamy na Wasze życznia do 23 grudnia.
Sukces młodych uczennic z II LO w Radomsku

Sukces młodych uczennic z II LO w Radomsku

Na konkurs ogłoszony przez Dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej oraz Wojewódzką Stację Sanitarno  -Epidemiologiczną w Łodzi pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego i Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego odpowiedzieli uczniowie II LO z Radomska. Dwie uczennice II LO Katarzyna Jaworska oraz Maria Nowak od razu zwróciły uwagę jury konkursowego na etapie szkolnym innowacyjnością oraz techniką wykonania prac i zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Obie prace zauważono również na etapie powiatowym.Plakat Katarzyny Jaworskiej  zajął - I miejsce, natomiast Marii Nowak - III miejsce. Prace zostały przesłane na etap wojewódzki, a dziewczęta nagrodzono biletami na koncert kultowego zespołu Dżem, który odbędzie się 1 grudnia w Łodzi z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS w Klubie Wytwórnia. To jednak nie koniec sukcesów młodych utalentowanych artystek. Dziewczęta zostały laureatkami konkursu na etapie wojewódzkim. 1 grudnia wraz z opiekunem Małgorzatą Wojtecką zostały zaproszone po odbiór nagrody głównej podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS w Dużej Sali Sejmiku Wojewódzkiego. Prace Kasi i Marysi zostaną ponadto umieszczone w kalendarzu okolicznościowym na 2010 rok, będzie można je też obejrzeć podczas wieczornego koncertu Dżemu w Klubie Wytwórnia. Tematyka prac konkursowych porusza istotny problem - plakat ma przestrzegać młodego człowieka przed podejmowaniem ryzykownych i nieodpowiedzialnych zachowań, skutkujących zakażeniem HIV oraz promować zdrowy styl życia. - To dla naszej szkoły bardzo ważne, jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie a popularyzowanie idei zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży jest jednym z naszych priorytetowych zadań  - podkreśla Małgorzata Wojtecka - koordynator oświaty zdrowotnej oraz nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Kliknij i zobacz nagrodzone prace
Stowarzyszenie DaMKa już działa

Stowarzyszenie DaMKa już działa

Stowarzyszenie Radomszczańskich Kobiet DaMka już działa. Celem Stowarzyszenia jest kompleksowe działanie na rzecz edukacji kobiet, ich rozwoju osobistego, społecznego, zawodowego i politycznego. DaMka udziela  bezpłatnych porad: psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych, medycznych, prawnych. Siedziba stowarzyszenia mieści się w Radomsku przy ul. Kościuszki 6 (stara komenda policji) pokój nr 108, na pierwszym pietrze. Dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 18.00 lub telefonicznie pod numerem 501207633 Pomóżmy sobie! "Sprawy ważne nie mogą pozostawać na łasce innych, jakichś mniej ważnych"                                                                                       J.W. Goethe
Młodzi kontra HIV

Młodzi kontra HIV

W radomszczańskim sanepidzie  nastąpiło rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu plastycznego "Młodzi kontra HIV " ogłoszonego przez Dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz Wojewódzką Stację Sanitarno  - Epidemiologiczną w Łodzi pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego i Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi. W konkursie również brało udział II Liceum ogólnokształcące w Radomsku. W etapie szkolnym do którego zgłoszono 15 prac wyłoniono trzy plakaty uczennic Katarzyny Jaworskiej(IIIB), Marii Nowak(IIA) i Emili Traczyk(IIC), które zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Na etapie powiatowym wśród nagrodzonych górowało II LO: Katarzyna Jaworska zajęła - I miejsce, natomiast Maria Nowak - III miejsce. Prace zostały przesłane na etap wojewódzki, a dziewczęta nagrodzono biletami na koncert kultowego zespołu DŻEM, który odbędzie się 1 grudnia w Łodzi z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS. - Konkurs ma na celu uświadamiać i stale przypominać młodym ludziom, że zachowania ryzykowne mogą zmieniać na stałe ich dotychczasowe życie, a nawet prowadzić do jego utraty - komentuje Małgorzata Wojetcka - nauczyciel z II LO  w Radomsku.  Weź udział w dyskusji na ważny temat o przemocy:List do terapeuty "Wciąż mam nadzieję ... "   
Mammografia kolejny raz

Mammografia kolejny raz

Jak informuje radomszczański magistrat,  po raz kolejny mammobus zawita do Radomska. Mammografia będzie wykonywana bezpłatnie dla mieszkanek naszego miasta w dniach 11 i 12 grudnia br. przez NZOZ Medica z Łodzi.W badaniu mogą uczestniczyć kobiety z roczników 1940-1959 czyli w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z badań mammograficznych opłacanych przez NFZ. Na mammografię można zapisywać się telefonicznie pod numerami 42 254 64 10 lub 517 544 004.  
Kolejna odsłona kampanii

Kolejna odsłona kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy" rozpoczęła się w Radomsku

Miasto Radomsko po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską kampanię "Prowadzę - jestem trzeźwy". Policjanci z radomszczańskiej drogówki  przez kilka tygodni będą wręczać wszystkim trzeźwym kontrolowanym kierowcom breloczki z logo kampanii oraz logo miasta i naklejki także z logo kampanii, które można nakleić sobie na samochód.W tym roku do trzeźwych uczestników ruchu trafi 600 takich breloków. Jak podaje portal internetowy radomsko.pl, w tym roku  zatrzymano w powiecie radomszczańskim 723 osoby prowadzące pod wpływem alkoholu. Policja odnotowała także 46 wypadki oraz 53 kolizje drogowe, których sprawcami były osoby nietrzeźwe."Prowadzę - jestem trzeźwy"  to program edukacyjny, którego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Wyróżnia go pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów, odwoływanie się do pozytywnych cech człowieka i akcentowanie zasady, że trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i modna.Warto zobaczyć: Strona kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy"   
II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku - Szkoła Promująca Zdrowie

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku - Szkoła Promująca Zdrowie

W dniu 29 października w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku odbyła się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną na temat profilaktyki raka piersi prowadzona pod patronatem firmy Avon. Informacji na ten trudny, ale ważny temat wysłuchały dziewczęta klas drugich.  W czasie spotkania wśród uczennic, które wzięły udział w anonimowej ankiecie na temat zdrowia firma Avon rozlosowała upominki w postaci kosmetyków. Natomiast  5 listopada dzięki uprzejmości dyrekcji szpitala powiatowego w Radomsku licealistki miały możliwość nauki samoobserwacji oraz samokontroli piersi pod okiem dyplomowanej położnej pani Joanny Molińskiej. Inicjatorem wszystkich działań profilaktycznych jest pani Małgorzata Wojtecka - koordynator „ Szkoły Promującej Zdrowie”.To nie koniec działań prowadzonych przez II Liceum w Radomsku. W październiku na terenie  szkoły odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa w ramach turnieju „ Młoda Krew Ratuje Życie”, do którego przystąpiła szkoła. Krew mogli oddać tylko uczniowie pełnoletni. Do akcji zgłosiły się 24 osoby, z czego krew oddało 16 osób w ilości 7,2 litra. 
Sylwester bez alkoholu z Można Inaczej

Sylwester bez alkoholu z Można Inaczej

Po raz kolejny z ciekawą inicjatywą wyszli członkowie Klubu Abstynenckiego "Można Inaczej". Tym razem zapraszają na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Członkowie stowarzyszenia chcą pokazać, że można bawić się wspaniale bez alkoholu. Zabawa rozpocznie się oczywiście 31 grudnia o godz 20.00 w bursie szkolnej przy ul. Piastowskiej 21 w Radomsku. Wcześniej zaplanowano uroczystą mszę świętą o godz 18.00, w kościele  NMP Królowej Polski przy ul. Piastowskiej 45. Koszt to jedyne 45 zł. Zapisy do 30 listopada br. Więcej informacji pod numerem telefonu 0696 818 045. Zobacz program i szczegóły imprezy sylwestrowej z Można Inaczej   
Badania wad postawy siedmiolatków

Badania wad postawy siedmiolatków

Wady postawy  dotyczą od 50 do 70% populacji dziecięcej i młodzieńczej w Polsce. przyczyna ich występowania nie  jest jednoznacznie określona, niemniej jednak czynniki, które wydają się  być głównymi powodami wad postawy, to bez wątpienia spadek aktywności fizycznej oraz wybitnie siedzący tryb życia. W Radomsku,  już 27 października ruszają badania wad postawy u siedmiolatków z radomszczańskich podstawówek. Jako pierwsi zostaną przebadani uczniowie klas pierwszych ze szkoły podstawowej nr 2 i 7. Łącznie 343 uczniów. Program ten jest realizowany ze środków budżetowych miasta Radomska. Więcej informacji pod nr telefonu 044 685 44 85. Warto zobaczyć: Badania przesiewowe słuchu, mowy i wzroku sześciolatków    
Trzeźwy Umysł  - nagrodzono najlepszych !

