Urodziny Klubu \"Szansa\"
Klub Wzajemnej Pomocy „SZANSA” oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają na obchody rocznicy powstania Klubu „SZANSA”.
Radomsko w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”
„Zachowaj Trzeźwy Umysł” to ogólnopolska kampania, która podejmuje działania w zakresie profilaktyki uzależnień. ZTU to uznana marka na polskim rynku profilaktyczno – edukacyjnym, pozytywna i pomysłowa, stawiająca na wyraźny i optymistyczny przekaz. Realizacja kampanii zakłada ścisłą współpracę z samorządami lokalnymi w całym kraju. Od wielu lat Miasto Radomsko włącza się to tej akcji.
II Radomszczański Bieg Nocny w parku Solidarności
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miasto Radomsko już drugi raz zaprosili mieszkańców miasta na Bieg Nocny „Trzeźwość – to zdrowy styl życia”. Impreza odbyła się w ostatni dzień wakacji na terenie parku Solidarności w Radomsku.
Pielgrzymka do Częstochowy. Biegiem i na rowerze
W sobotę 25 sierpnia, kilkudziesięciu biegaczy stawiło się na starcie II Sztafetowej Biegowej Pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę. Dodatkowo, w tym roku do Częstochowy pojechali rowerzyści w I Rajdzie Papieskim.
Bieg Nocny z MKRPA
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miasto Radomsko zapraszają na Bieg Nocny „Trzeźwość – to zdrowy styl życia”. Bieg już w piątek 31 sierpnia, w parku Solidarności.
Szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych
Miasto Radomsko przy współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z uwagi na zmiany w przepisach dotyczących m.in. zasad dystrybucji i udzielania zezwoleń na sprzedaż alkoholu, przeprowadzi profilaktyczne szkolenia dla sprzedawców wyrobów alkoholowych. Chęć udziału w szkoleniu zadeklarowało już ponad 120 przedsiębiorców z terenu miasta.
Świętojański rajd rowerowy z Szansą i MKRPA
Klub Wzajemnej Pomocy "SZANSA " oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zorganizowali IX Świętojański Rajd Rowerowy.
Ankieta w sprawie zmian w ustawie o wychowaniu w trzeźwości
W marcu weszła w życie nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Samorząd ma teraz 6 miesięcy na dostosowanie miejscowego prawa do zmian wprowadzonych ustawą.
Rozmowa z Jerzym Górskim
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu w "Rozmowie Dnia" w TV NTL z udziałem Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym Ironmanie. Jerzy Górski był także gościem radomszczańskiej odsłony Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości.
Jerzy Górski spotkał się z młodzieżą
W ramach Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości Miejski Dom Kultury odwiedził Jerzy Górski, utytułowany polski sportowiec, który zdobył pierwsze miejsce w Double Iron Thriatlon w Huntsville (USA) w 1990 roku. Podczas spotkania z młodzieżą opowiadał jak radzić sobie z przeciwnościami losu.
Obchody Dnia Trzeźwości
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości odbyło się już szóste spotkanie z osobami szukającymi pomocy w drodze do trzeźwości zorganizowane przez Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa”.
Dla uzależnionych i ich najbliższych
24 marca, w Radomsku rozpoczęły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. Pierwszym ich punktem był dzień otwarty na rzecz osób współuzależnionych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Klub Abstynencki „Można inaczej”.
Ogólnopolski Dzień Trzeźwości w Radomsku
Corocznie, poniedziałek poprzedzający święta wielkanocne obchodzony jest jako Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. W tym roku przypada 26 marca. Dzień ten ma na celu zwrócenie uwagi na problem uzależnienia od alkoholu i wynikające z tego zagrożenia.
Czy Twoje picie jest bezpieczne. Zrób test AUDIT
Spożycie alkoholu opisywać można w gramach wypitego alkoholu lub też posługując się miarą porcji standardowej. Przyjmuje się, że w Europie porcja taka zawiera zwykle 10g czystego alkoholu. Porcja standardowa alkoholu (tzn. 10g czystego, 100% alkoholu) zawarta jest w ok. 250ml piwa o mocy 5%, w ok. 100ml wina o mocy 12% oraz w ok. 30ml wódki o mocy 40%.
Zmiany przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
W dniu 1.01.2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017r. poz. 2439). Zmieniła ona ustawę z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Poniżej w załączniku prezentujemy najważniejsze zmiany.
Wesołych Świąt
Niechaj nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą pełne spokoju szczęścia, a każdy dzień Nowego Roku przynosi radość z realizacji najskrytszych marzeń i planów.
Program do konsultacji
Zarządzeniem prezydenta Jarosława Ferenca z dnia 24 listopada, do konsultacji społecznych został przekazany Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Radomska na 2018 rok.
Termin konsultacji wyznaczono od 28 listopada do 11 grudnia. Konsultacje Programu polegają m.in. na zgłaszaniu uwag i opinii poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza dostępnego na stronach
BIP Urzędu Miasta Radomska.
Straż Pożarna wygrywa Turniej Sympatyków Życia w Trzeźwości
W niedzielę 5 listopada, Klub Wzajemnej Pomocy "Szansa" oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku, zorganizowali IX Otwarty Halowy Turniej Piłki Nożnej Sympatyków Życia w Trzeźwości.
Turniej zorganizowany już po raz dziewiąty, pokazał mieszkańcom miasta Radomska, że sport może być jednym z najlepszych działań profilaktycznych. Abstynenci swoją postawą udowadniają innym, że aktywność fizyczna na trzeźwo jest równie atrakcyjna, a przede wszystkim bezpieczna.
W turnieju, rozgrywanym w hali PSP nr 7, wystartowało 7 drużyn. Spotkania rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.
I miejsce - Państwowa Straż Pożarna w Radomsku, II miejsce - Stowarzyszenie Abstynenckie "OPOKA" Opoczno, III miejsce - Gold –Car. Dalsze miejsca: WOPR Radomsko Stowarzyszenie Abstynenckie "Viola" Brzeziny Stowarzyszenie Abstynenckie "PRZYJACIEL" Bełchatów, KWP "SZANSA " Radomsko.
Turniej odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Radomsko z Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom i Patologiom Społecznym. Współorganizatorem turnieju był Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim.