Proflilaktyczne zakończenie lata z MKRPA i MOPS
Pod hasłem „Zakończenie lata”, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, zorganizowali piknik profilaktyczno-integracyjny w placówce wsparcia dziennego nr 3 przy ul. Brzeźnickiej 149.
Zaproszenie na piknik profilaktyczno-integracyjny
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, zapraszają na piknik profilaktyczno-integracyjny "Zakończenie lata". Wydarzenie zaplanowano na 24 września, w placówce wsparcia dziennego nr 3 przy ul. Brzeźnickiej 149.
FAS dar od matki
9 września, zawsze o godz. 9.09 obchodzimy, Światowy Dzień FAS, czyli alkoholowego zespołu płodowego. Dziewiątki to symbol ciąży. FAS z angielskiego to Płodowy Zespół Alkoholowy (Fetal Alcohol Syndrome). Taki stan jest skutkiem wpływu alkoholu na płód w czasie ciąży. Dzień ten ma również na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na występowanie problemu w skali światowej. Z tej okazji na całym świecie i również w Polsce, odbędzie się wiele różnych sympozjów i narad. Na pewno, jak co roku powstanie wiele wytycznych i działań profilaktycznych na przyszłość.
9 września. Światowy Dzień FAS – Alkoholowego Zespołu Płodowego
9 września, to dzień, kiedy obchodzimy Światowy Dzień FAS (Alkoholowego Zespołu Płodowego). Ma on na celu uświadomienie przyszłym matkom negatywnych skutków picia alkoholu w czasie ciąży, jego wpływu na rozwój płodu, a w przyszłości – na możliwy, nieprawidłowy rozwój dziecka. Dzień ten ma również na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na występowanie problemu w skali światowej.
Kierowcy w Radomsku zdawali egzamin z trzeźwości
1 czerwca, prócz dnia dziecka, obchodzimy w Polsce Dzień bez Alkoholu. Egzamin z trzeźwości Radomszczanie zdali wzorowo - na specjalnej akcji radomszczańskiej policji przebadano 101 kierowców i u żadnego nie wykazano obecności alkoholu.
1 czerwca. Dzień bez Alkoholu
1 czerwca. Ta każdemu jednoznacznie kojarzy się z Dniem Dziecka. W kalendarzu świąt można jednak zauważyć jeszcze jedną pozycję - Dzień bez Alkoholu. Warto tego dnia szczerze porozmawiać o profilaktyce alkoholowej i problemach, jakie niesie za sobą alkohol i inne środki odurzające.
Dzień otwartych drzwi z Klubem Szansa i MKRPA
W poniedziałek 29 marca 2021 r. w ramach Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa" we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku zaprasza osoby potrzebujące wsparcia do skorzystania z bezpłatnych konsultacji dotyczących choroby alkoholowej.
Pierwsza w tym roku „Profilaktyczna Środa” w świetlicy przy ul. Kościuszki 12a
24 lutego, w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w Placówce Wsparcia Dziennego przy ul. Kościuszki 12a, odbyły się pierwsze zajęcia profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży pod hasłem „DorastaMY AsertywNIE”. Zajęcia pt. „Małe dzieci - duże uczucia. CZUJĘ I POKAZUJĘ” skierowane były do dzieci w przedziale wiekowym 6-9 lat.
Trudna decyzja - zakaz nocnej sprzedaży alkoholu
Pozytywna opinia organizacji na rzecz profilaktyki alkoholowej, negatywna opinia mieszkańców. Możliwość sprzedaży i kupna alkoholu o dowolnej porze, a próba częściowej kreacji prozdrowotnych nawyków. Po burzliwej dyskusji na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Radomsku radni uchwalili ograniczanie nocnej sprzedaży alkoholu. Po konsultacjach społecznych w złagodzonej wersji.
Powracają „Profilaktyczne środy”
Od lutego 2021r. wznawiamy realizację projektu partnerskiego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku, skierowanego do dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach placówek wsparcia dziennego.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem z MKRPA Radomsko, „Szansą” i „Można Inaczej”
Tegoroczna edycja akcji odbędzie się w dniach szczególnie trudnych z racji wszechobecnej pandemii COVID-19. To szczególny czas, w którym niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w której pokrzywdzony i oprawca pozostają pod jednym dachem chociażby na czas obowiązkowej kwarantanny. Nie zwalnia to jednak nas jako MKRPA oraz stowarzyszeń z nami współpracujących od obowiązku niesienia pomocy w postaci chociażby porady, wysłuchania problemów, wskazania kierunku jego rozwiązania.