Trzeźwy Umysł - nagrodzono najlepszych !

Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Radomska w tenisie stołowym, stały się okazją do nagrodzenia osób, które wzięły udział w konkursach organizowanych przez kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł. Nagrody wręczyli wiceprezydent Radomska pan Paweł Rorat oraz Ambasador Kampanii pan Damian Noremberg. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Katarzyna Truchta, Krystian Sosnowicz, Marta Czorny, Kaja Kusek wszyscy za udział w konkursie "Przygoda tuż za progiem". Laureatami konkursu "Formuła na trzeźwość" zostali: Michał Dryja, Krystian Śliwakowski, Monika Wróbel. Gratulacje składamy również Darii Sobieraj za nagrodę w konkursie "Ping?Pong!" oraz Martynie Sobczyk za konkurs "Moja pasja  - moja tarcza". Nagrodami były m.in. gry edukacyjne oraz kalendarze.   
Wystartował Radomszczański  Tydzień Sportu

Wystartował Radomszczański Tydzień Sportu

Radomszczański Tydzień Sportu wystartował dziś oficjalnie w naszym mieście. Pierwszy dzień zmagań upłynął pod znakiem wspinaczki górskiej oraz  podnoszeniu ciężarów.Dodatkową atrakcją była trampolina oraz mata sumo, na której dzieci i młodzież  rywalizowały w duchu fairplay. Kulminacyjnym momentem dzisiejszego dnia był pokaz zdjęć z wypraw w Himalaje znanego podróżnika Jacka Tellera. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Radomska do aktywnego udziału w Radomszczańskim Tygodniu Sportu. Przypominamy, że cała impreza odbywa się w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.  Warto zobaczyć:  Program Tygodnia Sportu w Radomsku   
Profilaktyka, sport, radość!

Profilaktyka, sport, radość!

Prezydent miasta Radomska serdecznie zaprasza na Radomszczański Tydzień Sportu. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie gwiazd polskiego sportu m.in. Maja Włoszczowska czy Szymon Kołecki. Impreza startuje już 12 października.    Szczegółowy program Radomszczańskiego Tygodnia Sportu: Poniedziałek 12 października:- zawody w podnoszeniu ciężarów - UMLKS Radomsko, ul. Kościuszki 3, godz. 12.00 - relacja z wypraw w Himalaje Jacka Telleri - Hala Sportowa, godz.13.00- pokaz wspinaczki - Hala Sportowa, Hala Sportowa, godz.14.00Zaproszeni goście: Szymon Kołecki, Jacek Teller, Fundacja FRiSE Wtorek 13 października - Lekkoatletyka - zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem Artura Partyki - Hala Sportowa, godz. 11.00- turniej piłki nożnej kobiet godz. 14.30Zaproszeni goście: UKS GOL Częstochowa Środa 14 października - Świat sztuk walki- wyścig kolarski w parku Solidarności, godz. 11.00- turniej zapaśniczy, pokazy walk zapaśniczych w różnych odmianach, Hala Sportowa, godz. 10.00Zaproszeni goście: Maja Włoszczowska, Piotr Stepień Czwartek 13 października - Gry zespołowe- mini turniej piłki siatkowej - Hala Sportowa, godz. 10.00Zaproszeni goście: zawodnicy PGE Skra Bełchatów- mecz towarzyski Ekstraklasy  piłki ręcznej kobiet: Piotrcovia Piotrków Tryb. - KS Zgoda Ruda Śląska - Hala Sportowa, godz. 17.00 Piątek 16 października - Dzień poświęcony osobom niepełnosprawnym- indywidualne  mistrzostwa Radomska w tenisie stołowym - Hala Sportowa, godz. 12.00- integracyjne zawody pływackie - basen MOSiR, godz. 9.00 Sobota - niedziela 17 i 18 października- turniej kadetek i kadetów w tenisie stołowym - sobota, godz.8.45, niedziela, godz. 9.00, zakończenie gier i wręczenie nagród godz.12.50 Zapisy i więcej szczegółów pod nr telefonu: 044 685 44 85 lub sport@radomsko.pl